Ukrajinské nacistické jednotky se svastikami jsou koordinovány generálním štábem ukrajinské armády

Autor: odjinud | Publikováno: 22.2.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

21. 2. 2015    zdroj
Během rozhovoru s německými novináři prohlásil ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnik, že na Donbasu bojující neonacistické formace jsou kontrolované Kyjevem a koordinují své kroky s generálním štábem Ozbrojených sil Ukrajiny. Pozornost německých novinářů upoutala fotografie, na níž bylo zvěčněno několik členů jednotky karatelů "Azov", kteří, kromě vlajky s vyobrazením svých vlastních symbolů a standardy NATO, drží nacistickou vlajku s černým hákovým křížem.


"Víte vždycky, jací lidé bojují na vaší straně? zeptal se velvyslance moderátor německé televize. Jsou to jasná pravicová radikální sdružení s esesáckými znaky.Vidíme "Azov", který používá dokonce hákový kříž. Znáte vždycky ty, kteří bojují na vaší straně? Kontrolujete je?"

Melnik odpověděl, že po posledních parlamentních volbách na Ukrajině se v parlamentu neobjevila žádná pravicová strana a to je podle jeho slov "důležitý fakt." "A co se týká dobrovolnických praporů, o nichž mluvíte, mohu jen říci jednu věc: když jsme byli v loňském roce napadeni Rusy, naše armáda byla v žalostném stavu. Proto tam bylo hodně lidí, dobrovolníků, připravených bojovat za svou zemi, a kteří to také udělali," poznamenal Melnik.

"Tyto jednotky bojují s naší armádou, s Národní gardou a dalšími útvary, jejich akce jsou monitorovány a jsou koordinovány Kyjevem. Proto nehrozí nebezpečí, že začnou dělat něco, co není v souladu s velením armády," tvrdil velvyslanec.

"To znamená, že jsou pod vaší kontrolou? Můžete dát svou pravou ruku do ohně za to, že dělají všechno správně?" zeptal se ho moderátor.

"Tu fotku jsem viděl už dřív. Ale nemůžeme s jistotou říci, zda je hodnověrná. Pokud by tam opravdu byly tyto prapory ... Jak jsem už řekl, chci zdůraznit, že tyto útvary jsou koordinovány s generálním štábem v Kyjevě. Jsou součástí sil naší sebeobrany. Bez nich by ruská armáda postoupila mnohem dál. Proto spoluvytváří obraz o nás. Bez těchto formací bychom se bránili mnohem obtížněji," řekl velvyslanec Ukrajiny.

Připomeňme si, že v minulosti prapor, nyní pluk "Azov" se z větší části skládá z ukrajinských neonacistů a z neonacistů ze Švédska, Chorvatska a dalších zemí. Oficiálními symboly "Azova" jsou "vlčí hák" - středověký německý znak, který byl na vlajkách řady bojových jednotek nacistického Německa včetně divize SS "Das Reich", a okultní "Černé slunce", vážené zejména členy německé mystické organizace "Ahnenerbe" a představiteli vyšší hierarchie SS.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

 
http://www.novarepublika.cz/

Klíčová slova: nacismus  | Ukrajina
2528 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan