Čeští a ruští průmyslníci podepsali deklaraci o spolupráci

Autor: odjinud | Publikováno: 10.7.2015 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Na programu podnikatelské mise s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem do ruského Jekatěrinburgu zorganizované Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS byl podpis deklarace o spolupráci mezi SP ČR a jeho místním partnerem, Uralskou obchodně-průmyslovou komorou Ruské federace. 

Cílem obou partnerských organizací je rozšiřovat vzájemnou spolupráci v oblastech obchodu, hospodářství, vědy, technologické spolupráce i v dalších směrech, deklarace by měla usnadnit vzájemné kontakty také členským firmám obou subjektů. 

Za SP ČR dohodu podepsal jeho prezident Jaroslav Hanák, za ruskou stranu jeho protějšek Andrej Besedin.Podnikatelské mise do Jekatěrinburgu se účastní na tři desítky ředitelů významných českých firem, kteří právě v regionech jako je Sverdlovská oblast a její srdce Jekatěrinburg hledají nové obchodní a podnikatelské příležitosti. Právě podpis deklarace o spolupráci mezi Svazem průmyslu a dopravy ČR a Uralskou obchodně-průmyslovou komorou Ruské federace by měl vzájemné vazby posílit. 

O významu mise svědčí i skutečnost, že ke zmíněným třem desítkám členů mise se na místě připojilo dalších 25 vrcholných zástupců českých firem, kteří se zúčastní Mezinárodní strojírenské výstavy INNOPROM. 

V rámci výstavy se uskutečnila konference pod názvem "Rusko - český dialog: možnosti rozvoje spolupráce v oblasti průmyslu", které se zúčastnil také ministr průmyslu a obchodu Ruské federace Denis Manturov. Vystoupil na ní i prezident SP ČR Jaroslav Hanák. 

„Řada příkladů ukazuje, že dokážeme spolupracovat v oblasti investic, zakládat společné podniky. Bytostně se to týká i Sverdlovské oblasti a Jekatěrinburgu,“ uvedl Jaroslav Hanák ve svém projevu. „Přejeme si co nejméně konfliktů, co nejméně ideologie, chceme dělat byznys ve prospěch obou zemí. Chceme dále navazovat na přátelské osobní vztahy mnoha podnikatelů a podporovat vztah obou národů,“ prohlásil J. Hanák.

Součástí programu je vedle bilaterálních jednání firem prohlídka chemického podniku URALCHIMMAŠ, účast na výstavě INNOPROM či exkurze do společného strojírenského podniku TOS Varnsdorf - GRS Ural. 
K tématu: 
Aircraft Industries předvedla maketu nového letadla L-410 NG vyrobeného v ČR - viz od 6,25 min 

Rogozin uložil připravit návrhy na lokalizaci výroby L-410 v Ruské federaci

 
http://www.irucz.ru/

Klíčová slova: Rusko
2159 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Jako pád Říma. Lidé na sebe nemají čas, drolí se hodnoty. Jsme v krizi, říká pokořitel La Manche Richard BlatnýFOTO VIDEO „Švábi, pr**l, hanba, vrazi, rudá špína,“ před sídlem komunistů se strhlo peklo. V hlavní roli Milion chvilek
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan