Čeští a ruští průmyslníci podepsali deklaraci o spolupráci

Autor: odjinud | Publikováno: 10.7.2015 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Na programu podnikatelské mise s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem do ruského Jekatěrinburgu zorganizované Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS byl podpis deklarace o spolupráci mezi SP ČR a jeho místním partnerem, Uralskou obchodně-průmyslovou komorou Ruské federace. 

Cílem obou partnerských organizací je rozšiřovat vzájemnou spolupráci v oblastech obchodu, hospodářství, vědy, technologické spolupráce i v dalších směrech, deklarace by měla usnadnit vzájemné kontakty také členským firmám obou subjektů. 

Za SP ČR dohodu podepsal jeho prezident Jaroslav Hanák, za ruskou stranu jeho protějšek Andrej Besedin.Podnikatelské mise do Jekatěrinburgu se účastní na tři desítky ředitelů významných českých firem, kteří právě v regionech jako je Sverdlovská oblast a její srdce Jekatěrinburg hledají nové obchodní a podnikatelské příležitosti. Právě podpis deklarace o spolupráci mezi Svazem průmyslu a dopravy ČR a Uralskou obchodně-průmyslovou komorou Ruské federace by měl vzájemné vazby posílit. 

O významu mise svědčí i skutečnost, že ke zmíněným třem desítkám členů mise se na místě připojilo dalších 25 vrcholných zástupců českých firem, kteří se zúčastní Mezinárodní strojírenské výstavy INNOPROM. 

V rámci výstavy se uskutečnila konference pod názvem "Rusko - český dialog: možnosti rozvoje spolupráce v oblasti průmyslu", které se zúčastnil také ministr průmyslu a obchodu Ruské federace Denis Manturov. Vystoupil na ní i prezident SP ČR Jaroslav Hanák. 

„Řada příkladů ukazuje, že dokážeme spolupracovat v oblasti investic, zakládat společné podniky. Bytostně se to týká i Sverdlovské oblasti a Jekatěrinburgu,“ uvedl Jaroslav Hanák ve svém projevu. „Přejeme si co nejméně konfliktů, co nejméně ideologie, chceme dělat byznys ve prospěch obou zemí. Chceme dále navazovat na přátelské osobní vztahy mnoha podnikatelů a podporovat vztah obou národů,“ prohlásil J. Hanák.

Součástí programu je vedle bilaterálních jednání firem prohlídka chemického podniku URALCHIMMAŠ, účast na výstavě INNOPROM či exkurze do společného strojírenského podniku TOS Varnsdorf - GRS Ural. 
K tématu: 
Aircraft Industries předvedla maketu nového letadla L-410 NG vyrobeného v ČR - viz od 6,25 min 

Rogozin uložil připravit návrhy na lokalizaci výroby L-410 v Ruské federaci

 
http://www.irucz.ru/

Klíčová slova: Rusko
2041 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoPodvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan