Profesor Keller má pro vás zásadní, nečekané a překvapivé sdělení

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 13.4.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Jak informovalo Aktuálně.cz, podle výzkumu amerického institutu Pew Research Center do roku 2050 bude žít v Evropě téměř dvakrát více muslimů než nyní a v roce 2070 bude v Evropě více muslimů než křesťanů (především díky natalitě).
 

ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co tomu říkají, zda to považují za pozitivní či negativní trend, jestli by to měla Česká republika přijmout, nebo by se proti tomu měla bránit – popřípadě jak.

K věci se obsáhle, byť ze začátku určitou oklikou vyjádřil nestranický europoslanec zvolený za ČSSD Jan Keller. „Nezlobte se, že své stanovisko k této otázce neprozradím. Zvykl jsem si totiž, že cokoliv řeknu, bude lidmi, kteří nemají o věci ani ponětí, použito proti mně. Bude to opentleno spoustou nadávek a osobních útoků. Takto totiž probíhají diskuse u nás, ať už se to týká imigrace, smlouvy o obchodu a investicích, či poměrů na Ukrajině,“ reagoval na úvod Keller.

Chudí dělníci prchají před imigranty

„Proto se omezím pouze na jedno doporučení. Chtěl bych poradit zájemcům o problematiku imigrace, aby si přečetli nejnovější studii s názvem Periferní Francie. Její autor, sociální geograf Christophe Guilluy, analyzoval proměny sídelní struktury ve své zemi,“ dodal europoslanec.

Christophe Guilluy za pomoci osmi indikátorů (například podíl podprůměrně vydělávajících dělníků a zaměstnanců, míra nezaměstnanosti či podíl domácností s nízkým příjmem) spočetl, že v sociálně křehkých částech Francie žije více než 60 procent Francouzů.

„Jedná se o rodilé Francouze, kteří se přestěhovali především v průběhu posledních 20 let na vzdálené periférie velkých měst, ale také do malých městeček a na venkov, aby se vyhnuli konfliktům s imigranty a jejich potomky. Tito rodilí Francouzi tím získali klid, zároveň to však mají daleko do práce a sociálně si pohoršili. Hospodářská krize od roku 2008 zhoršila jejich situaci více než situaci imigrantů. Ti z nich, kteří neztratili práci, pracovali v malých lokálních podnicích, které byly krizí postiženy nejvíce. V Paříži a dalších velkých městech dnes žijí jednak ti, kdo vydělávají nejvíce, protože jsou napojeni na velké nadnárodní firmy, jednak nejnovější vlny imigrantů, které čerpají výhody sociálního bydlení. Ani v době krize se jejich sociální dávky nesnížily,“ vysvětluje Keller.

 

Psali jsme:

Pracující Francouzi se stanou ve své zemi trpěnou minoritou. Volí Le Penovou

Profesor sociologie Keller dále říká, že nejlépe vydělávající Francouzi nemají vůči další imigraci výhrady. Vždy se totiž mohou od problémové části imigrantů odstěhovat do čtvrtí, kde jsou vysoké nájmy zárukou, že zde imigranti bydlet nebudou. „Většina zbylých Francouzů soudí, že imigrantů žije v zemi příliš mnoho, a obává se toho, že se ve vlastní zemi stanou více či méně trpěnou minoritou. Na jihu Francie je problém zvlášť silně vyhrocen, neboť i menší městečka zaplavují převážně mladí imigranti, zatímco starší věkové kohorty Francouzů, které nemají kam odejít, se obtížně smiřují s tím, že ve svém městě dožijí jako minorita,“ upozorňuje Keller.

„Ve volbách se situace projevuje tím, že i chudší Francouzi přestávají volit levici, která je jen uklidňuje, že multikulturalita je vnitřně obohatí. Buďto nechodí k volbám vůbec, anebo volí stranu Marine Le Penové. Pravicové strany volí v případě, že tyto se svojí rétorikou přibližují ultrapravici. Odliv voličů ke straně Le Penové s určitými výkyvy neustále pokračuje. Stranu nevolí zdaleka jen rasisté a xenofobové. Stále více získává sociálně ohrožené příslušníky středních vrstev, dělníky, kteří nemají možnost sehnat práci a nechtějí žít ze sociálních dávek, mladé lidi, pro které není v zemi uplatnění. Tito lidé se dožadují hospodářského protekcionismu, návratu pracovních míst a silného státu, který by je ochránil před těmi, kdo nerespektují pravidla,“ vysvětluje sociolog.

„Můžeme diskutovat o tom, s jakými obměnami nastoupí tento model v naší zemi. My o tom však diskutovat nebudeme, raději se od Lidovek až po Literárky vrhneme jako supi na ty, kteří nám podobně nepříjemné informace přinášejí. Je to pohodlnější a vypadá to vlastenečtěji,“ uzavřel Jan Keller.

Je nemožné udržet sociální stát a sociální smír současně s masovou imigrací

Ten již dříve v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že  je nemožné udržet sociální stát a sociální smír současně s masovou imigrací. „Sociální stát vznikl na půdorysu jednotlivých národních států a je šit na míru jejich místní populace. Proto je a ještě dlouho bude nemožné vybudovat jakýsi celoevropský sociální stát. Pojistné systémy v jednotlivých zemích není možné uvést na jakéhosi společného jmenovatele. A je naprosto absurdní myslet si, že jednotlivé sociální státy evropských zemí mohou sloužit jako pojistka pro populaci z celého světa, která si své sociální státy nepořídí, ale bude chtít využívat výhod těch v Evropě. Pokud tento tlak zesílí, nepomůžeme lidem odjinud, ale vezmeme oporu lidem místním se všemi důsledky, které to přináší,“ řekl Keller.

Také uvedl, že nejčerstvější data z mnichovského institutu Ifo, které prezentoval jeho ředitel Hans-Werner Sinn, říkají, že v průměru jeden migrant stojí ročně Německo o 1800 eur více, než kolik činí jeho přínos. Porovnávány byly náklady v podobě sociálních a dalších výdajů proti příjmům ve formě sociálních odvodů a daní. 

 

Psali jsme:

Krajní pravice odebírá hlasy sociálním demokratům, protože socialisté preferují imigranty

I místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že by se ČSSD neměla soustředit na obhajobu menšin typu Romů, homosexuálů a imigrantů, ale měla by bránit své tradiční voliče typu zaměstnanců, drobných živnostníků, rodin s dětmi a podobně. Přílišná tolerance k menšinám a imigrantům dle něho vede k růstu podpory krajní pravice, která odebírá hlasy sociálním demokratům u nás i v Evropě. Imigrace z Afriky je dle něho hrozbou. 

Podle v úvodu citovaného výzkumu amerického institutu Pew Research Center se v roce 2050 bude k islámu hlásit každý desátý Evropan. Zatímco při posledním sčítání v roce 2010 žilo v Evropě 43 milionů muslimů, tedy méně než 6 procent, už v roce 2050 by to mohlo být 71 milionů, což odpovídá více než 10 procentům. Za nárůstem počtu muslimů stojí vysoká porodnost a vysoká míra imigrace ze subsaharské Afriky a dalších částí světa.

Rok 2050 bude zlomový také v tom, že se celosvětově vyrovná počet muslimů a křesťanů. Obě jmenované víry bude vyznávat asi 30 procent obyvatel Země.

 

Psali jsme:

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: islám  | imigrace
2522 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan