Rusko-brazilské vojenské cvičení jako garant bezpečnosti v Latinské Americe

Autor: odjinud | Publikováno: 14.5.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 

1431251179_66df5e8bbdecb08a1c4999edc53d29cdJižní Amerika má velký význam v globálním geopolitickém uspořádání. Stále více je zřejmé, že ambice ze strany určitých světových hráčů vůči státům tohoto regionu vůbec nejsou výjimkou. Mnohé z latinskoamerických zemí včetně Brazílie pociťují vnější vojenskou hrozbu přicházející zvenčí, proto se snaží zvýšit svůj obranný potenciál. Přání uskutečnit společné vojenské cvičení s Ruskem projevila Brazílie, – informovaly RIA Novosti.

 

Brazílie a její vedení jsou americkou administrativou řádně otrávení. Ta dělá kdeco pro to, aby strčila nos do vnitřních záležitostí Brazílie. Týká se to i falšování veřejných průzkumů nebo informačních intervencí médií namířených na diskreditaci vlády země. Přitom má Brazílie geograficky zranitelnou polohu a pobřeží v délce 7.491 km. Především proto se země snaží najít podporu mezi mocnostmi schopnými ji ochránit (tím není míněna přímá vojenská pomoc).

Mezi Ruskem a Brazílií vznikly zvláštní diplomatické vztahy a také těsná spolupráce. V Latinské Americe velmi pozitívně vnímají samotné Rusko i jeho pozici v řadě mezinárodních otázek a vytvoření vzájemných vztahů mezi Ruskem a Brazílií nebo Argentinou jsou toho důkazem. Proto se domnívám, že tam jsou všechny podmínky pro rozvoj vojensko-technické spolupráce mezi státy.

Rusko má obrovské zkušenosti, ale také skutečnou praxi v provádění vojenských cvičení s rozličnými státy. Takže Brazílie by se mohla stát ještě dalším ruským partnerem. Ministr obrany Brazílie Jacques Wagner se nedomnívá, že k dosažení tohoto cíle existují nějaké překážky. V této souvislosti je třeba poznamenat, že to není tak dávno, co vicepremiér Dmitrij Rogozin nabídl i služby ruské strany v údržbě a dalším rozvoji projektu plovoucího brazilského kosmodromu.

Potenciál pro vojenskou spolupráci je obrovský: cvičení se mohou zúčastnit nejrůznější druhy ruských vojsk, včetně Tichomořské flotily. Kromě toho vojenská cvičení mohou být předpokladem pro další rozvoj ruských dodávek zbraní do Brazílie. Podle Wagnera jsou pro jeho zemi zajímavé zejména protiletadlové raketové systémy „Pancír“. Otázka jejich dodávky se už ozvala, ale Brazílie se momentálně potýká s vlivem vnějších ekonomických faktorů, prostě řečeno – s krizí. Nicméně otázka dodávky výzbroje nebyla zcela odložena, naopak se v blízké době obnoví rozhovory, na nichž budou posuzovány nové, pro obě strany přijatelné ceny.

Tak to vidíte: protože se hospodář (zatím ještě) Bílého domu tolik snaží, v Rusku hledají nejen politický, ale i vojensko technický zájem představitelé různých regionů: Asie, Blízkého východu, a Latinské Ameriky. Kurz zahraniční politiky Ruska jde tou správnou cestou – cestou vykořenění unipolárního světového řádu a Rusko se stává garantem mezinárodní bezpečnosti na planetě.

Zdroj: http://politikus.ru/army/49901-rossiysko-brazilskie-voennye-ucheniya-kak-garant-bezopasnosti-v-latinskoy-amerike.html

 

http://www.nwoo.org/

 

Klíčová slova: Rusko  | Brazílie  | BRICS
1923 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan