Agitka polonahých aktivistů, zapomenutí politici a vzkaz herečce Filipovské. Zemanův mluvčí Ovčáček se rozpovídal

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 10.12.2014 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

Ředitel hradního tiskového odboru a mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobněji hovoří o protestech proti Miloši Zemanovi a reaguje i na ostrou kritiku vůči své osobě. Rétoriku TOP 09, jejíž politici často proti hlavě státu vystupují, bere Ovčáček jako politickou kampaň založenou na laciném antizemanismu.

Pane řediteli, ohledně nadcházejícího mezinárodního Holocaust fóra, na které pan prezident pozval řadu světových státníků včetně hlav států vítězných mocností, je možné již sdělit, kdo do této chvíle potvrdil pozvání?

Dílčí informace k této věci sdělovat nebudeme, určitě ale mohu přislíbit, že v dostatečném předstihu zveřejníme podrobnosti.

Na své pravidelné tiskové konferenci jste se ještě vrátil k nedělnímu miniprotestu na Pražském hradě, kdy kromě polonahých aktivistů na prvním nádvoří došlo také k vyvěšení transparentu na věži chrámu sv. Víta. Jak pan prezident nejen tuto akci, ale i protesty z poslední doby vnímá?

Je zcela legitimní, když ve svobodné, demokratické zemi vyjadřují lidé nesouhlasné názory. S oponenty se pan prezident vždy snaží navázat dialog, jak prokázal během návštěvy Jihomoravského kraje. Dialogem ale rozhodně není pískot, křik nebo znesvěcování českých státních symbolů, jakým katedrála sv. Víta je, politickou agitací. Je přitom zcela zřejmé, že polonahým aktivistům šlo především o zviditelnění.

Jaký je váš náhled nejen na tyto akce, ale i hlas určitého názorového segmentu společnosti, že prezident republiky stále téměř dva roky po volbách rozděluje společnost? Dá se říci, kdo to podněcuje? Protestující tvrdí, že o další prohlubování příkopů vzniklých po přímé volbě se zasazuje pan prezident svou aktivitou...

Pan prezident byl, je a bude výrazným politikem s výraznými názory. Veškeré aktivity jsou vedeny snahou pomoci České republice a jejím občanům, právě proto klade pan prezident takový významný důraz na ekonomickou diplomacii. Líbivých politiků, kteří zazáří jako prskavka a pak rychle zhasnou, jsme už několik zažili. Vzpomínkou na ně jsou možná jen hluboko v archivu uložené žebříčky popularity. Pan prezident, jak už jsem uvedl, nabízí dialog, který je jediným účinným nástrojem pro překonání názorových příkopů. Bohužel, odpovědí občas bývají právě ony politické agitky, jakou byla akce v rámci katedrály sv. Víta.

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek byl minulý týden na ekonomickém fóru v Kyjevě a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že se tam omluvil za výroky pana prezidenta, které nás prý poškozují nejen v očích Ukrajiny, ale celého západního světa. Prezident republiky navíc podle něho papouškuje ruskou propagandu. Poškozují nás tedy výroky pana prezidenta před Ukrajinou a celým západním světem a papouškuje pan prezident ruskou propagandu?

TOP 09 již drahnou dobu staví svou politickou kampaň na laciném antizemanismu. V tomto kontextu vnímám i vyjádření pana místopředsedy, který v této kampani pokračoval i na půdě jiného státu, což je přinejmenším zarážející. Odpovím ale i otázkou. Co si pan místopředseda Ženíšek myslí o tom, že se francouzský prezident při letu z Kazachstánu setkal na letišti Vnukovo s ruským prezidentem, kdy na úvod jednání prohlásil, že bychom se měli vyvarovat toho, abychom tady měli další zdi, které nás mohou oddělovat?

V poslední době, kdy došlo k eskalaci určitého napětí a nesouhlasných názorových vln vůči prezidentu republiky, zcela logicky vzrostla i vaše veřejná aktivita, jste nejcitovanějším tiskovým mluvčím. To pak zřejmě pochopitelně souvisí i s tím, že se objevují různé výpady či komentáře k vaší práci. Jak to snášíte? Vnímáte to jen jako součást vaší profese, nebo to berete osobně?

Vůbec to neberu osobně. Navíc, s takovými reakcemi musíte v situaci, kdy aktivně veřejně vystupujete, počítat.

Například herečka Pavlína Filipovská o vás prohlásila, že „i ten jeho mluvčí není ani tak zručný, jako spíše takový výtečný papoušek". Jak byste, podle Jindřicha Šídla, coby muž s dikcí Rudolfa Hrušínského, reagoval na tuto kritiku ze strany známé herečky?

Odpovím s velkou nadsázkou a zároveň s úctou ke známé herečce, kterou je Pavlína Filipovská bezesporu: Je třeba si uvědomit, že zobák papoušků je neobyčejně silný, papoušci jím dokážou překousnout i dráty.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Další důkaz lži a manipulace České televize. Z pár stovek lidí udělali v ČT statisíce! Podívejte se na video a posuďte sami

Statečný Miloš Zeman, pravda o obraně Evropy, řeči Roberta Fica o válce kvůli Ukrajině. Analytik Chelemendik a jeho vysvětlení

 

Klíčová slova: Zeman  | Česká televize  | TOP 09  | Ovčáček
4988 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoTomio Okamura pro PL odhaluje, co se dělo v krajské buňce Volného, která byla zrušena
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan