Naše zpravidla havlistická média a politici TOP 09 a ODS vyšilují nad účinností ruské propagandy

Autor: Jiří Vyvadil | Publikováno: 3.3.2015 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

blog autora

Naše zpravidla havlistická média a politici TOP 09 a ODS vyšilují nad účinností ruské propagandy, která na rozdíl od Polska, Pobaltí narušuje morálně politickou proatlantickou jednotu lidu… Je to směšné.

Úvahy tohoto typu navíc vedou k závěrům pro naše média zcela potupná.

Jak to, že jim téměř nikdo nevěří?

Není sporu o tom, že rozhlas i televize, deníky či týdeníky futrují protiruské naladění, volají po dodávkách zbraní na Ukrajinu a podporují válečnické postoje Polska, Británie, Litvy, Lotyšska či Estonska.

Jak to, že tato propaganda selhává?

Sociální sítě a nepřeberné množství internetových portálů totiž silně vyvažují totální protiruskou jednostrannost českých televizí i rádií a všech tiskovin takřka bez rozdílu. Představa, že někde nějaké články na ruských portálech mohou ovlivnit naše obyvatelstvo je zcestná.

 

'KGB ti naslouchá!' ukázka nablblé 'západní' propagandy


Nejde jen o nás. Anje Volmerová, která se kdysi za opozici zasazovala k přijetí relativně smířlivé česko-německé deklarace (i když jsem jako senátor pro ni nehlasoval, neboť jsem odmítl akceptovat slovo vyhnání sudetských Němců, která tam byla dána jako úlitba Kohlovi) jasně uvádí, že 60 % Němců si přeje spolupráci s Ruskem. A k tomu dodávám. Že jejich média jsou v celosvětovém výčtu naprosto nejvíce protiruská a silně válečnická.

Ukazuje se tedy, že to v obsahu vlastních médií nebude.

Pojďme se podívat na typického představitele proruské politiky, kterým nepochybně mohu být já, která je tu pejorativně tu již dokonce pracovně s respektem označována za Přítele Ruska.

Každý den ráno si přečtu, resp. prolítnu deníky Dnes, Lidové noviny, Hospodářské noviny a Právo. Něco podrobněji, jindy jen nadpisy. U Romancova, Mitrofanova či Fifštejna předem vím, že to budou stati plné protiruské žlučovité nenávisti. Tak proč ty blbiny číst.
 

Kdyby místo propagandy raději zatlačili na objektivní vyšetření sestřelu malajského letadla nad Doněckem. 
Nebo to právě z propagandistických důvodů nejde?


Kdysi před vypuknutím ukrajinské krize jsem četl i týdeníky: Respekt, Reflex apod... Dnes už to je jen žumpa a nekupuji je.

Dál pak nakliknu na souhrný portál – opět český: Právě dnes.cz a tak 20 minut brouzdám úvahami tam popsanými. Jsou tam názory jak proruské, tak protiruské. Je tam vše.

A konečně zabloudím na naše skupiny, kde zejména Přátelé Ruska v ČR a Občané proti fašismu…mají pestrou směs názorů a článků.

Ale nic z toho, co si přečtu nemění mé zásadní přesvědčení.

Každý člověk jej má. Po prvních dnech majdanu, kde byli zapalováni policisté, budovy i auta a naši redaktoři, zejména Tvarůžková, hovořili o pokojných demonstrantech jsem založil skupinu – ano již tehdy: Ukrajina rozhodně nyní do Evropy nepatří.

Putin v té době měl olympiádu v Soči, nevyjadřoval se. Nijak mne nemohl ovlivnit. To jen naše média drnčela o demokratické revoluci…
 

Protiruská propaganda má na co navazovat. 
Ještě se asi hodně nasmějeme.


Můj názor byl a je jasný: Chci svět bez válek a vím, že po roce 1989 USA a Západ v rozporu s mezinárodním právem zahajovali jednu vojenskou akci za druhou s třeskutými důsledky. A jedině Rusko se imperialistické agresi může postavit.

Od prvního dne majdanu bylo jasné, že jde o pokus zničit Rusko, ponížit ho a vytlačit dál k Vladivostoku.

To pochopil každý blbec. A vlastně jistě to přizná i každý kdo Rusko nenávidí.

A celý problém je, že tento pokus nevyšel a ti, kdo chtěli Rusko pokořit vychází naprázdno.

Zuří, vztekají se a volají do války…

USA si samozřejmě válku přejí, chtějí ji republikáni, ale možná ještě více ji bude chtít fanatická Clintonová, pro níž a jejího manžela (humanitární bombardování Jugoslávaie) válka a krveprolití je koření života a symbolem idealistické, pravda krvavé zahraniční politiky USA (dodnes asi Obama lituje, že ho zlomila v útocích na Libyi).

A nachází spojence v Británii, Polsku, Pobaltí či Ukrajině…

O válce se fakt nerozhoduje kdesi na Doněcku. To je lokální, byť občanská válka.

O válce se rozhoduje v části Evropy.

A racionální země jako je Německo, Francie a uvážlivé země bývalého Rakouska Uherska: Česko, Slovensko, Rakousko či Maďarsko se rozpoutání války evropských válečnických jestřábů vedených Poláky a Brity musí postavit.

Ten rok dobrodružství od majdanu stačil. Nepotřebujeme ruskou propagandu k tomu, abychom chtěli zabránit válce.

Na to stačí obyčejný rozum…

 

Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz

 
www.novarepublika.cz

Klíčová slova: mediální manipulace
1813 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan