Občanská válka mezi prozápadními Ukrajinci? Prapor Ajdar prý bojuje s ukrajinskou armádou

Autor: odjinud | Publikováno: 8.2.2015 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Russkaja Vesna
Podle našich zdrojů (viz Russkaja Vesna) bojové střety mezi praporem 'Ajdar' a jednotkami ukrajinské armády trvají už několik dní a bojovníci domobrany se až dosud do této situace nemíchali, i když ze strategického hlediska dobytí Sčastija by bylo pro domobranu přínosné. Ve městě se nachází tepelná elektrárna, která by pomohla v Novorossii odstranit tzv. "elektrickými jehly" (výpadky přetížené sítě - pozn.překlad).


"Na severní frontě DLR se dějí podivuhodné věci! Prapor 'Ajdar', který leží ve Sčastijí a Petrovském bojuje v okolí těchto obcí s ukrajinskou armádou a Národní gardou. Téměř všichni muži Ajdaru opustili pozice, ve kterých bránili město proti domobraně a vybudovali pozice, ve kterých brání obě města před ukrajinsou stranou," - oznámil oficiální portál Doněcké lidové republiky (DLR).

"Mohla by to být past, do které kdyby do ní padli, tak by tu mohlo zahynout mnoho našich. Takže teď musíme hodně přemýšlet o každém kroku," - řekl zdroj z domobrany.

Komentář k operativní situaci ve Sčastijí (Štěstí) od Ministerstva obrany Ukrajiny nelze získat.

Ve zprávě 'Ajdaru' na internetu se 1. února praví, že bojovníci 'Ajdaru' brání „druhý strategicky nejdůležitější bod po doněckém letišti – Luganskou tepelnou elektrárnu – před separatisty,“ - přičemž hmatatelné pomoci od ukrajinské armády se jim nedostává.

'Ruská jaro' už hlásilo, že "ukrajinská vojska ostřelují svůj vlastní praporu 'Ajdar' z 'tornád' a 'gradů'. Veřejně to přiznal první velitel praporu poslanec Mělničuk.

Již dříve velitelství 'Aydaru' tvrdilo, že "do generálního štábu přišlo velké množství peněz, aby byly Sčastije a elektrárna vydány.". Zdá se, že ukrajinská vojska již zahájila vnitřní "demontáž".

 

http://www.novarepublika.cz

Klíčová slova: Ukrajina  | Válka na Ukrajině
2261 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Papež František přirovnal Salviniho k Hitlerovi: Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví, populismus a suverenitaStav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltě

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářVIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan