Bohuslav Sobotka údajně posiluje vršek, aby měl krk jako býk, bicepsy větší než Arnold Schwarzenegger a ramena jako skříň. Zeman: Z šedivé myši vyroste tak maximálně krysa

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 10.3.2015 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Bohuslav Sobotka si opět hraje na hrdinu; údajně posiluje vršek, aby měl krk jako býk, bicepsy větší než Arnold Schwarzenegger a ramena jako skříň. Chystá se snad na wrestling, aby mohl dál unfair vyhazovat své politické soky z ringu? Omyl. Naštěstí jde jen o verbální pasování.

Na krku má totiž socialistický sněm, proto dělá ramena a nafukuje si tvarohové svaly. Všecko však jen na své nevymáchané hubě, až se mu z ní práší. Včera se nechal slyšet, že prezident Zeman údajně od roku 2003 poškozoval sociální demokracii ze zloby za své tehdy prohrané prezidentské volby. Sobotka dostal ihned z Hradu za uši a pořádnou sodu. Ještě v roce 2006 se totiž Miloš Zeman navzdory zklamání ze zrady svých téměř tří desítek spolustraníků aktivně účastnil jako člen ČSSD a důchodce z Vysočiny volební kampaně v prospěch socialistů.

Sám nekandidoval, ale jezdil populárním volebním autobusem Zemákem po luzích a hájích Česka. Drzý Sobotka si plivl na Zemanovo údajně pomstychtivé chování k ČSSD a popsal vše ve své zprávě pro delegáty nadcházejícího sjezdu, co jej má už na krku. Proto trénuje řečnické zápasnické mosty a chvaty, aby si posílil krční svalstvo a ustál své lži při volebním zápasu ve volném socialistickém stylu. Zatím dostal od Zemana na solar; "zrádce omlouvá svoji vlastní zradu"...

Je prostě troufalé, že šéf Sobotka členům strany žaluje na prezidenta, což je však jeho styl konání. Vzpomeňme na aféru pětice socialistů, kteří se údajně spikli proti Sobotkovi při již proslulé schůzce v Lánech, Tenkrát šéf ČSSD nasadil do party Hašek a spol. svého donašeče Chovance. Ten přes dané "chlapské slovo" vše okamžitě vyslepičil a potopil tím své kolegy, za což vyfasoval super trafiku - post ministra vnitra ČR. Málem však Sobotkovo zapomínání na zradu Zemana nevyšlo. V srpnu 2013 totiž nastaly komplikace.

Tehdy pořád místopředseda sociální demokracie Zdeněk Škromach přišel na výkonném výboru s návrhem, aby se hlasovalo tajně o tom, zda má být Sobotka kandidátem na premiéra. A členové ÚVV to odkývali; svého šéfa ČSSD ovšem podpořilo jen 57 procent hlasujících, když ale předtím na jarním sjezdu ČSSD byl zvolen předsedou až 84 procenty hlasů; zavládla panika a šok. Se Sobotkou to pořádně zatřáslo, uražený nedorazil na pracovní oběd se členy vedení strany, kde se řešila volební kampaň, kterou nakonec přece jen dostal na starost. A hrdě sliboval minimum 30 procent, získal ale jen dvacet a nechal Chovance infiltrovat do čtveřice Hašek a spol., která se sešla u prezidenta v Lánech. A bylo z toho "práskačské" spiknutí, prý puč na Sobotku. Česká politická scéna je prostě k popukání; nebo spíš k uzoufání...?

Před dvěma roky mi Miloš Zeman, ještě jako kandidát na prezidenta, toho času na třetím místě, poskytl rozhovor a rozšafně mě poctil jedním ze svých bonmotů: „Vyvarujte se politiků, kteří se nedokáží smát, včetně toho, aby se smáli sami sobě,“ v čemž ale metodika životní submisivity Bohuslava Sobotky výrazně pokulhává. Mohl jsem se ho též zeptat:

Selský rozum mi říká, že jsou dvě možnosti, proč se vracíte do velké politiky; za “a” proto, že Vás už nudí objímat stromy na Vysočině, nebo za “b”, jelikož už máte plné zuby panoptika české politické scény…?

“Tak správně je “b”. Jeden můj soused na Vysočině se mě ptal, co říkám na ten blázinec v české politice. A já jsem mu řekl; to není blázinec, sousede, protože v blázinci máte jednak blázny a také psychiatry. A v české politice žádní psychiatři neexistují…”

Nikdo z nás asi nezapomene na prezidentské volby, kdy jste byl velkým favoritem, kráčel jste hrdě a sebevědomě 24. ledna 2003 Španělským sálem Pražského hradu, ovšem volba pro Vás skončila poněkud nešťastně… Co jste podcenil?

 

“Je obecně známo, že proti mně hlasovalo 27 poslanců sociální demokracie, (od Vlastimila Aubrechta po Petra Zgarbu, mezi nimi Sobotka, Gross, Martínek, Zaorálek, Špidla, Tvrdík, Dienstbier ml. atd.... pozn. autora dle Týdne), přestože dvě referenda členů ČSSD a příznivců, jsem vyhrál. Dopadlo to však překvapivě; sociální demokracie neměla svého prezidenta, stal se jím Václav Klaus. Byl to podraz, ale ne na mé osobě, ale na ČSSD. Na druhé straně jsem poslancům v duchu poděkoval a děkuji dodnes, že mně umožnili deset roků klidného života na Vysočině…”

(Špidla byl naopak pro Karla Schwarzenberga. "Jakkoliv to zní paradoxně, myslím, že podpora Karla Schwarzenberga je výhodnější, protože on je jasný protivník, nemá schopnost narušit strukturu levice a její mobilizaci...) http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Jan-Veleba-13068/clanek/Nechceme-abychom-se-stali-pacholky-na-vlastnim-grunte-39084

Miloš Zeman na kritiku, že nešel v roce 2003 už do prvního kola volby, reagoval tím, že "je potřeba si uvědomit, že v prvním kole měli komunisté svého vlastního kandidáta, který by dostal všech 30 nebo 40 hlasů komunistických poslanců, zatímco ve druhém kole svého kandidáta nestavěli. Takže tuto logiku snad dokáže pochopit každý, kdo se aspoň trochu vyzná v politice". To se však o Sobotkovi říct nedá, bohužel... Zeman neopomněl současně připomenout, že pro druhé kolo prezidentské volby ho nominoval Ústřední výkonný výbor ČSSD, "z čehož vyplývá, že všichni, kdo hlasovali proti tomuto usnesení, nerespektovali stranické stanovy ani vnitrostranickou demokracii".

Resumé; předseda socialistů Sobotka je notně vyčůraný, když si troufne kritizovat Zemana za údajně poškozování ČSSD, přitom by to mělo být zcela naopak; podraz na Zemanovi byl kolosální, zvláště, že šlo o členy jeho vlastní strany, za kterou byl kdysi úspěšným premiérem. Pro Sobotku platí jediné:  "Zloděj křičí, chyťte zloděje". Za všechny jeho politické faux pas nechť poslouží jeho alibistický, resp.   charakteristický rozhovor pro HN… V něm mj. řekl 31. ledna 2013:

HN: A v té volbě před deseti lety jste taky volil Miloše Zemana?

Já jsem nevolil Václava Klause.

HN: Ptáme se na to, zda jste volil Miloše Zemana.

Já jsem nevolil Václava Klause.

HN: Vy nám na tu otázku neodpovíte?

Já na tu otázku teď po deseti letech odpovídat nebudu…

Inu, až jednou na jaře si politici do ulic vyjdou, uslyší slova prezidenta Miloše Zemana: "Šedivé myši nevyrostou, a pokud vyrostou, stanou se z nich pouze krysy." Jen doplním valašského klasika: "Na každou svini ve vanštroku už se voda vaří... Miloš si je všechny pamatuje. Je jako slon.... Jak se proradný Chovanec za marnotratného syna schoval…?

Klíčová slova: Zeman  | ČSSD
1976 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvéBabiš zfackoval Mináře, ČSSD a ČT. Ten Šmarda, jak mluví... A Maláčová? Ukažte ty prachy! Lidi na mě plivali, tak jsem letos nešel
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan