THE FUTURE OF EUROPE – Czech and Polish Perspectives

Autor: Editor | Publikováno: 23.9.2009 | Rubrika: Akce
Ilustrace

 

8. října 2009, CEVRO
 
Občanský institut (Praha), Centrum politického myšlení (Krakov) a CEVRO Liberálně-konzervativní akademie (Praha) Vás srdečně zvou na konferenci věnovanou pohledům na evropský projekt a na roli Česka a Polska v Evropské unii. O „Budoucnosti Evropy” budou z hlediska geopolitiky, politické filosofie a politologie diskutovat nejvýraznější postavy nejmladší generace polských a českých politických analytiků a komentátorů.
 
Konference se koná pod záštitou poslanců Evropského parlamentu prof. Ryszarda Legutka a Hynka Fajmona.
 
Pracovním jazykem bude angličtina.
 
Registrace online (počet míst po veřejnost je omezený) na www.cevro.cz
 
Projekt byl podpořen MZV ČR s prostředků Česko-polského fóra. Partnerem konference je Polský institut v Praze.
 
 
Programme
 
9.00 – 9.15
Registration
 
9.15 – 9.30
Opening address by His Excellency Jan Pastwa, Ambassador of the Republic of Poland to               the Czech Republic and Mr. Hynek Fajmon, Member of the European                              Parliament
 
9.45 – 11.45
Geopolitics of the Czech Republic and Poland in the context of the EU. Between Brussels and Washington? Between Moscow and Berlin?
 
Jan Filip Staniłko (Instytut Sobieskiego, Warsaw): Czech – Polish Geopolitics
Petra Kuchyňková (Centrum pro studium demokracie a kultury, Brno): Poland and the                          Czech Republic - potential partners in EU "Eastern Policy"?"
Tomasz Kwaśnicki (www.kresy.pl, Warsaw): Claws of Resentiment:                                                     Notes on Europe and Russian Imperialism
Lukáš Petřík (www.EuPortal.cz, Prague): Middle-European Cooperation in the Context                                    of Geopolitical Threats of Russian – German Alliance and the Rise of                              Islam in Europe
 
 
11.45 – 13.00
Lunch break
 
13.00 – 15.00
The European Union as the Community of Shared Values? In Search for the European Ethical Community
 
Matyáš Zrno (Občanský institut, Prague): tbc
Piotr Kaznowski (Christianitas quarterly, Warsaw): After Nietzsche. Is the re-evaluation                                  of all values still possible?
Ondřej Krutílek (Centrum pro studium demokracie a kultury, Brno): EU shared values:                          where to look for them?"
Jakub Lubelski (Teologia Polityczna / www.fronda.pl, Warsaw): Europe Without                               Common Historical memory
 
 
15.00 – 15.30
Coffee break
 
15.30 – 17.30
The Future of the Conservative Politics in Poland and the Czech Republic
 
Zbyněk Klíč (CEVRO, Prague): Programmatics of the Czech Right-Wing Parties and Its                                         Future.
Michal Szułdrzyński (Rzeczpospolita, Warsaw): Who is the Greatest Enemy of Polish                          Right?
Jakub Kříž (MKD, Prague): tbc
Michał Łuczewski (Czterdzieści i cztery / UW, Warsaw): How to be a Polish-European                      Conservative?
 
 
 
Speakers (in the alphabetic order):
 
Piotr Kaznowski (1981) – Philosopher (University of Stefan Cardinal Wyszyński, Warsaw). Editor-in-chief of Christianitas Quarterly, one of the major Catholic-conservative Polish periodicals. In cooperation with Fronda quarterly he leads public seminars "Athens and Jerusalem” and “Dramatis personae. The Existential Dialogue of the Future with the Presence”.
 
Zbyněk Klíč (1982) – Political analyst and commentator. He works at CEVRO – Liberal-Conservative Academy – leading Czech think-tank. Executive Editor of CEVRO Review
 
Ondřej Krutílek (1981) EU legislation analyst of the Centre for the Study of Democracy and Culture (Brno) and editor in chief of Revue Politika (www.revuepolitika.cz). Co-author of the unique four-volume project Monitoring evropské legislativy (European Legislation Monitoring).
 
Jakub Kříž (1981) – Lawyer, president of the Czech Young Christian-Democrats. He works at the Department of the Churches and Religious Communities at the Czech Ministry of Culture.
 
Petra Kuchyňková – Political analyst of the Centre for the Study of Democracy and Culture (Brno). She specializes in the international relations, with a special emphasis on the EU and post-Soviet bloc.
 
Tomasz Kwaśnicki (1981) – Editor-in-chief of www.kresy.pl – major Polish website dedicated to the heritage of the former Polish eastern Frontiers. He is also a member of the editorial board of Fronda quarterly.
 
Jakub Lubelski (1984) – Political analyst, collaborator of Teologia Polityczna annual and columnist of www.teologiapolityczna.pl . Member of the editorial board of www.fronda.pl .
 
Michał Łuczewski (1979) – teaches at the Institute of Sociology (University of Warsaw). Collaborates with the Czterdzieści i cztery. Magazyn Apokaliptyczny (Forty and Four. The Apocalyptical Revue). Member of the Programme Board of Polish Civic Forum. Published i.a. "Erinnerungskultur des 20. Jahrhunderts in Polen und Deutschland" (Warszawa 2009), "Portret młodego pokolenia" (Gdansk 2009)
 
Lukáš Petřík (1981) – Editor-in-Chief of the major Czech eurocritical website – www.euportal.cz . He has recently published Fenomén konzervativní revoluce Margaret Thatcherové a Ronalda Reagana (Brno, 2009).
 
Jan Filip Staniłko (1979) – Political analyst of the major Polish right-wing think-tank Sobieski Institute (Warsaw). Member of the editorial board of Arcana Review (Cracow).
 
Michał Szułdrzyński (1980) – Home affairs editor of the major Polish daily Rzeczpospolita. Former editor-in-chief of the major conservative periodical Nowe Państwo. He collaborates with the Centre for the Political Thought (OMP, Cracow)
 
Matyáš Zrno – Journalist (previously in Respekt weekly and Czech TV), political analyst of the Civic Institute (Prague) – the oldest Czech conservative think-tank. He is an expert on the Balkans and social politics of the EU.

3946 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Manipulátoři manipulují: Prohlášení Víta Jedličky o vynutitelnosti zavedení eura v České republice čistě z vůle Bruselu je pravdivé. Odhalení webu Manipulátoři, že jde o dezinformaci, odhaluje spíš Manipulátory„Ve Švédsku hraje golf příliš mnoho švédských mužů“ – Sportovní konfederace žádá, aby se proti tomu zakročilo. Vadí sexismus i švédský původ

ePortal.cz

Čulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totalityV londýnské škole pro kovboje zakázali používání hovězího lasa. Aktivisté za práva hovězího lasa a aktivisté za práva devítiocasých koček se bouří

Eurabia.cz

Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBTKonec iluzí: Belgický lidovecký poslanec o imigraci

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!„Hnus! Je to na zvracení. Že vám není z vás samotného špatně!“ Okamura se rozpálil do běla. Tvrdý útok na Hamáčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan