Americké ministerstvo zahraničí si vyžádalo dalších 20 milionů dolarů na protiruskou propagandu

Autor: odjinud | Publikováno: 8.3.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 zdroj a zdroj
 

"Všudypřítomná kremelská propaganda tráví mysl celého Ruska, zemí, nacházejících se v blízkosti Ruska, a vlastně celé Evropy!". Těmito slovy začala paní náměstkyně ministra zahraničí USA pro evropské a euroasijské záležitosti své vystoupení před senátním výborem pro zahraniční věci, když vysvětlovala nutnost výrazného zvýšení rozpočtu na boj proti tomuto "zlu". 


Jak uvádí Victoria Nuland, představenstvo pro mezinárodní vysílání (BBG) "přidělilo 22,6 milionu dolarů na programy v ruštině, to je o 104% více, než byly výdaje během Majdanu nebo o 49% více než ve fiskálním roce 2014". Ministerstvo zahraničí kromě toho vyčlenilo na "konfrontaci s ruskou propagandou" dodatečné finanční prostředky ve výši 23,2 dolarů. 

Veškeré finanční prostředky budou použity v různých cílových programech, jako je například nevinná výměna studentů. Kromě toho bude za tyto prostředky poskytnuta "podpora pro rozvoj" různým občanským "kontrolním" skupinám. Ale většina z těchto prostředků půjde na to, aby se úspěšněji "čelilo ruské propagandě prostřednictvím školení rusky mluvících novinářů" a poskytování přístupu k "na důkazech založeným" materiálům kontrolovaným médii. 

Kromě toho Nuland řekla, že se přípravuje i rozšíření programu rozhlasových stanic "Hlas Ameriky" ​​a "Svobodná Evropa", jejichž cílovými posluchači jsou ruští i ukrajinští rusky mluvící obyvatelé. Kongres USA vyčlenil dalších 10 milionů dolarů na podporu ruskojazyčných médií ve východní Evropě. Podle ní je teď auditoriem amerických médií v Rusku a na Ukrajině téměř 6,6 milionu osob. Všechny investice ve věci "opozice kremelské propagandě", jak s patosem prohlašují nejvyšší američtí činitelé, byly podpořeny a schváleny nechvalně známým "Zákonem na podporu svobody." 

Ovšem financováním se v této věci zdaleka ne všechno řeší. Zdá se, že americká administrativa se přece jenom střetne s kádrovými problémy. Šéf BBG Andrew Lac má například podle zpráv z médií v úmyslu odstoupit, i když odpracoval v této pozici pouze asi 1 měsíc. 

Není to poprvé, co americké úřady mluví o potřebě zvýšení investic do protiruské propagandy. Minulý měsíc americký ministr zahraničí John Kerry znovu žádal podvýbor pro dotace "o ještě více peněz na boj proti negativnímu vlivu", který mají na okolí ruská média. 

"Rusko dnes můžeme slyšet v anglickém jazyce všude. A co můžeme proti tomu udělat my, máme nějaký ekvivalent, který je možné slyšet v Rusku?", ptá se Kerry. A požádal výbor o dalších 639 milionů dolarů na "pomoc pro naše přátele na Ukrajině, v Gruzii a Moldávii, aby mohli obstát před tlakem ze strany Ruska a pevně se integrovat do Evropy." 

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

 
http://www.novarepublika.cz/

Klíčová slova: Rusko  | USA
1412 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan