Tak tohle Putin lidem popřál do nového roku

Autor: Vladimir Vladimirovič Putin | Publikováno: 1.1.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Ruský prezident tradičně blahopřeje za odbíjení kremelského orloje občanům své země k Novému roku.

Vladimir Putin poděkoval obyvatelům Ruska za jejich jednotu a solidaritu a zdůraznil, že v novém roce mnohé záleží na nich samotných.

Připravili jsme pro vás plné znění novoročního blahopřání ruského prezidenta.

 

Drazí přátelé!

Za několik minut nastane nový rok 2015.

Jako vždycky čekáme netrpělivě na tento svátek, něco si přejeme, dáváme si navzájemdárky, působí nám radost nádherná tradice oslav Nového roku v rodinném kruhu, s lidmi, kteří jsou nám blízcí, s přáteli. Ovzduší dobra, pozornosti a štědrosti zahřívá naše srdce, která jsou otevřená pro dobré záměry a ušlechtilé skutky, naplňuje nás nadějí.

Teď samozřejmě každý myslí na to, aby se měla dobře jeho rodina, přeje zdraví a štěstí svým příbuzným. A štěstí a úspěch každého člověka je základem prosperity našeho Ruska.

Láska k vlasti je jedním z nejsilnějších citů, který nás nadnáší. V plné míře se projevila v bratrské podpoře obyvatel Krymu a Sevastopolu, když se pevně rozhodli, že se vrátí do svého rodného domu. Tato událost navždy zůstane jedním z nejvýznamnějších mezníků našich dějin.

Drazí přátelé!

Teď, kdy shrnujeme výsledky uplynulého roku, bych vám chtěl upřímně poděkovat za semknutost a solidaritu, za hluboký smysl pro pravdu, čest, spravedlnost, za odpovědnost za osud své země, za připravenost hájit zájmy Ruska, být spolu s ním ve dnech triumfu i v době zkoušek, usilovat o splnění našich nejodvážnějších a nejrozsáhlejších plánů.

Ještě před několika lety nám Olympijské hry v Soči připadaly jako sen. A ten se nejen prostě splnil: nejen že jsme připravili a uspořádali tu nejlepší zimní olympiádu v dějinách, ale také jsme v ní zvítězili. Na tomto vítězství mají zásluhu všichni občané naší země: jak samotní olympionici, tak i ti, kdo jim fandili.

V nadcházejícím roce budeme muset společně řešit mnoho úkolů a rok bude takový, jaký ho uděláme sami, nakolik efektivně, tvořivě a rezultativně bude pracovat každý z nás. Jinérecepty prostě neexistují. A musíme splnit, realizovat všechno, co jsme si naplánovali – kvůli sobě, kvůli našim dětem, kvůli Rusku.

Přátelé! Nový rok už klepe na dveře. Je načase ho uvítat a říci svým blízkým hřejivá slova. Poděkovat jim za pochopení a za to, že je na ně spolehnutí, za trpělivost a starostlivost. Čím víc bude dobroty a lásky, tím větší bude naše sebedůvěra, tím budeme silnější, a to znamená, že určitě dosáhneme úspěchu.

Všechno nejlepší v novém roce 2015!

 

Zdroj: czech.ruvr.ru

Klíčová slova: Rusko  | vlastenectví  | Putin
2668 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Ještě by mohl... Jiří Mádl má pro Zemana návrh. A přidal se i FarskýJako pád Říma. Lidé na sebe nemají čas, drolí se hodnoty. Jsme v krizi, říká pokořitel La Manche Richard Blatný
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan