Rozhovor MfDNES s iniciativou Ne základnám, který však nevyšel. NATO je útočný pakt, který bez mandátu OSN zabíjí civilisty de facto po celém světě

Autor: odjinud | Publikováno: 30.3.2015 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

Iniciativa Ne základnám 

Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho raných etapách je pravda. 

Iniciativa Ne základnám byla požádána Mf Dnes o rozhovor formou odpovědí na zaslané otázky. V dnešním čísle MF Dnes rozhovor nevyšel a nemohl tak demokraticky vyvážit článek "Nemají právo napadat průjezd sil NATO". Varující v tomto článku je nový výklad historie XX. století. 

Co Iniciativa Ne základnám odpověděla redaktoru Mf Dnes panu Martinu Bibenovi: 

1.Proč vaší organizaci průjezd amerického konvoje vadí? 


Každý myslící člověk i některý novinář při pohledu na mapu ČR může dojít k závěru, že 320 km a při delší trase 550 km, projede obrněný transportér za 6 hodin, nejdéle za 10 hodin. Každý novinář si může najít informaci, že obrněný transportér Stryker bez problémů jede po silnici rychlostí 100km/h. Jeho dojezd je 531 km. Organizačně jednoduší by bylo použít železnici. Takže, žádný průjezd, ale demonstrace síly. Válečná propaganda se vším všudy, vyhlášena ministrem války Martinem Stropnickým k rozpoutání občanských a jiných nepokojů. Mezinárodní pakt o občanských a politických právech (z 16.prosince 1966 ) v článku 20 říká, "jakákoliv válečná propaganda je zákonem zakázána“. 

2. Pokud ho nepovažujete za průjezd, co to podle Vás je? 

Iniciativa Ne základnám vznikla v roce 2006 a její název jednoznačně sděluje její poslání. Nikdy žádná cizí vojenská základna na území ČR. Žádný dočasný pobyt. 4 dny americké armády na území ČR jsou pobytem a pan Stropnický může do sdělovacích prostředků vykládat své pohádky. Myslící lidé mu těžko uvěří. Je to provokace. 

A to co se děje v současnosti ve společnosti to potvrzuje. Odvolávat se na bratrství, solidaritu, příslušnost k paktu, který mu nic takového neukládá, to je opravdu pro malé děti. Kromě jiného se to dostává do kolize s Ústavou ČR, zákonem č.310/1999 Sb. o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky. 

3. Vadí Vám jakýkoli pobyt jakéhokoli cizího vojska v zemi nebo jste ochotni ho za určitých podmínek a ve vyhrocené situaci (např. nebezpečí napadení státu) tolerovat? 

Takové okolnosti určuje zákon č. 222/1999 Sb. o zajištění obrany České republiky a zákon 585/2004 Sb. o branné povinnosti a jejím zajišťování. Není co tolerovat. Pobyt jakékoliv cizí vojenské armády na území ČR nemá logiku a opodstatnění, pokud nemáme sloužit jako nárazníkové pásmo. Zamezit vzniku nárazníkového pásma lze přesně tím, že tu žádná cizí vojska nebudou. 

4. Jste proti členství ČR v NATO? 

O členství v NATO rozhodlo několik stovek lidí i proti slibu, ,"již nikdy nebudeme v žádném vojenském paktu". Lidé byli opět oklamáni. Z dodatků alianční smlouvy jasně vyplývá, že se již nejedná o obranný pakt, ale útočný, který bez mandátu OSN zabíjí civilisty de facto po celém světě. Tato skutečnost evidentně uniká politickým strukturám i novinářům. Asi je logické, že být v takovém paktu je proti zdravému rozumu a elementární trošce morálních hodnot. 

5. Kdo vaše hnutí financuje? 
Nejsme hnutí, jsme iniciativa. Aktivisté se skládají po stokorunách. (Už delší dobu nám vrtá hlavou, kdo ovládá a platí novináře. Ona se totiž bez pomoci medií nedá válka rozpoutat - např. Irák). Máme transparentní účet. 

6. Popíráte spojení s ruskými vlivovými silami, případně ruskými financemi? 

Otázka je urážlivá, nelogická a zavádějící. Vypovídá víc o tazateli, než o tom, kdo odpovídá. Iniciativa Ne základnám není napojena na žádné vlivové ruské skupiny. Pro analyzování situace nejen v České republice všestranně komunikuje s ostatními. Je to základ pro vytváření objektivního pohledu. Ve své činnosti vychází z 1. článku Charty OSN, 1. článku Washingtonské smlouvy a k jejich naplňování vyzývá i ostatní. Pokud máte nějaké poznatky o výše zmíněném spojení, podělte se o ně s námi. Není v našich silách lustrovat každého příchozího. 

Neustále omílaný dotaz o financování vidíme jako snahu hledat prostor pro dehonestaci iniciativy, místo poznání, že v demokratickém státě má svoje místo, a pokud by opačné názory lidí a iniciativ neexistovaly (nejen k dočasnému pobytu americké armády v ČR), tak jsme zpátky v totalitě. Zastrašování, ubíjení lidí fobiemi, to je také cesta k totalitě a nejen k ní: 

Temná historie XX. století nám dala několik lekcí: 

- Přepisování historie – přímá cesta k nacismu 

- Hledání „viníků“ – typický projev nacismu 

- Když se nacismus dostane k moci v jedné zemi, mor se rozšíří po celém světě 

- Nacismus nelze ignorovat, s nacismem je možné jen bojovat 

- Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho raných etapách je pravda 

 
http://www.novarepublika.cz/

Klíčová slova: USA  | NATO
1977 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan