Srbsko odmítá sankcionovat Rusko

Autor: odjinud | Publikováno: 17.5.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

efe4d1f56370b40fe9c073cf4cab3124Srbské orgány rozhodly nezavádět sankce ve vztahu k Rusku a udržet si neutrální pozici. Sdělil to prezident Srbska Tomislav Nikolič v průběhu setkání s předsedkyní Rady federace RF Valentinou Matvijenkovou. Srbsko nebude podporovat evropskou politiku sankcí ve vztahu k Rusku, řekl Nikolič.

 

Navíc Nikolič považuje sankce proti RF za nesmyslné a poradil jinou cestu řešení konfliktu.

„My jsme, stejně jako dříve, přesvědčeni, že Rusko a Evropská unie musí vyřešit své neshody jednáním, a my jsme připraveni v době srbského předsednictví v OBSE plně přispívat k co nejrychlejšímu vypořádání krize na Ukrajině,“ – řekl Nikolič.

Připomeňme, že vláda Srbska nehledě na kurs členství v Evropské unii už nejednou oznámila, že se nepřipojí k protiruským sankcím. Prezident Srbska přijal pozvání na oslavy 9. května v Moskvě a přehlídky Vítězství na Rudém náměstí se zúčastnili i zástupci srbských ozbrojených sil .

Jak bylo již dříve konstatováno, Zapád musí přiznat, že zavedením sankcí proti Rusku země Evropy i USA poškodily především samy sebe. Ekonomika Ruska utrpěla jen nepatrně. Například za zmírnění sankcí vystoupili i v USA. Ministerstvo obrany USA žádá Kongres prodloužit do roku 2022 povolení používat ruské raketové motory RD-180 pro vojenské starty. Alternativu se Američanům najít nepodařilo.

Zdroj: http://antifashist.com/item/serbiya-otkazyvaetsya-sankcionirovat-rossiyu.html

www.nwoo.org

Klíčová slova: Rusko  | Srbsko
1687 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan