Ukrajinci masově vybírají peníze z bank

Autor: odjinud | Publikováno: 16.4.2015 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Podle informací z Národní banky Ukrajiny za první měsíc jara celkový košík depozit fyzických osob v ukrajinských bankách se snížil o 2 % a dosáhl 345,2 miliardy hřiven (okolo 14 miliard dolarů). Co se týče depozit v cizích měnách, jejich objem klesal ještě rychleji – o 7,4 % a dosáhl 16,6 miliard dolarů.

 

Podobně to vypadá i s depozity v cizí měně právnických osob. Pokles je o 7,3 % na 5,1 miliardy dolarů.

Údaje za duben budou ještě znatelně horší. 9. dubna totiž Nejvyšší rada odhlasovala zákon, kterým se od nynějška zakazuje obyvatelům Ukrajiny předčasně vybírat vklady a požadovat vrácení svých vkladů i bez garantovaného úroku.

Nyní mohou Ukrajinci požadovat vrácení svých peněz před ukončením smlouvy pouze v případě existujícího zvlášť sjednaného bodu o předčasném výběru ve sjednaném termínovaném vkladu.

Zdroj: http://politrussia.com/news/ukraintsy-massovo-nachali-595/

www.nwoo.org

Klíčová slova: Ukrajina
1893 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduKateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan