Biologického nebezpečí. V Rusku vybudují středisko pro studium biologických zbraní

Autor: odjinud | Publikováno: 15.3.2015 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Bude to první monitorovací centrum v Rusku a bude shromažďovat informace o biologických hrozbách. Předběžně se náklady na něj odhadují na 2,2 miliardy RUB.

První domácí Národní centrum monitorování biologického nebezpečí (NIC MBU) bude shromažďovat a analyzovat informace o nebezpečných virech, bakteriích a vznikajících epidemiích na území Ruska i v přilehlých státech. Středisko má zahájit činnost v létě roku 2018. Potřeba takového zařízení je odůvodněna vznikem nových rizik, takových jako byla ebola, dále velkou migrací a dostupností komponentů pro výrobu biologických zbraní.

Vědecké pokroky minulých let způsobily, že účinná biologická zbraň je levná a potřebné složky lze jednoduše získat na trhu i přes internet. Potom se může snadno ukrýt a přenést kamkoliv. Mohou to být zbraně určené proti lidem, zvířatům, rostlinám i k narušení ekosystému, například úrodné země. K rozšiřování nákazy přispívá také stále se zvyšující migrace osob. Musí se proto přejít od současného systému následného řízení ochrany k systému včasné výstrahy a včasného řízení ochrany.

NIC MBU bude zaměstnávat 200 lidí a spadat pod ministerstvo zdravotnictví RF.

S přihlédnutím k současné politické situaci je otázka biologické bezpečnosti krajně závažná. Profesor Alexej Skopin k tomu říká: „Možnosti šíření hrozeb se zvyšují. Připravují se například mikroby, které lze jednoduše převézt v kontejnerech s potravinami, nebo v lahvích s vodou. V takovém případě je velmi složité odvrátit epidemii. Je třeba připočíst i napjaté vztahy Ruska se Západem, a proto nelze vyloučit, že na nás bude biologická zbraň použita. Je na místě připomenout rok 2007, kdy byla v Gruzii epidemie afrického moru vepřů, která přešla do regionu ruského Kavkazu.

Převzato z RT.com

http://outsidermedia.cz/

Klíčová slova: Rusko
1434 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Smažka! Foldyna sjel pirátskou europoslankyni a začalo peklo. Drogy a nadávkyKdyž vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan