Evropská unie vyhlásila válku ruským médiím

Autor: odjinud | Publikováno: 25.3.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Anton Ljadov
Překlad: Ing. P. Rejf, CSc.
 
Slova mezinárodních expertů, kteří vidí, co se děje v Donbasu vlastníma očima, stejně jako reportáže našich dopisovatelů z místa činu, jsou zjevně v rozporu s prohlášeními západních politiků a novinářů s jejich příběhy o agresi bájných ruských vojsk a milicí.
Lidé v USA a EU mají stále více otázek k tomu, co je jim místo konkrétních faktů poskytováno ve zprávách doma. Pro pocit, že rozpoutaná informační válka neprobíhá tak, jak to bylo plánováno, Brusel vrhá v tomto směru nové síly. Šéfce diplomacie EU Federice Mogerini již bylo zadáno vytvořit nový hlavní program pro boj proti práci ruských médií.
 
Má tři měsíce na sestavení týmu, trénování novinářů a připravit celý program pro boj proti ruským televizním kanálůn, rozhlasovým stanicím a novinám. Dokument ze zasedání Evropské rady, který obsahuje podrobnosti – je klasifikován jako "tajný". Média dostala jen pár vět.
 
"Vedoucí představitelé EU na zasedání, které se bude konat od 19. do 20. března, uloží vysoké představitelce Mogerini připravit do příštího summitu v červnu plán, jak podpořit svobodu sdělovacích prostředků a evropských hodnot v Rusku — sděluje Reuters. Šíření evropských hodnot - význam této zdánlivě neškodné formulace se projevuje u samotné F. Mogherini. Vedoucí diplomacie EU již řekla, jak je třeba pracovat s ruskou občanskou společností.
 
"Pracujeme na strategické komunikaci proti propagandě v ruštině," - řekla 19. ledna vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini.
 
Očekává se vytvoření celého streamového kanálu s denními programy. On-line přenos bude probíhat v ruštině.
 
"Plány na vytvoření rusky mluvícího evropského kanálu již podpořili Polsko, Švédsko, Dánsko, Německo, Nizozemsko, Litva, Velká Británie. Diplomaté chápou, že prohrávají v informační válce s Ruskem", - informuje Time.
 
Důležitá poznámka - informační výsadek byl požadován naléhavě, protože ruských novinářů, popisujících situaci na Ukrajině, a reportérů TV kanálu " Russia " v Donbasu byla vždy většina, jejich informace se začaly příliš šířit. Tak se evropští redaktoři nyní potýkají s tímto: berou cizí materiál a dávají mu svůj smysl.
 
"Uglegorsk - město asi 50 kilometrů od Doněcku - byla další osada, která byla separatisty zničena," - říká 30. ledna 2015 německý subjekt televizního vysílání ZDF, pomocí video záznamu Eugena Poddubnogo v reportáži o bombardování města ukrajinskými bezpečnostnímich silami.
 
ZDF použila část válečného zpravodaje kanálu " Russia " Eugena Poddubnogo. To jeho reportážní skupina, spolu s milicí se dostala pod palbu, když ukrajinská armáda ničila město.
 
Tady je originál: "Pod palbou jsou bojovnící, důstojníci a šéf Doněcké lidové republiky."
Od německého kanálu ZDF po objasnění nenásledovalo žádné vysvětlení ani omluva.
 
"Západ se bojí pravdy, protože kdo, a za co by obviňoval ruské kanály, ale ruské televize ukazují pravdu. Možná je to pravda, že jde o obludné zločiny, kterých se dopouští Ukrajina, zabíjí své vlastní občany. Ale jsou to doložené skutečnosti, které mají největší, nejhlubší vliv na lidi, "- řekl vojenský expert a šéfredaktor "národní obrany" Igor Korotčenko.
 
Byla snaha zabránit, aby tento dopad nebyl na Světovém fóru v Davosu v lednu 2015.Tam před začátkem Porošenkova vystoupení aktivisté rozvinuli transparenty s nápisem "Fašismus neprojde" a "Vzpomeňte si na Oděsu". Byli zadrženi. V největších evropských médiích o tom nebylo ani slovo. Informoval o tom akční kanál Russia Today. Ten samý, kterému v Londýně zakázali vyvěsit jeho plakáty, a proti kterému britský mediální regulátor OFCOM zahájil kampaň, prezentuje jej jako boj proti propagandě.
 
"Vedení kanálu bylo předvoláno poté, co byl kanál shledán vinným z porušení britských norem vysílání. Bylo mu řečeno, že v případě opakovaného porušení, budou zbaveni licence,"informovali britští úředníci.
 
"Brzy ve Spojených státech, Anglii a částech Evropy budou hovořit o tom, že je nutné uzavřít tyto zdroje informací. Mohou tak učinit různými způsoby. Mohou vypnout satelitní kanály, například, a tak dále. To je jen začátek nového informačního útoku Západu "- varuje novinář, spisovatel a osobnost veřejného života Giulietto Chiesa.
 
Téma návratu Krymu do Ruska, možná, stále zůstává hlavním bojištěm pro objektivitu. Informační blokádu se daří prorážet právě teď.
 
V Simferopol bylo 12.3. 2015 otevřeno tiskové středisko mezinárodní zpravodajské agentury " Russia Today".
 
"Spojujeme toto středisko s Moskvou, Berlínem, Londýnem, Dubají, Novým Dillím, se všemi tiskovými středisky na světě, které máme. Kromě toho můžeme připojit, díky moderní technologii, naše tiskové středisko na Krymu kamkoliv na světě, a to i tam, kde nejsou tisková střediska. Tedy každý na světě může požádat Krymčany, a zeptat se, zda chtějí být v Rusku, nebo ne? Tak prolamujeme informační blokádu, kterou někdo chce vybudovat kolem Krymu ", - řekl při zahájení v tiskovém centru MIA generální ředitel "Russia Today" Dmitrij Kiselev.
 
S jedním kanálem, říkají experti, se Západ nijak nespokojí. Americký Senát projednával finanční prostředky pro tři kanály v ruštině najednou, které brzy začnou vysílat v Estonsku, Lotyšsku a Litvě.
Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz

Klíčová slova: Rusko  | USA
1166 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan