Jedním z příznaků finanční katastrofy Ukrajiny jsou rychle mizející ukrajinské zlaté rezervy. Čtěte o vydrancování ukrajinského zlata

Autor: odjinud | Publikováno: 18.3.2015 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Jedním z příznaků finanční katastrofy Ukrajiny jsou rychle mizející ukrajinské zlaté rezervy. Oficiální údaj uvádí, že k 1. únoru 2015 byl objem devizových rezerv Ukrajiny 6 419,7 milionů USD, což je pro takovou zemi jako je Ukrajina zanedbatelné. Má se zato, že loni představoval průměrný měsíční dovoz do země hodnotu 5 miliard USD. Znamená to, že její devizové rezervy postačí tak na měsíc, přičemž podle doporučení MMF má mít minimální rezervu na 3 měsíce.

Podstatou devizových rezerv každé země je měnové zlato. To není závislé na politické situaci a je „speciálními světovými penězi“. Nyní je zlato Ukrajiny zahaleno mlhou a desinformacemi. Formálně je statistika Národní banky Ukrajiny (NBU) přebírána do přehledů MMF. Vývoj zásob měnového zlata uvádí následující přehled:

k příslušným datům  je uveden ekvivalent měnového zlata v milionech USD

1. 1. 2011                 1249,0

1. 1. 2012                 1385,3

1. 1. 2013                 1890,4

1. 1. 2014                 1640,2

1. 1. 2015                   911,1

1. 2. 2015                   967,3

K 1. únoru tohoto roku byl podíl měnového zlata v devizových rezervách Ukrajiny 15,1 %. Další podstatné složky devizových rezerv jsou oběživo a vklady – 20,8 % a investice do cenných papírů – 63,9 %. V přehledu je uvedena hodnota zlata, avšak devizové zlato NBU je fyzické zlato (standardní slitky), zlaté swapy a zlaté depozity. Aby vypadaly informace přesvědčivě, uvádějí ukrajinské finanční úřady množství zlata také v  trojských uncích, tunách. K 1. 1. 2015 byla zlatá zásoba 0,76 milionu uncí a k 1. 2. 0,77 milionu uncí.

Loni došlo k prudkému snížení, asi o 45 %. Jak to bylo se zlatými rezervami Ukrajiny v roce 2014? Ukrajina a MMF odůvodňují snížení zásob zlata jeho prodejem, zejména na podzim. Nakonec prý zůstalo 23,64 tuny. NBU vysvětluje, že třetina zásob zlata se prodala kvůli „optimalizaci struktury devizových rezerv“. K tomu se mnozí odborníci staví s nedůvěrou. Zde je celá statistika záludná. V devadesátých letech se začala statistika zlatých zásob falšovat, aby se zakryly nezákonné machinace s ním. Na těch se účastnil především Bank of England a Fed. Padělané statistiky umožňují zakrýt krádeže ze zásob Centrální banky a státní pokladny a jeho přesun do sejfů největších soukromých fondů a bank.

Mezinárodní nevládní organizace GATA (Gold Anti-Trust Action Committee) prošetřuje tajné operace takzvaného zlatého trustu, který provozuje rozkrádání zlata, s nímž se potom na trhu manipuluje. Ovlivňuje tak celkovou situaci na světovém finančním a měnovém trhu. Zlatý trust je důležitým nástrojem finanční oligarchie budující nový světový řád.

Jeden ze způsobů, umožňující falšovat evidenci zlata, je připojení zlaté rezervy k fyzickému zlatu, což se dohromady nazývá měnové zlato. V sejfech centrální banky nemusí žádné zlato být, může se odvézt do jiné země a označit jako rozmístěné. Nejspíš se do centrální banky takové zlato nikdy nevrátí, avšak stále je považováno za měnové zlato. Takováto akce byla pravděpodobně učiněna s ukrajinským zlatem. Znalci z GATA jsou přesvědčeni, že světová finanční oligarchie zlodějsky útočí na zlatou rezervu každé země, která se dostane do těžké hospodářské situace. Ukrajina je pro takové rabování ideálním objektem.

V listopadu 2014 řekla guvernérka NBU, že na Ukrajině prakticky fyzické zlato nezůstalo. Po podzimním prodeji jej v devizových rezervách zbylo asi 1 %. Pravděpodobně hovořila jen o zlatu v sejfech této banky. Oficiální statistika udávala 8 % všech ukrajinských rezerv (988,6 milionů USD).

Po státním převratu a nástupu loutkové vlády Jaceňjuka v březnu 2014 odletělo v noci na 7. března z kyjevského letiště Borispol neregistrované přepravní letadlo. Svědkové akce – zaměstnanci letiště – uvedli, že před odletem k němu přijela 4 obrněná bezpečnostní vozidla a dva nákladní mikrobusy Volkswagem. Všechny bez SPZ. Z nich vystoupilo 15 osob oblečených do uniforem, s maskami a neprůstřelnými vestami. Někteří byli ozbrojeni automaty. Do letadla naložili asi 40 beden. Vše se událo ve spěchu a po naložení letadlo okamžitě odstartovalo. Zaměstnanci informovali vedení letiště, ale dostali pokyn „nelézt tam, kde se jich to netýká“. Po nějaké době se do ukrajinských sdělovadel dostala zpráva od jednoho z pracovníků zrušeného ministerstva příjmů a poplatků. Podle něj byly z nařízení nové ukrajinské vlády odvezeny veškeré zlaté rezervy země do USA. Před těmito událostmi bylo v rezervách NBU zlata za 1,8 miliardy USD, což představovalo asi 40 tun.

Jedna z verzí říká, že se 7. března neodváželo zlato, ale historické cennosti. Mělo to být dohodnuto mezi vládami USA a Jaceňuka. Washington mu prý slíbil pomoc při získávání úvěru z MMF. Údajně je hodnota ukradených historických památek mnohonásobně vyšší než cena zlata, z něhož jsou vyrobeny a činí 20 miliard USD.

Vlády Ukrajiny i USA celou věc na letišti Borispol tají. Bývalý poslanec Oleg Carjov požádal ministerstvo kultury Ukrajiny o prověrku vykradení Kyjevského národního muzea ruského umění bojovníky tzv. domobrany. Stejné žádosti byly odeslány Generální prokuratuře Ukrajiny a tehdejšímu zplnomocněnému prezidentu Ukrajiny Turčinovovi. Vše bez odezvy.

Neodpovídá ani vláda USA. Jeden z vedoucích GATA Chris Powell se na „ukrajinské zlato“ dotázal na Fedu, který deponuje zlato cizích států. Následovala odpověď: „Žádost týkající se zlatých slitků musí být adresována majiteli. Musíte se na vyjasnění záležitosti obrátit na NBU Ukrajiny.“ Chris Powell se obrátil také na ministerstvo zahraničí USA, odkud jej odkázali na Fed. Poté rozeslal svoje žádosti do NBU, na velvyslanectví Ukrajiny v USA  a na misi Ukrajiny v OSN. Odpovědi byly nejasné a nic  nevysvětlily. Nakonec vedoucí GATA došel k závěru: „Složitost získání přímé odpovědi plně dokazuje to, že bylo ukrajinské zlato skutečně odvezeno do USA.“ Na webových stránkách GATA ještě uvádí, že se ukrajinské zlato v sejfech Fedu nezdrží dlouho. Kradený majetek půjde dále, až se dostane do sejfů bank malé skupiny lidí ze světové finanční oligarchie.

Převzato z Fondsk.ru

http://outsidermedia.cz/

Klíčová slova: Ukrajina  | zlato
3061 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan