Styďte se! Miloš Zeman si vzal k ruce vaše dotazy a nadávky. A toto vám vzkazuje

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 25.3.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident Miloš Zeman po čase zodpověděl sérii dotazů, které mu položili čtenáři našeho serveru ParlamentníListy.cz. Hlava státu se nevyhnula ani ne zrovna lichotivě položeným otázkám ohledně některých výroků. Zeman reagoval i na výzvu, aby zvýšil plat svému mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi.

 

"Vážený pane prezidente, děkuji vám, že jste nepodlehl té mediální masáži a že jedete do Moskvy uctít památku padlých rudoarmějců. Velmi si toho vážím. Vlastenci nezapomínají,“ vzkázal prezidentu Zemanovi jeden ze čtenářů.

A Miloš Zeman ho ubezpečil, že se nehodlá řídit tím, co mu radí média. "Pokud bych 9. května do Moskvy na oslavu 70. výročí vítězství nad nacismem nejel, považoval bych to za urážku těch, kteří položili své životy při osvobozování Československa. Považuji to za svoji povinnost a nebudu se v žádném případě řídit mediálními 'doporučeními',“ uvedl v odpovědi.

V rámci reakce na podobný dotaz k tomu ještě prezident doplnil: "Doplním, že stejně jako jsem se v loňském roce zúčastnil oslav vylodění v Normandii, zavítám letos na připomínku ukončení druhé světové války do Moskvy.“

Další otázka směřovala k tomu, proč si prezident stále nechává jako svého poradce Martina Nejedlého. "A proč se obklopujete takovými lidmi jako je on, Mynář apod.? Vždyť vám akorát škodí. A druhý dotaz, který je spíš na vašeho mluvčího. Z čeho pramení jeho poznání, že ČT měla u příležitosti tiskové konference na hradním nádvoří jako vždy připraven satelitní přenosový vůz, ale nevysílala?“

"Zásadně nehodnotím své spolupracovníky podle toho, co o nich tvrdí novináři. Pokud jde o druhou otázku k tiskové konferenci, můj tiskový mluvčí i jeho spolupracovníci se osobně o této skutečnosti přesvědčili,“ vysvětlil Miloš Zeman.

Jiná z otázek směřovala na Zemanovo vyjadřování a prvního československého prezidenta: "Masaryk údajně velmi dbal na prestiž prezidentského úřadu. Nemyslíte, že vy svými vulgaritami jeho úsilí degradujete?“

"Nepatřím mezi ty, kteří mají taková slova zařazena ve svém běžném slovníku. Na druhou stranu, doporučuji přečíst si doslov Jaroslava Haška k prvnímu dílu Švejka,“ vyzval tazatele prezident republiky.

Miloš Zeman dále v odpovědi na otázku týkající se pátečního reprezentačního plesu na Hraděvyvrátil spekulace některých médií, že ples většina pozvaných ignorovala a nepřišla. "I z hlediska účasti měl páteční ples velký úspěch, pro velký zájem musela být na poslední chvíli přidána další místa k sezení,“ sdělil prezident.

Hlava státu ale v žádném případě neodpovídala jen na otázky příjemné, pozitivní či přátelsky formulované. Důkazem budiž další dotaz: "Pane Zemane, moje obě děti jsou nekuřáci, abstinenti a syn vegetarián. Oba jsou dobrými rodiči svých dětí. Proč by měly proboha zemřít?! Co to je zase za blábol Ovčáčka, že jste to myslel na Hitlera?! Vždyť Hitler byl jen jeden a vy vyhlašujete smrt nekuřákům, abstinentům a vegetariánům. Kdy se konečně začnete chovat jako představitel státu?! Uvědomujete si, že ty vaše bláboly jsou s radostí a s patřičným komentářem překládány a zveřejněny v zahraničním tisku?! Proč děláte stále Česku ostudu? A ještě v den tragédie v Uherském Brodě! Styďte se!“

"Šlo o jednoznačnou nadsázku, kterou pochopili nejen všichni přítomní, ale dokonce, a to je co říct, i někteří novináři. Pokud jde o reakci mého tiskového mluvčího, šlo o zcela přiměřenou reakci na zcela nepřiměřený dotaz,“ zareagoval prezident Zeman.

Přišla i otázka týkající se novinářů, konkrétně pak, zda si prezident nemyslí, že boj s "pátou velmocí“, tedy médii, není jako bojovat proti větrným mlýnům. "S 'pátou velmocí' se stýkám a potýkám po celou tu dobu, co jsem v politice. Důležité je nepodléhat mediálnímu mainstreamu,“ zdůraznil Zeman.

"Zvednete Ovčáčkovi plat, jak požaduje petice, a proč nechcete prozradit, kolik bere? Stejně daleko více určitě dostane na odměnách, jak už to u takových pozic bývá,“ tázal se čtenář ParlamentníchListů.cz.

"Můj tiskový mluvčí už svůj plat zveřejnil v jednom z rozhovorů, který absolvoval. Textu petice jsme se společně zasmáli, jde samozřejmě o nadsázku,“ podotkl prezident Miloš Zeman.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček výši svého platu prozradil v nedávném rozhovoru pro bulvární deník Blesk. Podle svých slov měsíčně pobírá 40 tisíc korun čistého.

www.parlamentnilisty.cz

 

Klíčová slova: Zeman
1775 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan