Největším nepřítelem USA nejsou Rusové, nebo Číňani, ale jejich vlastní američtí politici!

Autor: Ladislav Kašuka | Publikováno: 11.7.2015 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

blog idnes
 

Poslední dobou se jako houby po dešti množí zprávy typu, že ten, nebo onen americký politik, případně vysoce postavený vojenský hodnostář prohlásil, že Rusko, nebo Čína v něčem ohrožují USA! Přitom nejčastějším důvodem těchto hysterických prohlášení není to, že by snad opravdu někdo z lidí, kteří je vypouští z úst, věřil, že Rusové, nebo Číňani vojensky napadnou jejich zemi!
Opravdovým důvodem těchto prohlášení je panická hrůza z toho, že by USA v něčem mohli ztratit své prvenství! 

 Američané mají obrovskou a krásnou zemi, která nebyla nikdy zasažena žádnou velkou zničující válkou a z tohoto důvodu (a také proto, že Amerika vždy mistrně dovedla využít ve svůj prospěch války probíhající jinde), se stala tato země na dlouhou dobu světovou velmocí číslo 1.

Jednu dobu USA sice takzvaně „dýchal na záda“ Sovětský svaz, který USA dotahoval zejména v období vlády J. V. Stalina téměř ve všech směrech, ale nakonec Amerika vinou různých složitých vnitropolitických faktorů vzniknuvších v SSSR tento závod vyhrála a po pádu Sovětského svazu, se stala světovým hegemonem zasahujícím ve svůj prospěch politicky i vojenský čím dál častěji po celém světě.Američtí politici se tak bohužel stávali rok od roku arogantnějšími a začala jim chybět soudnost. Americká politická reprezentace totiž nabyla pevného dojmu a přesvědčení, že jenom USA je opravdu demokratickou zemí, která je schopná vést celý svět k podle jejich mínění k lepší a zářnější budoucnosti a ostatní země, že musí tuto jejich vizi sdílet a plně se jí podřizovat!

Z tohoto důvodu dnes politici USA vykřikují do světa svá varování a své hrozby, proto nyní za řečnickým pultem mnozí z nich zatínají pěst a hrozí směrem k Rusku, nebo k Číně! Oni se totiž bojí a doslova se klepou hrůzou při představě, že některé země se stávají pomalu, ale jistě ekonomicky silnějšími než oni, že je mnohdy dotahují, nebo dokonce již převyšují ve vědě a v technologiích a nedělají pouze to, co jim Amerika dovolí! Navíc jsou tyto dvě země dokonce vojensky schopné se USA ubránit v případě, že by je za tuto v amerických očích nebetyčnou drzost chtěli Američané nějak potrestat!

Američtí politici si zkrátka nedokáží přiznat, že Putinovo Rusko a komunistická Čína už nejsou země, které mohou nějakým způsobem ovládat a místo toho, aby s nimi Amerika tedy zkusila nějakým způsobem spolupracovat, volí raději střemhlavý konfrontační kurs, který pokud zůstane nezměněn, povede bohužel k neodvratnému střetu, který se nemůže obejít bez tragických následků pro celý svět!

Snad jedinou nadějí na vyhnutí se této zbytečné konfrontaci je to, že přímo v USA nakonec lidé i přes megamasivní mediální masáže pochopí, že mnohem lepší pro ně i celý zbytek světa, je spolupráce a nikoliv konfrontace a zvolí si do čela někoho, kdo to chápe! V současnosti svět spěje k civilizačnímu střetu nebývalých rozměrů mezi evropským typem civilizace a barbary z IS, kteří vraždí, nebo zotročují ve jménu svého náboženství bez rozdílu každého, kdo se jim nepodrobí!

Pokud budeme sami proti sobě válčit jako malé děti na pláži o to, kdo bude mít ten největší písečný hrad, přijde nakonec velká islámská přílivová vlna, která nás spláchne úplně všechny! Jestli se však dokážeme nakonec domluvit, můžeme postavit tak velkou a vysokou hráz, že se o ní ta vlna úplně roztříští a nezbude nic jiného, než trocha neškodné bílé pěny, která nakonec úplně zmizí!

Klíčová slova: Rusko  | USA
1312 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoPodvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan