Rusko-brazilské vojenské cvičení jako garant bezpečnosti v Latinské Americe

Autor: odjinud | Publikováno: 14.5.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 

1431251179_66df5e8bbdecb08a1c4999edc53d29cdJižní Amerika má velký význam v globálním geopolitickém uspořádání. Stále více je zřejmé, že ambice ze strany určitých světových hráčů vůči státům tohoto regionu vůbec nejsou výjimkou. Mnohé z latinskoamerických zemí včetně Brazílie pociťují vnější vojenskou hrozbu přicházející zvenčí, proto se snaží zvýšit svůj obranný potenciál. Přání uskutečnit společné vojenské cvičení s Ruskem projevila Brazílie, – informovaly RIA Novosti.

 

Brazílie a její vedení jsou americkou administrativou řádně otrávení. Ta dělá kdeco pro to, aby strčila nos do vnitřních záležitostí Brazílie. Týká se to i falšování veřejných průzkumů nebo informačních intervencí médií namířených na diskreditaci vlády země. Přitom má Brazílie geograficky zranitelnou polohu a pobřeží v délce 7.491 km. Především proto se země snaží najít podporu mezi mocnostmi schopnými ji ochránit (tím není míněna přímá vojenská pomoc).

Mezi Ruskem a Brazílií vznikly zvláštní diplomatické vztahy a také těsná spolupráce. V Latinské Americe velmi pozitívně vnímají samotné Rusko i jeho pozici v řadě mezinárodních otázek a vytvoření vzájemných vztahů mezi Ruskem a Brazílií nebo Argentinou jsou toho důkazem. Proto se domnívám, že tam jsou všechny podmínky pro rozvoj vojensko-technické spolupráce mezi státy.

Rusko má obrovské zkušenosti, ale také skutečnou praxi v provádění vojenských cvičení s rozličnými státy. Takže Brazílie by se mohla stát ještě dalším ruským partnerem. Ministr obrany Brazílie Jacques Wagner se nedomnívá, že k dosažení tohoto cíle existují nějaké překážky. V této souvislosti je třeba poznamenat, že to není tak dávno, co vicepremiér Dmitrij Rogozin nabídl i služby ruské strany v údržbě a dalším rozvoji projektu plovoucího brazilského kosmodromu.

Potenciál pro vojenskou spolupráci je obrovský: cvičení se mohou zúčastnit nejrůznější druhy ruských vojsk, včetně Tichomořské flotily. Kromě toho vojenská cvičení mohou být předpokladem pro další rozvoj ruských dodávek zbraní do Brazílie. Podle Wagnera jsou pro jeho zemi zajímavé zejména protiletadlové raketové systémy „Pancír“. Otázka jejich dodávky se už ozvala, ale Brazílie se momentálně potýká s vlivem vnějších ekonomických faktorů, prostě řečeno – s krizí. Nicméně otázka dodávky výzbroje nebyla zcela odložena, naopak se v blízké době obnoví rozhovory, na nichž budou posuzovány nové, pro obě strany přijatelné ceny.

Tak to vidíte: protože se hospodář (zatím ještě) Bílého domu tolik snaží, v Rusku hledají nejen politický, ale i vojensko technický zájem představitelé různých regionů: Asie, Blízkého východu, a Latinské Ameriky. Kurz zahraniční politiky Ruska jde tou správnou cestou – cestou vykořenění unipolárního světového řádu a Rusko se stává garantem mezinárodní bezpečnosti na planetě.

Zdroj: http://politikus.ru/army/49901-rossiysko-brazilskie-voennye-ucheniya-kak-garant-bezopasnosti-v-latinskoy-amerike.html

 

http://www.nwoo.org/

 

Klíčová slova: Rusko  | Brazílie  | BRICS
1814 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednanáKomentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan