KI získal prestížne ocenenie Templeton Freedom Award 2009

Autor: Konzervatívny inštitút | Publikováno: 20.10.2009 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Atlas Economic Research Foundation zverejnila výsledky medzinárodného ocenenia Templeton Freedom Awards. Jedným z nositeľov tohto prestížneho ocenenia za rok 2009 je i Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika za cyklus CEQLS.

 

 

Atlas Economic Research Foundation so sídlom v USA zverejnila pondelok 19. októbra 2009 výsledky prestížneho medzinárodného ocenenia Templeton Freedom Awards, ktoré sa každoročne udeľujú think tankom za výnimočnosť v presadzovaní osobnej slobody. Spomedzi viac ako 130 uchádzačov zo 47 krajín z rôznych končín sveta vybrali nezávislí hodnotitelia 16 víťazov v 8 kategóriách. Jedným z ocenených je i Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI), ktorý získal cenu udeľovanú etablovaným inštitútom v kategórii Etika a hodnoty. Ocenenie patrí KI za realizáciu cyklu ekonomických prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series (CEQLS)

Ocenený cyklus CEQLS, ktorý realizuje KI štvrťročne už od roku 2005, pozostáva z návštev renomovaných svetových osobností, ktoré v Bratislave prednášajú na témy so zameraním na ekonomické myslenie a aktuálne témy v kontexte ekonómie, etiky a slobody. KI v rámci tohto cyklu dosiaľ zrealizoval 16 prednášok významných hostí. V rámci tohto cyklu Slovensko navštívili a na verejne voľne prístupných prednáškach sa predstavili okrem iných i autor čílskej dôchodkovej reformy José Piñera, známy francúzsky profesor ekonómie a exprezident Mont Pelerin Society Pascal Salin, významný americký ekonóm a riaditeľ CATO Institute William Niskanen, americký filozof, teológ a politológ Michael Novak pôsobiaci v American Enterprise Institute či španielsky zástanca slobodného bankovníctva Jesús Huerta de Soto. Cyklus CEQLS realizuje KI v súčasnosti aj vďaka podpore hlavného partnera, ktorým je Penta Investments. Na realizácii cyklu KI spolupracuje so Stálou konferenciou Občianskeho inštitútu (SKOI), mediálnymi partnermi sú týždenník TREND, týždenník .týždeň a tlačová agentúra SITA. 

Cieľom Templeton Freedom Awards je vyzdvihnúť prácu nezávislých think tankov, ktoré významnou mierou prispievajú k pochopeniu a šíreniu slobody vo svete. Ocenenia nesú meno po zosnulom filantropovi sirovi Johnovi Templetonovi a odovzdávajú sa od roku 2003. Slávnostné udeľovanie ocenení za rok 2009 sa bude konať vo Washingtone symbolicky dňa 9. novembra 2009, teda v deň, kedy si svet pripomenie 20. výročie pádu Berlínskeho múru, ktorý sa stal symbolom premien a návratu slobody do krajín bývalého komunistického bloku. Cenu za KI prevezme osobne ekonóm KI Peter Gonda, ktorý je zároveň koordinátorom cyklu CEQLS.

V Bratislave dňa 20. októbra 2009Súvisiace informácie:

KI: Prehľad prednášok CEQLS /2005-2009/

Fotografická prezentácia: CEQLS – Lectures Overview in Pictures /2005-2009/ (formát PDF)

Atlas Economic Research Foundation: 2009 Templeton Freedom Award Winners
 

5347 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářVIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan