Rusové jsou zlí a Rusko je říší všech nepravostí

Autor: J. Skalský | Publikováno: 13.2.2015 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Ještě tak před více než rokem obyčejný Čech ani Slovák netušili, že Rusko je jejich nepřítelem. Naopak vycházeli jsme z toho, že my a Rusové jsme Slované a že to byli Rusové, kteří nám v těžkých dobách již po staletí pomáhali. V druhé světové válce nás, Čechy, zachránili před likvidací a germanizací našich sídel. Ano, byl zde i rok 1968. Ale i v příbuzenstvu občas dojde k nějakým rozmíškám a těžkostem..
 
Když se začal rozhořívat kyjevský Majdan, byly to Spojené státy, NATO a EU, které topily pod kotlem. Janukovyč 21. ledna 2014 uzavřel dohodu s opozicí, jíž garantovaly podpisy ministrů zahraničních věcí Německa, Francie a Polska, a přesto bylo v průběhu nastávající noci vše jiné. Krvavé oběti z obou strana, Berkutu a demonstrantů, zostřily situaci tak, že Janukovyč, aby si zachoval život, musel z Kyjeva utéct. Dodržel rady Západu a neposlal vojáky dělat pořádek. Místo toho však se našli zločinci, kteří zřejmě za peníze zastřelili desítky, uvádí se obvykle přes sto, lidí.
 
Ukrajina se stala miláčkem Západu. Peníze do ní tečou proudem, těší se jeho snad nezměrné podpoře. A je vůbec jedno, že neofašismus v podobě banderismu a pravosektorismu prorůstá ústrojím ukrajinské společnosti stále více a hlouběji. Před krátkou dobou to byl batalion Azov, jehož příslušníci atakovali ministerstvo obrany. Jaroš, náčelník Pravého sektoru, známý terorista, který chodí na zasedání ukrajinského parlamentu s granátem v kapse, hodlá vybudovat vlastní generální štáb a slibuje, že to stačí za několik dní. Po Ukrajině se pořádají pochody s pochodněmi. Banderovci, ač byli zločinci, kteří zavraždili desítky tisíc lidí, jsou ukrajinskými hrdiny. Fašismus se v Ukrajině rozrůstá jako rakovina. Ano, je nebezpečí, že se přelije přes hranice a pustí se na cestu Evropou.
 
Zatímco Janukovyč nesměl použít armádu k nastolení pořádku, současná vláda kyjevská posílá desítky tisíc vojáků na jihovýchod Ukrajiny. Když opolčenci je drtí, hned se začne jednat o příměří. Ale ukrajinská armáda již z částí bojuje zbraněmi, které jí poslal Západ. Stovky "dobrovolníků" z Polska, USA a dalších zemích bojují proti opolčencům.
 
Tak jak je to s Ruskem? Samozřejmě, že nejdříve u nás musela zapracovat někdy až goebellsovská propaganda, která nám neustále a několikrát denně vštěpuje, že Rusové jsou zlí a že Rusko je právě tou říší všech nepravostí. Prostě vše obracet na ruby a podporovat rusofobii a rusohostilitu je snad tím nejdůležitějším úkolem „našich“ médií.
 
A co Rusové na Ukrajině? Je zřejmé, že v jednotkách domobrany jsou i Rusové. Je pravděpodobné, že i nějaké zbraně opolčenců pocházejí z Ruska. A to je právě ten zločin, který Západ nemůže Rusům odpustit. Trvá na tom, aby Rusové uzavřeli své hranice s Ukrajinou, ty však ve skutečnosti nebyly dosud vymezeny, a nijak do konfliktu v Novorusku nezasahovali. To je pro Rusy nemožné, zvláště když Ukrajincům Západ naděluje zbraně ve stoupající míře, cvičí jejich jednotky, kyjevské juntě posílá miliardy dolarů a vyváží na Ukrajinu dobrovolníky. Probíhajícími boji etničtí Rusové na Ukrajině stále více trpí. Rusové nemohou nic jiného dělat, než pomáhat svým v Novorusku. Kdyby někdo tak zasahoval proti německé menšině tak jako Ukrajinci proti etnickým Rusům, pak by Německo nic jiného nedělalo, a EU s ním, než by „svým“ poskytovalo všemožnou, a stále trvající ochranu. A svět by to přijímal s porozuměním. Když to však dělají Rusové, tak zasahují do vnitřních věcí druhého státu, atd. Prostě dělají vše špatně.
 
A přes vše uvedené se Západ velmi rychle z Rusů snaží vytvořit nepřátelé a z Ruska nebezpečí, které údajně hrozí zvláště státům sousedícím s Ukrajinou. A kdyby jenom to. Rusko ohrožuje Západ a celý svět, jak tvrdí natovci.
A proto se musíme bránit. NATO je obranná organizace.
 
Ale jaká je skutečnost? Americké tanky jsou v blízkosti ruské hranice, Američané cvičí ukrajinské jednotky a jako žoldáci se účastní i bojů proti Rusku. Až budou Rusové se svými tanky 100 - 200 km od amerických hranic, pokud budou nějaký sousední stát USA podněcovat ke srážkám s Američany, budou jeho armádu ozbrojovat a podporovat i finančně, pak se může Rusko stát také nebezpečím pro mír. Nyní je to přesně naopak. Nadto si položme otázku, zda NATO se bránilo v Iráku, Libyi, Afghánistánu, Sýrii nebo bylo agresorem? Vzhledem k tomu, že o vojenských akcích nerozhodla Rada bezpečnosti OSN, ale nějaké údajné "mezinárodní společenství", pak nešlo o žádné mise v těchto státech, ale o agresi.
 
A nyní k plíživé agresi NATO dochází i na východě Evropy. Rusko jí musí čelit, bránit se. NATO je před hranicemi Ruska. Rusko nezačalo ani první světovou válku, ani druhou. Nezačne ani třetí. Když NATO bude soustřeďovat k ruským hranicím stále větší vojenské síly, musí Rusko odpovědět protiopatřeními. A tak nejen Evropa, ale i USA se pomalu dostávají k prahu třetí světové války. Po ní by již nikdy ke čtvrté světové nemuselo dojít. Poněvadž lidstvo jadernou válkou by mohlo být vyhubeno a jeho zbytky by umíraly v nastálé jaderné zimě.
 
Nestojíme jen před otázkou, zda uchováme mír nebo dojde k válce, ale před problémem, jak zachovat život na Zemi.Jen šílenci proto mohou vyvolat válku. Proto jsme pro mír, proto všechny problémy, které současným světem hýbají, musí být řešeny jednáním a dohodami. Jestliže východní a západní svět se mohly přes silné antagonismy ve XX. století dohodnout na mírové koexistenci, pak bychom toho měli dosáhnout i dnes ve XXI. století.
 
Situace je však složitější, než by se snad mohlo zdát. Nejde o vnitřní ukrajinský konflikt, nejde ani o konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem, ale především jde o geopolitické snahy USA zachovat si vedoucí postavení ve světě, jemuž vzdoruje právě především Rusko. Vývoj ve světě však pokročil dále. Nové mocnosti ve světě vedle USA se hlásí o slovo. Nejen Rusko, ale i Čína, Indie, Brazílie a další. se vyvlékají z kazajky unipolárního světa, který je těhotný novým geopolitickým uspořádáním. Multipolární svět se rodí v bolestech, těžkostech. Amerika odchází ze svého výsadního světového postavení, ale nechce jej vyklidit bez boje.
 
A tady je onen klíčový problém, který by měl vyřešit mírový vývoj, nikoliv však třetí světová války, od níž si Američané mylně slibují nejen zachování, ale i posílení své dominance. Proto usilují za pomoci NATO a EU srazit Rusko na kolena. Je otázkou, zda se rozhodnou tak učinit i vojensky.
 
Nestojíme na straně unipolaristů, ale multipolárního a proto i bezpečnějšího světa. Vývoj k němu viditelně jde. Ani válka tuto geopolitickou tendenci nemůže zvrátit. Může probíhající proces snad jen na čas zpomalit, ne zastavit. A proto válka je nesmyslná a zločinná i z geopolitického hlediska.
J. Skalský
 
Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Ukrajina
2644 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofony
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan