Nový úspěch pro demokracii. Poslanci si zdvojnásobili platy

Autor: odjinud | Publikováno: 20.4.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V ulici sektářů „evropských voleb“ Ukrajiny, stejně jako odpůrců a urážečů „zločinné bandy Janukoviče“ je to nejnovější a bez pochyb slavnostní událost. Ve sbírce „výdobytků majdanu“ je to nový úžasný úspěch. Zatímco lidé Ukrajiny si poslušně utahují opasky ve prospěch vyděračských podmínek věřitelů MMF požadujících zmražení sociálních dávek, důchodů, platů a zvýšení cen za komunální luxus, spolu s do nebes stoupajícím dolarem, „upřímná vláda“, jejíž diktaturu zabezpečil majdan, otevřeně říká, že jí se podmínky obrácení Ukrajiny do „evropské državy“ absolutně netýkají.

 

Vytoužené evropanství musí zaplatit národ. Což je naprosto logické. Majdany mají na mysli nejen práva lidu, ale i odpovědnost za ně.

Poslancům Nejvyšší rady Ukrajiny na VIII. zasedání 1. dubna zvýšili platy z 6,5 tisíce hřiven na 17,5 tisíc za měsíc.

Napsal o tom na své stránce ve Facebooku poslanec Nejvyšší rady, člen představenstva Baťkivščiny Andrej Pawlowski.

„Dobrá zpráva pro Mustafu (poslanec Ukrajiny Mustafa Najem)… Zvýšili! Od 1. dubna zvýšili nejen tarify pro obyvatelstvo, ale i platy pro úředníky a poslance na 17,5 tisíce hřiven,“ – napsal, samozřejmě s narážkou na to, že před nedávnem Najem veřejně fňukal z důvodu ubohého platu „služebnictva“ majdanského národa.

V komentářích Pawlowski objasnil, že zvýšení platů poslanců je spojeno s vstupem v platnost zákona „O změnách v některých zákonodárných aktech Ukrajiny ve vztahu k důchodovému zabezpečení“. Zejména se jedná o odstranění dříve uložených omezení odměny za práci pro poslance, ministry, zaměstnance národní banky a řadu dalších státních zaměstnanců.

 
 

Kabinet ministrů již dříve omezil platy úředníků vyšších pozic. V roce 2015 měsíční plat členů kabinetu ministrů, vedoucích ústředních výkonných orgánů a jiných veřejných subjektů byly účtovány ve výši služebních výměrů.

Nicméně jeden z doplňků rozpočtu už po přijetí zákona bylo zvýšení maximální výše platu poslanců Ukrajiny na desetinásobek minimální mzdy.

„Byla vyňata část 4, odstavec 7 Přechodných ustanovení k omezení maximální výše mzdy poslanců a členů kabinetu ministrů Ukrajiny – ve výši služebního platu (v oblasti práva (reestr.№1577) je omezena na 10 násobek minimální mzdy – 12 180 hřiven, a služební plat – 5.600 hřiven.“- napsal Pawlowski.

Stojí za zmínku, že v horkých stopách informace, která pochopitelně naštvala ukrajinskou veřejnost, se někteří poslanci – samozřejmě velmi čestní, protože se takovými stali díky majdanu – vrhli do přední linie, aby tuto zvěst vyvrátili. Tak například poslanec-novinář a podněcovatel euromajdanu Sergej Leščenko řekl, že informace je hoax, na potvrzení čehož sdělil, že on sám dostal jen ubohých 6 tisíc. Je pravda, že si neuvědomil, že tím sám sebe usvědčil nejen jako lháře, ale i idiota, protože v tu chvíli byla vyplacena mzda teprve za březen. Ale jeho přívrženci jsou sotva chytřejší, jinak by nenavštěvovali majdan.

Do toho se ne zrovna v pravý čas vmísil parlamentní výbor Nejvyšší rady, který potvrdil, že od 1. dubna budou poslanci dostávat údajně dříve zrušený plat ve výši 17,5 tisíce hřiven. „Nyní plat národních poslanců je vrácen na úroveň z roku 2013, to znamená maximální výše činí 17.425 hřiven,“- řekl člen Výboru k otázkám parlamentu a organizace práce NR Dmitrij Šlemko.

Ale Sergej Leščenko je zticha. Což není udivující, vždyť narozdíl od slušných lidí, majdancům je cizí omluvit se a přiznat svoji chybu.

Zdroj: http://antifashist.com/item/zdobutky-majdanu-nardepam-pochti-vtroe-povysili-zarplatu.html

 

http://www.nwoo.org/

Klíčová slova: Ukrajina
1430 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan