Lavrov: pokusy izolovat Rusko budou bezvýsledné. NATO si zvolilo konfrontační cestu, zpřetrhalo všechny kontakty s Ruskem

Autor: odjinud | Publikováno: 22.1.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 

Všechny pokusy izolovat Rusko nepřinesou výsledky, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov na velké tiskové konferenci pro zástupce ruských a zahraničních médií. Aktualizováno.


Lavrov: Když se přijímají rozhodnutí zakládající se na souručenství, pak je moc těžké z toho „vybruslit“.


Asi polovina zemí Evropské unie nyní hájí to, aby byly zrušeny sankce dříve uvalené na Rusko.

Prohlásil to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov na středeční tiskové konferenci v Moskvě.

Podle jeho slov současné stádium, kdy si evropští partneři přejí, aby byly zrušeny sankce proti Rusku, ukazuje, že když se přijímají rozhodnutí zakládající se na souručenství, která byla přijata hned po tom, co tak učinili američtí partneři, pak je moc těžké z toho „vybruslit“.


Moskva zjišťuje všechny podrobnosti včerejšího zadržení pěti ruských občanů ve Francii, kteří jsou podezřelí z přípravy teroristických činů, prohlásil Sergej Lavrov.

Dříve už ruské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že Francie potvrdila zadržení pěti občanů Ruska, v současné době se zadržení nacházejí ve vazbě ve francouzském městě Béziers, jsou vyslýcháni.


Lavrov: NATO si zvolilo konfrontační cestu


NATO si zvolilo konfrontační cestu, zpřetrhalo všechny kontakty s Ruskem. Ve středu to prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

Zdůraznil rovněž, že ta rychlost, se kterou NATO přerušilo veškeré kontakty s Ruskou federací a zmrazilo četné projekty v rámci Rady Rusko-NATO, ukazuje, že mentalita studené války z hlav partnerů z NATO nikam nezmizela.

Podle slov Lavrova je Moskva ochotna spolupracovat s NATO, jestliže partneři přijdou k rozumu a přistoupí na rovnoprávný dialog. Zdůraznil rovněž, že Rusko má informace o tom, že generální tajemník (aliance) Jens Stoltenberg by měl zájem o to, aby byl v rámci mezinárodních akcí navázán kontakt.


Lavrov: Rusko nechce a nepřipustí žádnou studenou válku


USA nemohou samostatně vyřešit ani jeden problém a jsou nuceny vytvářet koalice, prohlásil Lavrov.

„Tak tomu bylo v Iráku, totéž se děje v boji s tak zvaným Islámským státem“, řekl ruský ministr na tiskové konferenci ve středu.

Lavrov rovněž zdůraznil, že Rusko si nepřeje a nepřipustí žádnou studenou válku, a to i přes to, že USA jsou připraveny na konfrontaci a pokoušejí se ovlivňovat i své partnery.


Na nadcházejících jednáních v normandském formátu bude Rusko usilovat o okamžité zastavení palby na východě Ukrajiny, prohlásil Sergej Lavrov.

Moskva je velice znepokojena dalším vyhrocením násilí na Donbasu. Podle slov Lavrova byly na jihovýchod v době poměrného klidu, který trval až do nedávné doby, přesunovány nové zbraně, vojenská technika a vojenské kontingenty.

Lavrov prohlásil, že mezi Kyjevem a Donbasem je nezbytný přímý dialog, aby mohly být vyřešeny všechny otázky, a tomu musí napomáhat jednání ve všech formátech.
 

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/

 

Klíčová slova: Rusko  | USA  | NATO
1839 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoTomio Okamura pro PL odhaluje, co se dělo v krajské buňce Volného, která byla zrušena
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan