Řecko nesmí EU za žádnou cenu pustit z eurozóny; byl by to příklad pro další země a je jasné, že kdyby vypadl jeden dílek z pyramidy, zhroutí se celý tento „letadlový“ moloch

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 17.7.2015 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Dohoda se zpráskaným psem... tak jsme ultralevičáky srazili na kolena… Stálo dnes v titulcích nejčtenějších českých novin.

A víc nic, ani slovo o skutečné příčině, pořád jsou jen důsledky řecké krize. Příčiny neexistují, platí pouze důsledky. Už v roce 2006 se ale vědělo, že se Řecko nebezpečně zadlužuje, ale ratingové agentury o příčině mlčely. Proč?

Euro je silné, říkaly, Řecko nepadne... Záhy se ozvalo Řecko, které přestalo splácet své závazky. Neukazujte dnes na Řecko, ukazujte na ratingové agentury a nenasytné německé a francouzské penzijní fondy! Evropská Centrální Banka měla na počátku eurozóny dovést pomocí tisknutí Eura celou EU k masivní prosperitě, k podpoře podnikání. Řecko situaci pochopilo velmi dobře a začalo si půjčovat naproti svým státním dluhopisům.

Ale aby si mohlo půjčit, musel být někde někdo, kdo by byl ochotný půjčit. A to bylo Německo, Francie, ale také Španělsko a Itálie. Ale nešlo o státní peníze, ale o soukromé fondy z těchto zemí, to se zamlčuje v médiích. Proto země první demokracie na světě by mohla dopadnout jako Albánie, kde lidé též vlétli na leb vyčůránkovi z Wall Street, stejně jako dnes byli Řekové donuceni sklonit hlavy před eurolichváři. Museli tak učinit před následovníky amerických Madoffů a té nejděsivější formy lichvy, páchané na jednom kontinentu. Někdo tomu říká jedinečná evropská integrace, jiný si zase libuje, kolik se ušetří, když místo desítek národních měn je pouze euroval, resp. eurozóna a jen jedna měna euro. Ale pozor na silná slova v titulcích, nemusela by vystačit nebo by se čtenářům znudila, když podobné výrazivo budou muset novináři používat třeba i v případě Španělska.

article_photo

Nad Řeckem vychází nebo zapadá slunce...? Snímek Břetislav Olšer

Správně by mělo být, ne dohoda, ale pokus o puč; Tsipras je nový Janukovyč, co chtěl v Davosu v roce 2003 zajistit Ukrajině energetickou nezávislost, když podepsal smlouvy s Shellem a Chevronem o těžbě největších evropských zásob břidlicového plynu, jež se nacházejí na Ukrajině. Ovšem narazil, sáhl do vosího hnízda, když už dávno si na břidlicový plyn myslely USA, který by zkapalněný dovážely do Evropy, Tedy by nosily dříví do lesa, resp. i na Ukrajinu, čímž by zlikvidovaly energetickou převahu Ruska. Měly pomocnici Tymošenkovou, zlodějku plynu hledanou Interpolem a nakonec vězněnou za porušení pravomocí premiérky. Saakašvili na Ukrajině…

Vzniklo tak story o tom, jak se na Ukrajině začal krást ruský plyn… Napřed byli v roce 2009 uvězněni vedoucí pracovníci Naftogazu, pak přišla na řadu pouta pro Julii Tymošenkovou, po ní ukrajinská policie v minulých dnech zadržela jejího bývalého kolegu šéfa státní plynárenské společnosti Naftogaz Jevhena Bakulina, že připravil stát o čtyři miliardy dolarů (takřka 80 miliard korun). Dnes chybí další miliony kubíků plynu - pouta zatím jen naprázdno cvakají; kdo krade, ten jede…

A už vůbec nepsat, že ultralevičáky srazila EU na kolena, jelikož by mohl někdo říct, že pohrobci nacismu, co mají ještě po sto letech odvahu po někom něco chtít, když si své krvavé dluhy ještě sami nezaplatili, když jako žebráci si je za sebe nechali platit zeměmi, jež nejvíc doplatili na nacistické vraždění a hitlerovský zmar. Je s podivem, jak hluboce v sobě mají současné nezávislá česká média v genech bolševismus i s jeho ideologickými frázemi; Ve stejném duchu líčí své protivníky; dřív by psal deník ÚV ČSM, potažmo SSM, alias ÚV KSČ místo: "Dohoda se zpráskaným psem" stejně úderně: "ukázali jsme krvavému imperialismu, zač je toho loket, nebo - "srazili jsme zvrhlého strýčka Sama do prachu dějin..."

article_photo

Jakoby mě na Peloponésu slyšeli; v Aténách se v ulicích objevily plakáty, které německého ministra financí Schäubleho zobrazují s knírkem a označují ho na „neonacistického zločince“. Německo je totiž největším věřitelem Řecka, přesto se drze chová, jakože ono nic, ono jen muzikant dle not dle Goebbelse. To Španělsko je jiný poslušný zpráskaný čoklík;  ukázalo, že se plně podvoluje diktátorské směrnici Bruselu skoncovat s demokracií. Mocní politici v Pyrenejích sami sebe prostě análně přesvědčili, že lidé nechápou, co je pro ně dobré, takže jim musí vnucovat svoji vůli, a to hrubou silou. Co by na to, deníky ÚV ČSM, SSM či KSČ?; na smrt veškerých svobod, Proto nyní po Řecku další pán na holení... Trochu pitralonu vydírání a pomády submisivismu a jde se na to. Na nové španělské zákony:

Když fotografujete bezpečnostní personál a pak se o obrázky podělíte na sociálních médiích: pokuta až 30,000 euro (obzvláště pokud fotografie odhalují násilí použité proti veřejnosti). Tato pokuta může být navýšena v závislosti na Instagramu nebo počtu návštěv na sociálních médiích, které máte.

Tweetování nebo předávání informací nebo „místa organizovaného protestu“ po tweetu lze nyní interpretovat jako teroristický čin, protože podněcuje ostatní k „páchání zločinu“ (nyní se „demonstrování“ stalo zločinem). Zní to jako z „1984“? Přečtěte si o Orwellovi a jeho době strávené ve Španělsku.

Informování ve stylu Snowdena je nyní definováno jako teroristický čin. Když píšete pro místní publikace, dávejte si pozor, co tisknete, s kým mluvíte a jestli vláda poslouchá.

Návštěva nebo diskuse na teroristických internetových stránkách – dokonce i pro investigativní účely – může být interpretována jako teroristický čin. Ujistěte se, že používáte „Tor“ prohlížeč, odmítněte cookies a nepovolte vyskakovací okna. Nemluvě o tom, abyste neuveřejňovali svůj facebookový rozvrh!

Buďte opatrní u vtipů na šlechtu! Jakýkoliv satirický komentář královské rodiny je nyní nový zločin „proti koruně“. Například „Co řeknou Leticie a biskup po – “ (CENZUROVÁNO).

Již žádné nadávky na zvolené členy vlády nebo místní samosprávy – dokonce i když říkají jednu věc, aby byli zvoleni, a pak udělají přesný opak. Žádné konfrontování s tímto jejich pokryteckým chováním. Dokonce i když je vidíte na ulici rozmlouvat s metařem, večeřet v jejich oblíbené restauraci, nebo si nechávat leštit boty absolventem katedry fyziky, který nemůže sehnat slušnou práci v zemi, tak je nadávání na ně a na toto nyní trestným činem.

Byla vaše místní řeka tak znečištěna fabrikou na plasty, že v ní vyhynul veškerý život? No i tak, protesty Greenpeace či podobné jsou nyní pokutovatelné od 601 do 30,000 euro.

Spontánní protesty před parlamentem jsou nyní ilegální. Například když parlament schválí silně nepopulární zákon, nebo probírá něco extrémně důležitého pro vás nebo vaši komunitu; můžete za to dostat pokutu od 601 do 30,000 euro. Tip: používejte Google Maps k protestu hned za rohem – ale netweetujte svoji pozici!

Bránění policistovi ve výkonu, „vzdorování zatčení“, odmítání opustit na příkaz demonstraci, nebo strkat tělo do dráhy rozmáchnutého pendreku, to vše jsou nyní pokutovatelné přečiny od 601 do 30,000 euro.

Projev nedostatečného respektu k orgánu práva znamená okamžitou pokutu 100 až 600 euro. Odmlouvání, pokládání nezdvořilých otázek, dělání ksichtíků, vystrkování zadku na policistu nebo mu říct, že jeho dech vám připomíná psí zadnici, není nyní dobrým nápadem.

Okupování, neoprávněné obsazení nebo odmítnutí opustit na protest kancelář, firmu, banku nebo jiné místo, dokud nebude vaše stížnost vyslyšena, znamená nyní pokutu 100 až 600 euro.

Digitální protesty: Psaní něčeho, co by technicky mohlo „narušit klid“, je nyní zločinem. Blogeři by si měli dávat pozor, protože nikdo zatím nedefinoval, čí klid byste mohli narušit.Vlastenecký zákon - Patriot Act

A máme to; obušek a pouta v jednom na poddaný lid. Ještě trochu a bude z toho Patriot Act po americku, Eurozóna je prostě vytvořena v duchu politiky portugalského bosse, politického wolkoholika; v mládí byl přesvědčením maoista a předseda Portugalské komunistické strany pracujících; politicky se organizoval nejprve v FEM-L (Federace studentů marxistů-leninistů - Federação dos Estudantes Marxistas-Leninistas), poté se stal předsedou další krajně levicové a maoistické PCTP-MRPP (Portugalská komunistická strana pracujících - Revoluční hnutí strany proletariátu - Movimento Reorganizativo do Partido do Proletariado). Po neúspěchu PCTP-MRPP ve volbách obrátil a v prosinci 1980 vstoupil do Partido Social Democrata (PSD) - Portugalská sociální demokracie, kde je dodnes.

article_photo

A to vše způsobilo, že jako šéf Evropské rady zavedl svůj soukromý socialismus, proto se v EU musí vkládat povinný kapitál, z něhož se vám vrátí asi v průměru o pětinu víc. Marxistická kouzla a čáry, šum fuk... Ale odkud vezme pokladna evropské sedmadvacítky tolik, aby vyplatila víc, než kolik vybrala? Může samozřejmě sáhnout do svých rezerv, ale ani ty nejsou bezedné. Brát s úroků, nechat peníze pracovat na burzách… celkové výdaje před dvěma roky pro státy EU, tehdy jen pro sedmadvacet, byly stanoveny na 150,898 miliardy eur v závazcích a 132,837 miliardy eur v platbách. Jednou to dávání z ničeho ale musí přece skončit. Samozřejmě, že ty státy, které jsou z jistých důvodů na předních pozicích, si své peníze uhlídají, ale co ty ostatní…? Třeba Řecko, Itálie či Španělsko, Irsko…? Už víte, proč máme šílenou eurokrizi…? Kdo řekl tu lež, že fungování eurozóny je od začátku chybné…?

Jak lze charakterizovat lichvu á la EU? Tedy nejvíc vyděračský systém v oblasti financí? Lapidárně řečeno; jste v kritické nouzi, potřebujete hned spoustu peněz, jinak vám jde o krk. Co uděláte? Vezmete půjčku s nehoráznými úroky splátek. Dostanete s nožem na krku od lichváře milion a musíte mu do šibeničního termínu vrátit skoro dvojnásobek.  Trojice věřitelských institucí - tedy Evropská komise, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond - návrhy o splácení řeckého dluhu s výhradami ministrům doporučila jako základ pro jednání. Komise vyčíslila, že v tříletém programu bude Řecko do července 2018 potřebovat pomoc v objemu přibližně 74 miliard eur (zhruba dva biliony Kč).

S tichou duší předtím všichni lichváři sledovali, jak se odehrává velké referendum o odstoupení Řecka z eurozóny a počítali, jak roste dluh. Pak se stalo, že zvítězila Syriza a Tsipras, takže nastala chvíle pro zákrok vydírání; buďto splníte naše podmínky, nebo vám ukážeme dveře a budete se topit v bankrotu, který jste si způsobili sami s naší velkorysou pomocí. Že s tím nebudou voliči souhlasit, je jasné předem, což je pravá karta a chvíle finanční mafie. Buď si tedy zvolíte jiné představitele, které nám půjdou na ruku, nebo mají vaši volič nezaměstnanost, hlad a bídu. A národ v zoufalství nechá hrdost hrdostí a pokorně kývne na vyděračský scénář... A lichváři jsou spokojeni, dosáhli svého, v jejich další revoluci mají zaděláno na rozvrat další země, aby ji oni mohli milostivě postavit za nohy svými kšefty filosofií zbrojního průmyslu: „Začít znova“ na pozadí destrukce?

article_photo

Řecko bylo, je a bude opět s drachmou ráj... Snímek Břetislav Olšer

Že v Řecku teď není žádná válka, ta hrůzná občanská dávno skončila, že Řekové jen prostě kradli, stejně jako kradli Ukrajinci, jak vraždili nacisté ve dvou světových válkách. Všichni tak byli strůjci vlastního dluhu, jen za Němce to zaplatili ostatní, aby ty druhé a vzorné musel popohnat karabáč moci majority. Jak se to dělá, aby zavládl strach a sociální zoufalství, bezpočet mrtvých a zvěrstev, dostatečně zdokumentovaných nezávislými médii? Jen třeba mučením ke zlu někým vyprovokovaných teroristů, jimž vysvětlíme ve dvaceti věznicích USA po celém světě, co je to pořádek a správné konání. Tak vzniká podhoubí zla poté, kdy se krotili neposlušní, třeba násilnou kolektivizací, nebo zrodem terorismu Islámského státu…Německo, které své dluhy nikdy nesplatilo, nemůže Řecko vydírat…

Musí však napřed dojít k historickému zvratu, říkejme převratu a propadu v ekonomickém a sociálním vývoji země. Úspěchy budou zlikvidovány, viz. příklad Řecka, Španělska nebo tragičtější případ Libye; celá země, před válkou nejbohatší v Africe, byla destabilizována a zničena, její lidé vrženi do propastné chudoby. Invaze NATO a okupace jsou známkou ruinujícího „znovuzrození“ životní úrovně, Cílem bombardování armádami Západu Spojených států, resp. NATO, zde bylo od prvopočátku zničit životní úroveň zemí, jejich zdravotnickou infrastrukturu, školy a nemocnice, jejich systém dodávek vody a energií všeho druhu… Bush ml., Cheney i Riceová věděli

 
 

A jsme na počátku, nejen dějin, ale též tohoto textu; důsledky se řeší místo příčin. Proto pak to vše záměrně zlikvidované necháme za patřičný obolus „znovu vybudovat“, za pomoci dárců a věřitelů, pod záštitou MMF a Světové banky; investoři a dárci nastoupí na pozice v duchu hesla:. „Revoluce je dobrý byznys.“ NATO, Pentagon a ve Washingtonu sídlící mezinárodní finanční instituce (IFI) působí za úzké koordinace. To, co bylo NATO zničeno, bude obnoveno a financováno vnějšími věřiteli Iráku, Afghánistánu, Libye či Sýrie, ale té Ukrajiny a Řecka či Španělska pod hlavičkou „Washingtonského konsensu“. Diktát „volného trhu“ je nutnou podmínkou pro zavedení západního stylu „demokratické diktatury“.http://www.youtube.com/watch?v=ozoVLDMZ_3Y&feature=em-share_video user

“Komunita dárců“ přislíbí, že (ukradené) peníze půjčí zpět na financování „rekonstrukce“ ekonomiky třeba Řecka, jež tak bude odsouzeno připojit se k řadám zadlužených států, které byly zataženy do účelové chudoby MMF a Světovou bankou. Ty navíc přislíbí dalších 35 miliard dolarů (úvěrů) zemím zasaženým povstáními arabských a jiných jar. Formálně uznaná vládnoucí dočasná rada, viz houf cizinců vládnoucích Ukrajině, poté jako legitimní moc otevře dveře bezpočtu mezinárodních půjčovatelů, a mj. se bude snažit ekonomicky zruinované Řecko svými chybami, ale též nesplacením německých dluhů, znovu obnovit…

A tak politici, kteří se ještě zcela nedávno s plukovníkem Kaddáfím objímali, využili zvrácenou příležitost, aby jej nakonec uštvali jako lovnou zvěř… Měl být umučen, aby nepřekazil Projekt „Euro-Mediterranean Partnership“ (též „barcelonský proces“ a „Unie pro Středomoří“) - EUROMED, který s pomocí USA předpokládal až 80 milionů muslimů v EU do roku 2050. Dělohy jejich žen přece dle Kaddáfího měly pomoci zalidnit starý kontinent…Vyděrači…

Kde je sen ukrajinské vnučky Brežněva, že Ukrajina vstoupí brzy do NATO? Kde je iluze o vstupu země do EU? Dnes si to každý rozmyslí, jelikož ví, že Řecko také nemělo žádné ekonomické či vojenské podmínky pro vstup do EU a NATO, ale leželo na Peloponésu s ideálními místy Středomoří pro strategické vojenské základny, na rozdíl od zastrčené Ukrajiny, proto se stalo členem těchto pofiderních seskupení a aliancí...

A máme tady arabské, růžové, oranžové, sametové a jiné revoluce, přinášející státní převraty; příčina důsledků všeobecného světového botelu. Dopadne Tsipras jako Janukovyč, co byl málem zavražděn, čemuž ale neušli Hussain, Kaddáfí, soukmenovec v boji proti Sovětůnm v Afghánistánu bin Ládin, napůl cesty k tomu ortelu jsou egyptští Mursí a Mubarak, syrský Assad...

Inu, Řecko nesmí EU za žádnou cenu pustit z eurozóny; byl by to příklad pro další země a je jasné, že kdyby vypadl jeden dílek z pověstné pyramidy, zhroutí se celý tento „letadlový“ moloch a to si EU dnes dovolit nemůže, byť ví, že tento pád jednou nastane, voliči nejsou zase tak padlí na hlavu, aby si to eurodivadlo nechali líbit. A tak, jak skončil Schengenský prostor, skončí též jiná opatření, jenž jsou dnes  jen koulemi na nohách členů EU...

 

Klíčová slova: EU  | euro  | Řecko
2033 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan