Ukrajinští fašisté nabírají bojovníky v Evropě

Autor: odjinud | Publikováno: 31.3.2015 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

  Sputník
Ukrajinské fašistické uskupení Misanthropic Division nabírá bojovníky po Evropě. Na Ukrajině už toto uskupení otevřeně bojuje v řadách ultrapravicového batalionu Azov.
Německý novinář Thomas Eipeldauer se tomuto tématu věnoval a šetřil ho. V rozhovoru pro Rádio Sputnik uvedl následující: „Bojují tam desítky fašistů z celé Evropy".

V Západní Evropě jsou známa především krajně pravicová ukrajinská uskupení Svoboda a Pravý sektor. Když tato uskupení v posledních volbách dosáhla poměrně špatných výsledků, mnohým se ulevilo. Znamená to, že na Ukrajině, přeci jenom, není tak mnoho fašistů. Je možné, že tato úleva byla předčasná, pokud ne přímo naivní. Vždyť přeci, některým členům ultrapravice, například vůdci Pravého sektoru Dmitru Jarošovi se jakožto přímému kandidátovi podařilo dostat do parlamentu.

Thomas Eipeldauer: „Mnozí pravičáci pronikli do jiných politických stran. Například, členem vládnoucí strany Národní fronta Arsenije Jaceňuka je vrchní velitel azovského batalionu Andrej Bileckij, který ještě navíc zaujímá post ve vojenské radě. Sedí tedy na rozhodující pozici. A na rozdíl od Jaroše, Bileckij neskrývá, že je rasista. A to je jenom jeden příklad z mnoha".

Svoboda a Pravý sektor se snaží realizovat politiku. Jsou ale ještě mnohem radikálnější organizace, které se tím nezatěžují. Jednou z nich je Misanthropic Division, v jejímž programu se otevřeně píše o árijsko-ukrajinských hodnotách.


Thomas Eipeldauer: „Jeden z ústředních bodů jejich programu spočívá v tom, že vedou rasovou válku za účelem zachování bílé rasy. Oni se otevřeně považují za přívržence nacistických tradic. Za nepřátele považují židy, „židy prolezlý Západ", Rusy a jiné „cizí rasy".

Nedávno se v německých médiích objevila zpráva, že v řadách bojovníků v Donbasu aktivně bojuje přibližně stovka německých dobrovolníků. O ozbrojencích z Evropy v řadách ukrajinské armády se zatím prakticky nemluvilo.


Thomas Eipeldauer: „Misanthropic Division je podskupinou Sociálně-nacionalistického sněmu (SNA), což je křídlo Pravého sektoru. Kromě ostatního se toto uskupení zabývá koordinací evropských dobrovolníků v sestavě azovského batalionu. Bojují tam desítky fašistů z celé Evropy. Mnozí z nich přitom ani neskrývají své vlastní jméno. Bojovníci přijíždějí především z Chorvatska a Francie, ale také z Itálie, Švédska a Německa".

Slogan Misanthropic Division je zformulován v němčině a zní Töten für Wotan (Zabíjet jménem Wotana). Wotan je postava z Wagnerovy opery Prsten Nibelungův, která odpovídá severnímu bohu Odinovi.


Thomas Eipeldauer: „Ideologie Misanthropic Division částečně přímo pochází z národního socialismu a částečně přebírá prvky germánské mytologie. A je mezi nimi také rozšířen kult smrti a vraždy."

Málo známa je také ta skutečnost, že v Rusku působí otevřeně neonacistická Wotanova mládež, která je kvůli protiruské činnosti zakázána, a v tomto konfliktu bojuje na straně Ukrajiny. Avšak, Batalion Azov, jehož součástí je i Misanthropic Division, oficiálně podléhá ukrajinské vládě.


Thomas Eipeldauer: „Samozřejmě, že v Kyjevě o tom vědí: symbolika azovského batalionu, a tím spíše Misanthropic Division se znaky SS", lebkami a svastikou je více, než jednoznačná. Je ale zřejmé, že existuje pochopení toho, že bez dobrovolnických oddílů by nebylo možné válku vést".

V současné době se mnoho hovoří o dodávkách zbraní na Ukrajinu. Tyto zbraně budou pravděpodobně dodávány i dobrovolnickým batalionům. Co ale bude potom, až válka někdy skončí? Odevzdají tito nacističtí ozbrojenci zbraně?


Thomas Eipeldauer: „Ani za nic. V tom vidím obrovské nebezpečí dodávat sem zbraně. Pokud si přečteme, co tyto fašistické bataliony samy říkají a píší, tak pochopíme, že pro ně skutečná válka ještě nezačala. Například, Misanthropic Division říká, že chce „osvobodit" celou Evropu. Je pochopitelné, že se dobrovolníci z Evropy, kteří se tam silně zradikalizují, vrátí i se zbraněmi, i s nabytími zkušenostmi zpět do Západní Evropy".

Klíčová slova: nacismus  | Ukrajina  | Válka na Ukrajině
2381 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Babiše zneužívají lidé kolem! V ANO povstal muž kvůli migraci a EUSenátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan