Ukrajinské nacistické jednotky se svastikami jsou koordinovány generálním štábem ukrajinské armády

Autor: odjinud | Publikováno: 22.2.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

21. 2. 2015    zdroj
Během rozhovoru s německými novináři prohlásil ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnik, že na Donbasu bojující neonacistické formace jsou kontrolované Kyjevem a koordinují své kroky s generálním štábem Ozbrojených sil Ukrajiny. Pozornost německých novinářů upoutala fotografie, na níž bylo zvěčněno několik členů jednotky karatelů "Azov", kteří, kromě vlajky s vyobrazením svých vlastních symbolů a standardy NATO, drží nacistickou vlajku s černým hákovým křížem.


"Víte vždycky, jací lidé bojují na vaší straně? zeptal se velvyslance moderátor německé televize. Jsou to jasná pravicová radikální sdružení s esesáckými znaky.Vidíme "Azov", který používá dokonce hákový kříž. Znáte vždycky ty, kteří bojují na vaší straně? Kontrolujete je?"

Melnik odpověděl, že po posledních parlamentních volbách na Ukrajině se v parlamentu neobjevila žádná pravicová strana a to je podle jeho slov "důležitý fakt." "A co se týká dobrovolnických praporů, o nichž mluvíte, mohu jen říci jednu věc: když jsme byli v loňském roce napadeni Rusy, naše armáda byla v žalostném stavu. Proto tam bylo hodně lidí, dobrovolníků, připravených bojovat za svou zemi, a kteří to také udělali," poznamenal Melnik.

"Tyto jednotky bojují s naší armádou, s Národní gardou a dalšími útvary, jejich akce jsou monitorovány a jsou koordinovány Kyjevem. Proto nehrozí nebezpečí, že začnou dělat něco, co není v souladu s velením armády," tvrdil velvyslanec.

"To znamená, že jsou pod vaší kontrolou? Můžete dát svou pravou ruku do ohně za to, že dělají všechno správně?" zeptal se ho moderátor.

"Tu fotku jsem viděl už dřív. Ale nemůžeme s jistotou říci, zda je hodnověrná. Pokud by tam opravdu byly tyto prapory ... Jak jsem už řekl, chci zdůraznit, že tyto útvary jsou koordinovány s generálním štábem v Kyjevě. Jsou součástí sil naší sebeobrany. Bez nich by ruská armáda postoupila mnohem dál. Proto spoluvytváří obraz o nás. Bez těchto formací bychom se bránili mnohem obtížněji," řekl velvyslanec Ukrajiny.

Připomeňme si, že v minulosti prapor, nyní pluk "Azov" se z větší části skládá z ukrajinských neonacistů a z neonacistů ze Švédska, Chorvatska a dalších zemí. Oficiálními symboly "Azova" jsou "vlčí hák" - středověký německý znak, který byl na vlajkách řady bojových jednotek nacistického Německa včetně divize SS "Das Reich", a okultní "Černé slunce", vážené zejména členy německé mystické organizace "Ahnenerbe" a představiteli vyšší hierarchie SS.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

 
http://www.novarepublika.cz/

Klíčová slova: nacismus  | Ukrajina
2635 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ HavlaOstrý Paroubek: Schwarzenbergův klon Petříček. Mladík Hamáček, Jandáka by tam nepřežili. A ocenění Klause ml.
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan