Reprezentují nás stále více stále větší hlupáci, nevzdělanci a darebáci

Autor: Ivan David  | Publikováno: 25.1.2015 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Polský ministr zahraničních věcí Grzegorz Schetyna se “proslavil“ výrokem, že Osvětim osvobodili Ukrajinci. Navíc to sdělil jako zdůvodnění nepozvání nejvyššího představitele Ruska na oslavy výročí osvobození tohoto koncentračního tábora. To je samo o sobě dost trapné. Reprezentují nás "v průměru" stále větší ignoranti. Není to náhoda. Kritériem výběru pro nejvyšší funkce v exekutivně a na volitelná místa na kandidátkách pro zastupitelské sbory je loajalita a konformita, umění vlísat se do přízně těch, kteří rozhodují. 


Způsobilost „kandidátů“ na vysoké funkce z hlediska těch, kteří je vybírají má málo společného s jejich kvalifikací. Morální kvality (kromě „věrnosti“) jsou samozřejmě na překážku. Vyžaduje se ovšem „pracovitost“ ve smyslu plnění úkolů zadaných jejich patrony. Plně se etabloval klientelismus. 

Nelze se tedy divit, že se do nejvyšších funkcí dostávají patolízalové a nohsledi. Ti mohou, ale nemusejí být vzdělaní. Svoji roli hraje také kvalita "vzdělávacího procesu". Tak vidíme zajímavé spektrum jedinců od úplných primitivů až po vzdělané a kultivované ale ke všemu ochotné a všehoschopné jedince. Oni totiž reprezentují vůli těch, kteří je na jejich místa dosadili. Ti, kteří je na jejich místa dosadili, byli na svá místa dosazeni podobným způsobem. Co lze od lidi s takovou kvalifikací očekávat? 

Veřejnost si ani neuvědomuje, že na demokratický výběr svých představitelů nemá prakticky žádný vliv, tedy, že jde čím dál méně o demokratický výběr. Je pravda, že kdyby „volby“ mohly něco změnit, dávno by byly zrušeny. To zatím nebylo třeba. Ale je to možná varianta. 

Tento vývoj může připomínat degenerovaný stav normalizačního režimu. Je ovšem podobný všem systémům směřujícím k úpadku. Výše uvedeným způsobem vybraní „reprezentanti“ nejsou ovšem připraveni řešit problémy. Ani to nepokládají za svůj úkol. Jejich cílem je postoupit co nejvýše a udržet se tam co nejdéle. 

Problémy nutně vznikají a narůstají – a to do chvíle, kdy se zdegenerovaná hierarchie v důsledku nefunkčnosti zhroutí a krize z nahromadění problémů si nutně vyžádá reprezentaci s jinými kvalitami. 

Nikde ovšem není řečeno, že řešení, které nová reprezentace prosadí, bude ku prospěchu občanů. Záleží i na občanech. Krize už tu je.

 
http://www.novarepublika.cz/

Klíčová slova: Rusko  | Polsko  | Ukrajina  | Válka na Ukrajině
2023 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan