Rozhovor MfDNES s iniciativou Ne základnám, který však nevyšel. NATO je útočný pakt, který bez mandátu OSN zabíjí civilisty de facto po celém světě

Autor: odjinud | Publikováno: 30.3.2015 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

Iniciativa Ne základnám 

Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho raných etapách je pravda. 

Iniciativa Ne základnám byla požádána Mf Dnes o rozhovor formou odpovědí na zaslané otázky. V dnešním čísle MF Dnes rozhovor nevyšel a nemohl tak demokraticky vyvážit článek "Nemají právo napadat průjezd sil NATO". Varující v tomto článku je nový výklad historie XX. století. 

Co Iniciativa Ne základnám odpověděla redaktoru Mf Dnes panu Martinu Bibenovi: 

1.Proč vaší organizaci průjezd amerického konvoje vadí? 


Každý myslící člověk i některý novinář při pohledu na mapu ČR může dojít k závěru, že 320 km a při delší trase 550 km, projede obrněný transportér za 6 hodin, nejdéle za 10 hodin. Každý novinář si může najít informaci, že obrněný transportér Stryker bez problémů jede po silnici rychlostí 100km/h. Jeho dojezd je 531 km. Organizačně jednoduší by bylo použít železnici. Takže, žádný průjezd, ale demonstrace síly. Válečná propaganda se vším všudy, vyhlášena ministrem války Martinem Stropnickým k rozpoutání občanských a jiných nepokojů. Mezinárodní pakt o občanských a politických právech (z 16.prosince 1966 ) v článku 20 říká, "jakákoliv válečná propaganda je zákonem zakázána“. 

2. Pokud ho nepovažujete za průjezd, co to podle Vás je? 

Iniciativa Ne základnám vznikla v roce 2006 a její název jednoznačně sděluje její poslání. Nikdy žádná cizí vojenská základna na území ČR. Žádný dočasný pobyt. 4 dny americké armády na území ČR jsou pobytem a pan Stropnický může do sdělovacích prostředků vykládat své pohádky. Myslící lidé mu těžko uvěří. Je to provokace. 

A to co se děje v současnosti ve společnosti to potvrzuje. Odvolávat se na bratrství, solidaritu, příslušnost k paktu, který mu nic takového neukládá, to je opravdu pro malé děti. Kromě jiného se to dostává do kolize s Ústavou ČR, zákonem č.310/1999 Sb. o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky. 

3. Vadí Vám jakýkoli pobyt jakéhokoli cizího vojska v zemi nebo jste ochotni ho za určitých podmínek a ve vyhrocené situaci (např. nebezpečí napadení státu) tolerovat? 

Takové okolnosti určuje zákon č. 222/1999 Sb. o zajištění obrany České republiky a zákon 585/2004 Sb. o branné povinnosti a jejím zajišťování. Není co tolerovat. Pobyt jakékoliv cizí vojenské armády na území ČR nemá logiku a opodstatnění, pokud nemáme sloužit jako nárazníkové pásmo. Zamezit vzniku nárazníkového pásma lze přesně tím, že tu žádná cizí vojska nebudou. 

4. Jste proti členství ČR v NATO? 

O členství v NATO rozhodlo několik stovek lidí i proti slibu, ,"již nikdy nebudeme v žádném vojenském paktu". Lidé byli opět oklamáni. Z dodatků alianční smlouvy jasně vyplývá, že se již nejedná o obranný pakt, ale útočný, který bez mandátu OSN zabíjí civilisty de facto po celém světě. Tato skutečnost evidentně uniká politickým strukturám i novinářům. Asi je logické, že být v takovém paktu je proti zdravému rozumu a elementární trošce morálních hodnot. 

5. Kdo vaše hnutí financuje? 
Nejsme hnutí, jsme iniciativa. Aktivisté se skládají po stokorunách. (Už delší dobu nám vrtá hlavou, kdo ovládá a platí novináře. Ona se totiž bez pomoci medií nedá válka rozpoutat - např. Irák). Máme transparentní účet. 

6. Popíráte spojení s ruskými vlivovými silami, případně ruskými financemi? 

Otázka je urážlivá, nelogická a zavádějící. Vypovídá víc o tazateli, než o tom, kdo odpovídá. Iniciativa Ne základnám není napojena na žádné vlivové ruské skupiny. Pro analyzování situace nejen v České republice všestranně komunikuje s ostatními. Je to základ pro vytváření objektivního pohledu. Ve své činnosti vychází z 1. článku Charty OSN, 1. článku Washingtonské smlouvy a k jejich naplňování vyzývá i ostatní. Pokud máte nějaké poznatky o výše zmíněném spojení, podělte se o ně s námi. Není v našich silách lustrovat každého příchozího. 

Neustále omílaný dotaz o financování vidíme jako snahu hledat prostor pro dehonestaci iniciativy, místo poznání, že v demokratickém státě má svoje místo, a pokud by opačné názory lidí a iniciativ neexistovaly (nejen k dočasnému pobytu americké armády v ČR), tak jsme zpátky v totalitě. Zastrašování, ubíjení lidí fobiemi, to je také cesta k totalitě a nejen k ní: 

Temná historie XX. století nám dala několik lekcí: 

- Přepisování historie – přímá cesta k nacismu 

- Hledání „viníků“ – typický projev nacismu 

- Když se nacismus dostane k moci v jedné zemi, mor se rozšíří po celém světě 

- Nacismus nelze ignorovat, s nacismem je možné jen bojovat 

- Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho raných etapách je pravda 

 
http://www.novarepublika.cz/

Klíčová slova: USA  | NATO
2076 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan