Ukrajinci se vyhýbají mobilizaci, ale žádají vyhlášení války Rusku

Autor: odjinud | Publikováno: 19.1.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Nejvyšší rada Ukrajiny schválila návrh dekretu prezidenta Porošenko o provedení tří vln mobilizace v roce 2015. Podle účinnosti vyhlášky se mobilizace bude týkat především vojáků v záloze, ale za rok je plánováno povolat asi 200 tisíc Ukrajinců včetně žen.

 

Nicméně majdanovci aktivně podporující „revoluci důstojnosti“ tvrdošíjně odmítají bojovat. Kdo mohl, ujel. Kdo nemohl, hledá důvody, jak by se vojenské povinnosti vyhnul a volá – nejdříve vyhlaste Rusku válku a přestaňte s ním obchodovat s bonbony „Rošen“ a potom my půjdeme bojovat pod hesly „Za vlast! Za Porošenka!“ Předvídajíce takovou reakci (pouze 25% Ukrajinců souhlasí s vyhlášenou mobilizací), u prezidenta připravili neprůstřelný argument, který okamžitě zasáhne rozum, srdce i játra kteréhokoli „uvědomělého“: za „války“ peníze mezinárodní partneři nedají.

Poradce prezidenta Ukrajiny Jurij Birjukov totiž na Facebooku řekl, že vyhlášení válečného stavu mezinárodní finanční pomoc ukončí.

„Taková je válka. Jsou v ní útoky, jsou v ní vítězství, jsou v ní porážky. Kašlu na všechny výkřiky „Nazvěte válku válkou a ne stydlivým ATO“. Já sám jsem to křičel celé léto, pak mi ale na papíře ukázali, proč to nyní udělat nemůžeme,“ – řekl. Podle slov poradce prezidenta, tím, že se na Ukrajině používá název ATO, vojákům na doněckem letišti „nebude snáz“.

„Vyhlášením války skončí mezinárodní financování a bez něj jdeme do ekonomické vývrtky,“ – odpověděl Birjukov na upřesňující dotaz, proč není možné vyhlásit válku. Opravdu, ta „vývrtka“ existuje: MMF neposlal další tranši a hřivna klesla na historické minimum, když překročila kurz 20 hřiven za dolar. Proto čím víc kupujících a prodávajících valuty se vybaví na frontu, tím rychleji se stabilizuje stav na devizovém trhu obecně a ekonomika zejména. Ještě to někomu není jasné?

Zdroj: http://antifashist.com/item/ukraincy-pryachutsya-ot-mobilizacii-no-trebuyut-obyavleniya-vojny-rossii.html

www.nwoo.org

Klíčová slova: Válka na Ukrajině
3305 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan