Evropská unie vyhlásila válku ruským médiím

Autor: odjinud | Publikováno: 25.3.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Anton Ljadov
Překlad: Ing. P. Rejf, CSc.
 
Slova mezinárodních expertů, kteří vidí, co se děje v Donbasu vlastníma očima, stejně jako reportáže našich dopisovatelů z místa činu, jsou zjevně v rozporu s prohlášeními západních politiků a novinářů s jejich příběhy o agresi bájných ruských vojsk a milicí.
Lidé v USA a EU mají stále více otázek k tomu, co je jim místo konkrétních faktů poskytováno ve zprávách doma. Pro pocit, že rozpoutaná informační válka neprobíhá tak, jak to bylo plánováno, Brusel vrhá v tomto směru nové síly. Šéfce diplomacie EU Federice Mogerini již bylo zadáno vytvořit nový hlavní program pro boj proti práci ruských médií.
 
Má tři měsíce na sestavení týmu, trénování novinářů a připravit celý program pro boj proti ruským televizním kanálůn, rozhlasovým stanicím a novinám. Dokument ze zasedání Evropské rady, který obsahuje podrobnosti – je klasifikován jako "tajný". Média dostala jen pár vět.
 
"Vedoucí představitelé EU na zasedání, které se bude konat od 19. do 20. března, uloží vysoké představitelce Mogerini připravit do příštího summitu v červnu plán, jak podpořit svobodu sdělovacích prostředků a evropských hodnot v Rusku — sděluje Reuters. Šíření evropských hodnot - význam této zdánlivě neškodné formulace se projevuje u samotné F. Mogherini. Vedoucí diplomacie EU již řekla, jak je třeba pracovat s ruskou občanskou společností.
 
"Pracujeme na strategické komunikaci proti propagandě v ruštině," - řekla 19. ledna vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini.
 
Očekává se vytvoření celého streamového kanálu s denními programy. On-line přenos bude probíhat v ruštině.
 
"Plány na vytvoření rusky mluvícího evropského kanálu již podpořili Polsko, Švédsko, Dánsko, Německo, Nizozemsko, Litva, Velká Británie. Diplomaté chápou, že prohrávají v informační válce s Ruskem", - informuje Time.
 
Důležitá poznámka - informační výsadek byl požadován naléhavě, protože ruských novinářů, popisujících situaci na Ukrajině, a reportérů TV kanálu " Russia " v Donbasu byla vždy většina, jejich informace se začaly příliš šířit. Tak se evropští redaktoři nyní potýkají s tímto: berou cizí materiál a dávají mu svůj smysl.
 
"Uglegorsk - město asi 50 kilometrů od Doněcku - byla další osada, která byla separatisty zničena," - říká 30. ledna 2015 německý subjekt televizního vysílání ZDF, pomocí video záznamu Eugena Poddubnogo v reportáži o bombardování města ukrajinskými bezpečnostnímich silami.
 
ZDF použila část válečného zpravodaje kanálu " Russia " Eugena Poddubnogo. To jeho reportážní skupina, spolu s milicí se dostala pod palbu, když ukrajinská armáda ničila město.
 
Tady je originál: "Pod palbou jsou bojovnící, důstojníci a šéf Doněcké lidové republiky."
Od německého kanálu ZDF po objasnění nenásledovalo žádné vysvětlení ani omluva.
 
"Západ se bojí pravdy, protože kdo, a za co by obviňoval ruské kanály, ale ruské televize ukazují pravdu. Možná je to pravda, že jde o obludné zločiny, kterých se dopouští Ukrajina, zabíjí své vlastní občany. Ale jsou to doložené skutečnosti, které mají největší, nejhlubší vliv na lidi, "- řekl vojenský expert a šéfredaktor "národní obrany" Igor Korotčenko.
 
Byla snaha zabránit, aby tento dopad nebyl na Světovém fóru v Davosu v lednu 2015.Tam před začátkem Porošenkova vystoupení aktivisté rozvinuli transparenty s nápisem "Fašismus neprojde" a "Vzpomeňte si na Oděsu". Byli zadrženi. V největších evropských médiích o tom nebylo ani slovo. Informoval o tom akční kanál Russia Today. Ten samý, kterému v Londýně zakázali vyvěsit jeho plakáty, a proti kterému britský mediální regulátor OFCOM zahájil kampaň, prezentuje jej jako boj proti propagandě.
 
"Vedení kanálu bylo předvoláno poté, co byl kanál shledán vinným z porušení britských norem vysílání. Bylo mu řečeno, že v případě opakovaného porušení, budou zbaveni licence,"informovali britští úředníci.
 
"Brzy ve Spojených státech, Anglii a částech Evropy budou hovořit o tom, že je nutné uzavřít tyto zdroje informací. Mohou tak učinit různými způsoby. Mohou vypnout satelitní kanály, například, a tak dále. To je jen začátek nového informačního útoku Západu "- varuje novinář, spisovatel a osobnost veřejného života Giulietto Chiesa.
 
Téma návratu Krymu do Ruska, možná, stále zůstává hlavním bojištěm pro objektivitu. Informační blokádu se daří prorážet právě teď.
 
V Simferopol bylo 12.3. 2015 otevřeno tiskové středisko mezinárodní zpravodajské agentury " Russia Today".
 
"Spojujeme toto středisko s Moskvou, Berlínem, Londýnem, Dubají, Novým Dillím, se všemi tiskovými středisky na světě, které máme. Kromě toho můžeme připojit, díky moderní technologii, naše tiskové středisko na Krymu kamkoliv na světě, a to i tam, kde nejsou tisková střediska. Tedy každý na světě může požádat Krymčany, a zeptat se, zda chtějí být v Rusku, nebo ne? Tak prolamujeme informační blokádu, kterou někdo chce vybudovat kolem Krymu ", - řekl při zahájení v tiskovém centru MIA generální ředitel "Russia Today" Dmitrij Kiselev.
 
S jedním kanálem, říkají experti, se Západ nijak nespokojí. Americký Senát projednával finanční prostředky pro tři kanály v ruštině najednou, které brzy začnou vysílat v Estonsku, Lotyšsku a Litvě.
Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz

Klíčová slova: Rusko  | USA
1056 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan