Nový úspěch pro demokracii. Poslanci si zdvojnásobili platy

Autor: odjinud | Publikováno: 20.4.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V ulici sektářů „evropských voleb“ Ukrajiny, stejně jako odpůrců a urážečů „zločinné bandy Janukoviče“ je to nejnovější a bez pochyb slavnostní událost. Ve sbírce „výdobytků majdanu“ je to nový úžasný úspěch. Zatímco lidé Ukrajiny si poslušně utahují opasky ve prospěch vyděračských podmínek věřitelů MMF požadujících zmražení sociálních dávek, důchodů, platů a zvýšení cen za komunální luxus, spolu s do nebes stoupajícím dolarem, „upřímná vláda“, jejíž diktaturu zabezpečil majdan, otevřeně říká, že jí se podmínky obrácení Ukrajiny do „evropské državy“ absolutně netýkají.

 

Vytoužené evropanství musí zaplatit národ. Což je naprosto logické. Majdany mají na mysli nejen práva lidu, ale i odpovědnost za ně.

Poslancům Nejvyšší rady Ukrajiny na VIII. zasedání 1. dubna zvýšili platy z 6,5 tisíce hřiven na 17,5 tisíc za měsíc.

Napsal o tom na své stránce ve Facebooku poslanec Nejvyšší rady, člen představenstva Baťkivščiny Andrej Pawlowski.

„Dobrá zpráva pro Mustafu (poslanec Ukrajiny Mustafa Najem)… Zvýšili! Od 1. dubna zvýšili nejen tarify pro obyvatelstvo, ale i platy pro úředníky a poslance na 17,5 tisíce hřiven,“ – napsal, samozřejmě s narážkou na to, že před nedávnem Najem veřejně fňukal z důvodu ubohého platu „služebnictva“ majdanského národa.

V komentářích Pawlowski objasnil, že zvýšení platů poslanců je spojeno s vstupem v platnost zákona „O změnách v některých zákonodárných aktech Ukrajiny ve vztahu k důchodovému zabezpečení“. Zejména se jedná o odstranění dříve uložených omezení odměny za práci pro poslance, ministry, zaměstnance národní banky a řadu dalších státních zaměstnanců.

 
 

Kabinet ministrů již dříve omezil platy úředníků vyšších pozic. V roce 2015 měsíční plat členů kabinetu ministrů, vedoucích ústředních výkonných orgánů a jiných veřejných subjektů byly účtovány ve výši služebních výměrů.

Nicméně jeden z doplňků rozpočtu už po přijetí zákona bylo zvýšení maximální výše platu poslanců Ukrajiny na desetinásobek minimální mzdy.

„Byla vyňata část 4, odstavec 7 Přechodných ustanovení k omezení maximální výše mzdy poslanců a členů kabinetu ministrů Ukrajiny – ve výši služebního platu (v oblasti práva (reestr.№1577) je omezena na 10 násobek minimální mzdy – 12 180 hřiven, a služební plat – 5.600 hřiven.“- napsal Pawlowski.

Stojí za zmínku, že v horkých stopách informace, která pochopitelně naštvala ukrajinskou veřejnost, se někteří poslanci – samozřejmě velmi čestní, protože se takovými stali díky majdanu – vrhli do přední linie, aby tuto zvěst vyvrátili. Tak například poslanec-novinář a podněcovatel euromajdanu Sergej Leščenko řekl, že informace je hoax, na potvrzení čehož sdělil, že on sám dostal jen ubohých 6 tisíc. Je pravda, že si neuvědomil, že tím sám sebe usvědčil nejen jako lháře, ale i idiota, protože v tu chvíli byla vyplacena mzda teprve za březen. Ale jeho přívrženci jsou sotva chytřejší, jinak by nenavštěvovali majdan.

Do toho se ne zrovna v pravý čas vmísil parlamentní výbor Nejvyšší rady, který potvrdil, že od 1. dubna budou poslanci dostávat údajně dříve zrušený plat ve výši 17,5 tisíce hřiven. „Nyní plat národních poslanců je vrácen na úroveň z roku 2013, to znamená maximální výše činí 17.425 hřiven,“- řekl člen Výboru k otázkám parlamentu a organizace práce NR Dmitrij Šlemko.

Ale Sergej Leščenko je zticha. Což není udivující, vždyť narozdíl od slušných lidí, majdancům je cizí omluvit se a přiznat svoji chybu.

Zdroj: http://antifashist.com/item/zdobutky-majdanu-nardepam-pochti-vtroe-povysili-zarplatu.html

 

http://www.nwoo.org/

Klíčová slova: Ukrajina
1503 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan