USA, náš stoprocentní vzor. Podívejte se na velmi zajímavé údaje odhalující pravdu

Autor: odjinud | Publikováno: 11.4.2015 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

 zdroj 

S nadšením jsme vyslechli hlasatele zářných US-zítřků. Nyní vám tuto růžovou budoucnost názorně předvedeme. Všechna data jsou vzata z archivu miliardářské US-nadace Peter G. Peterson Foundation. 


Jak víte, náš web rád ukazuje grafy, a pak nechá čtenáře přemýšlet po svém. Vyslechli jsme hlasatele zářných US-zítřků a rozhodli jsme že, vám tuto růžovou budoucnost názorně předvedeme. Všechny data jsou vzata z archivu miliardářské US-nadace zvané Peter G. Peterson Foundation. Balík grafů za rok 2015 najdete v pdf zde. Vybrali jsme pro vás hlavní perly a jejich celkový přehled najdete zde

1. Zbrojení 
USA utrácí na zbraně víc, než 8 ostatních největších zemí světa dohromady. Čisté náklady na zbrojení pohlcují neuvěřitelných 20 % všech federálních výdajů. To je tolik jako všechny sociální výdaje, nebo spojené výdaje na sociální a nemocenské pojištění (Medicare a Medicaid). 

 

Hlavní herec obrany Stropnický se má na co těšit, a my také. Nejspíš ve zbrojení "po emericku" doženeme Rusko. Další graf ukazuje poměr celkových výdajů na obranu, špionáž, odposlechy, výzkum atd. vzhledem k jiným položkám federálního rozpočtu. Ten Pax Americana něco stojí, jak vidíte z celkového koláče. Tady fakt máme co dohánět. Pořád ještě dáváme peníze na školství nebo na zdravotnictví, nebo dokonce na kulturu, to je fakt hrozné... 

2. Technologické zaostávání 

Starší článek ukázal, že třetí největší vývoz Kalifornie je průmyslový šrot (USA splácí dluh Číně potravinami a šrotem). Technologické zaostávání USA ukazuje tento graf. 

 

Od roku 2002 přestaly USA být čistým vývozcem high-tech strojírenských výrobků. Tento US-deficit jsme už dohnali, viz růst německých lisoven plastů v Česku a skladů Amazonu. 
 
3. Zaostávání v patentech 

Podle World Intellectual Property Organization (WIPO) stoupl počet patentů Číny o 35 % jen v letech 2010-2011. USA je dávno vzadu, stejně jako Česko. 

 

K tomu si přečtěte naši studii Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem. A tyto zaostalé země spojí korporace přes otrocké smlouvy typu TTIP do jednoho vyděšeného a ohroženého bloku proti zbytku světa zemí v BRICS, navíc pod taktovkou USA jako vojenské velmoci. Viz heslo "transatlantická smlouva". Máme se na co těšit v příštích 10ti letech, než skončíme u high-tech klacků... 
 
Děláme národ žebráků 

Článků k rostoucí chudobě v USA jsme napsali již spoustu, klikněte si na heslo "minimální mzda" a "korporátní fašismus". Podívejte se na věkové skupiny ohrožené vývojem po roce 2006. 

 

Jejich situace se již bude jen zhoršovat, protože vypadnou z trhu práce a přejdou do chudoby. USA náš vzor, toto plníme na jedničku. Včetně všech více či méně úspěšných pokusů o vykradení veřejno-právních institucí, jako zdravotní a důchodové zabezpečení. Viz heslo "sněmovní Mordor" či "Miroslav Kalousek" nebo "Vladimír Dlouhý", nebo obecně "Goldman Sachs". 
 
Jak bohatneme, tedy jak kdo 

V distribuci bohatství směrem k horní smetánce se nám i USA daří skvěle. O rozdělení bohatství jsme psali několik studií. Viz heslo "jedno procento" a "Thomas Piketty". 

 
Podobné grafy jsme komentovali několikrát, viz předešlé studie. Zbytek tohoto smutného příběhu se skrývá v heslech "korporátní fašismus", "válka čtvrtého druhu" a "dirty wars". 
 
Američanům už jejich země nepatří 

Podívejte se na podíl státního dluhu USA vlastněný cizími investory. Takže zbývá řečnická otázka: Komu patří Amerika? 

 
To jsme za Kalouska a spol. také zvládli, socani pilně pomohli. Češi se učí rychle, neoliberální abecedu kradení ze státního zvládli pod tatíčkem Klausem na jedničku. Američané nás také patřičně pochválili a převzali nakradené bohatství do svých bank a do daňových rájů. Viz heslo "offshore-leaks". 
Jak to skončí... 

No comment k poslednímu grafu. 
 Viz hesla typu "ekonomika dluhu" "bail-in", "záporný úrok", "FED" nebo "ECB" "mario draghi" a podobně. Kdo už sedíte v tomto letadle, tak se připoutejte, asi to půjde do vrtule. Zbytek rozumných si mediálně vyřvávané letenky na tento typ zážitkového letu asi kupovat nebude. 

Klíčová slova: USA
6980 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan