Nepolapitelná ruská vojska a nestydatá propaganda

Autor: odjinud | Publikováno: 10.1.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Neobratná propaganda Západu kolem ukrajinsko-ruského konfliktu zřídkakdy problikne známými evropskými médii, ale nezůstane bez povšimnutí nezávislých novinářů a bloggerů. Tentokrát se v centru pozornosti německého žurnalisty Jense Burneta (Der Freitag) objevila zpráva Federálního centra pro politické vzdělávánío ukrajinské krizi.

 

„Každý očerňuje, jak může,“ – píše blogger, „ale v době válek a krizí dokonce ani očividná propaganda se nejeví být idiotská, pokud slouží pravým cílům“. A právě takovou propagandou oplývá poslední zpráva Federálního centra pro politické vzdělávání. Konkrétní, obzvlášť smutný příklad propagandy uvádím níže:

„Se začátkem přímých rozhovorů mezi ruským prezidentem Putinem a ukrajinským prezidentem Porošenko začátkem září vzrostla naděje na příměří. Rusko vyvedlo ze sousední země 70 % svých vojsk a Putin představil svůj plán na ukončení krize na Ukrajině.“

Co se nám tu oznamuje? Že „Rusko vyvedlo 70 % svých vojsk“. Ale to je drzá lež a nestydatá propaganda, bohužel rozšiřovaná Federálním centrem politického vzdělávání!“ – píše novinář.

Dvě z výše uvedených tvrzení jsou prvadivá - ano, opravdu došlo k rozhovoru o příměří mezi Putinem a Porošenko a také Putin předložil svůj mírový plán. Avšak mezi tyto dva výroky byl vpravena informace o vyvedení vojsk.

Ukrajinský prezident Porošenko koncem srpna skutečně tvrdil, že „stovky ruských tanků vtrhly na východ Ukrajiny (viz. Screenshot Tagesschau). Tehdy EU, NATO, Angela Merkelová, německá média a další zainteresované strany přijali tuto informaci jako pravdu nebo minimálně alespoň nekladli žádné další otázky k této situaci. A to navzdory faktu, že žádné důkazy o invazi nebyly a ani Rusko nic takového nepřiznalo. Neexistuje jediná fotografie, která by vpád ruské armády dokazovala. Dokonce i německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier v rámci svého projevu na zasedání OSN na konci září jasně řekl, že mezi Ruskem a Ukrajinou vojenská konfrontace nebyla.

Když se začaly objevovat kritické otázky o tzv. přítomnosti ruské armády, kterou nikdo na vlastní oči neviděl, prezident Ukrajiny řekl, že „Rusové vyvedli 70 % svých vojsk“, a proto je tam nyní ruských vojáků a tanků tak málo. Vzniká však otázka: co to je „70 % vojsk“ a jak všichni tak tiše překročili hranici? Fotografie „vyvedení“ samozřejmě také nikdo neviděl.

Jak hodně banální je propaganda Federálního centra pro politické vzdělávání? Nu – prostě to překračuje hranu slušnosti! Toto vydání čtou školáci, časopis pod názvem „Politika a soudobé dějiny“ se obrací k politologům. Týdeník fondu „Parlament“ čtou nejen poslanci, ale i mnozí z těch, kdo se zajímají o politiku. Jak může fond dopustit takové drzé manipulace? Jako politolog a občan mohu říci jediné – „je to ostuda politického vzdělávání v naší zemi,“ – uzavírá novinář.

Zdroj: http://antifashist.com/item/neulovimye-rossijskie-vojska-i-besstyzhaya-propaganda.html

 

www.nwoo.org

Klíčová slova: Rusko  | Válka na Ukrajině
2536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan