Lavrov: pokusy izolovat Rusko budou bezvýsledné. NATO si zvolilo konfrontační cestu, zpřetrhalo všechny kontakty s Ruskem

Autor: odjinud | Publikováno: 22.1.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 

Všechny pokusy izolovat Rusko nepřinesou výsledky, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov na velké tiskové konferenci pro zástupce ruských a zahraničních médií. Aktualizováno.


Lavrov: Když se přijímají rozhodnutí zakládající se na souručenství, pak je moc těžké z toho „vybruslit“.


Asi polovina zemí Evropské unie nyní hájí to, aby byly zrušeny sankce dříve uvalené na Rusko.

Prohlásil to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov na středeční tiskové konferenci v Moskvě.

Podle jeho slov současné stádium, kdy si evropští partneři přejí, aby byly zrušeny sankce proti Rusku, ukazuje, že když se přijímají rozhodnutí zakládající se na souručenství, která byla přijata hned po tom, co tak učinili američtí partneři, pak je moc těžké z toho „vybruslit“.


Moskva zjišťuje všechny podrobnosti včerejšího zadržení pěti ruských občanů ve Francii, kteří jsou podezřelí z přípravy teroristických činů, prohlásil Sergej Lavrov.

Dříve už ruské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že Francie potvrdila zadržení pěti občanů Ruska, v současné době se zadržení nacházejí ve vazbě ve francouzském městě Béziers, jsou vyslýcháni.


Lavrov: NATO si zvolilo konfrontační cestu


NATO si zvolilo konfrontační cestu, zpřetrhalo všechny kontakty s Ruskem. Ve středu to prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

Zdůraznil rovněž, že ta rychlost, se kterou NATO přerušilo veškeré kontakty s Ruskou federací a zmrazilo četné projekty v rámci Rady Rusko-NATO, ukazuje, že mentalita studené války z hlav partnerů z NATO nikam nezmizela.

Podle slov Lavrova je Moskva ochotna spolupracovat s NATO, jestliže partneři přijdou k rozumu a přistoupí na rovnoprávný dialog. Zdůraznil rovněž, že Rusko má informace o tom, že generální tajemník (aliance) Jens Stoltenberg by měl zájem o to, aby byl v rámci mezinárodních akcí navázán kontakt.


Lavrov: Rusko nechce a nepřipustí žádnou studenou válku


USA nemohou samostatně vyřešit ani jeden problém a jsou nuceny vytvářet koalice, prohlásil Lavrov.

„Tak tomu bylo v Iráku, totéž se děje v boji s tak zvaným Islámským státem“, řekl ruský ministr na tiskové konferenci ve středu.

Lavrov rovněž zdůraznil, že Rusko si nepřeje a nepřipustí žádnou studenou válku, a to i přes to, že USA jsou připraveny na konfrontaci a pokoušejí se ovlivňovat i své partnery.


Na nadcházejících jednáních v normandském formátu bude Rusko usilovat o okamžité zastavení palby na východě Ukrajiny, prohlásil Sergej Lavrov.

Moskva je velice znepokojena dalším vyhrocením násilí na Donbasu. Podle slov Lavrova byly na jihovýchod v době poměrného klidu, který trval až do nedávné doby, přesunovány nové zbraně, vojenská technika a vojenské kontingenty.

Lavrov prohlásil, že mezi Kyjevem a Donbasem je nezbytný přímý dialog, aby mohly být vyřešeny všechny otázky, a tomu musí napomáhat jednání ve všech formátech.
 

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/

 

Klíčová slova: Rusko  | USA  | NATO
1942 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan