Agitka polonahých aktivistů, zapomenutí politici a vzkaz herečce Filipovské. Zemanův mluvčí Ovčáček se rozpovídal

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 10.12.2014 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

Ředitel hradního tiskového odboru a mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobněji hovoří o protestech proti Miloši Zemanovi a reaguje i na ostrou kritiku vůči své osobě. Rétoriku TOP 09, jejíž politici často proti hlavě státu vystupují, bere Ovčáček jako politickou kampaň založenou na laciném antizemanismu.

Pane řediteli, ohledně nadcházejícího mezinárodního Holocaust fóra, na které pan prezident pozval řadu světových státníků včetně hlav států vítězných mocností, je možné již sdělit, kdo do této chvíle potvrdil pozvání?

Dílčí informace k této věci sdělovat nebudeme, určitě ale mohu přislíbit, že v dostatečném předstihu zveřejníme podrobnosti.

Na své pravidelné tiskové konferenci jste se ještě vrátil k nedělnímu miniprotestu na Pražském hradě, kdy kromě polonahých aktivistů na prvním nádvoří došlo také k vyvěšení transparentu na věži chrámu sv. Víta. Jak pan prezident nejen tuto akci, ale i protesty z poslední doby vnímá?

Je zcela legitimní, když ve svobodné, demokratické zemi vyjadřují lidé nesouhlasné názory. S oponenty se pan prezident vždy snaží navázat dialog, jak prokázal během návštěvy Jihomoravského kraje. Dialogem ale rozhodně není pískot, křik nebo znesvěcování českých státních symbolů, jakým katedrála sv. Víta je, politickou agitací. Je přitom zcela zřejmé, že polonahým aktivistům šlo především o zviditelnění.

Jaký je váš náhled nejen na tyto akce, ale i hlas určitého názorového segmentu společnosti, že prezident republiky stále téměř dva roky po volbách rozděluje společnost? Dá se říci, kdo to podněcuje? Protestující tvrdí, že o další prohlubování příkopů vzniklých po přímé volbě se zasazuje pan prezident svou aktivitou...

Pan prezident byl, je a bude výrazným politikem s výraznými názory. Veškeré aktivity jsou vedeny snahou pomoci České republice a jejím občanům, právě proto klade pan prezident takový významný důraz na ekonomickou diplomacii. Líbivých politiků, kteří zazáří jako prskavka a pak rychle zhasnou, jsme už několik zažili. Vzpomínkou na ně jsou možná jen hluboko v archivu uložené žebříčky popularity. Pan prezident, jak už jsem uvedl, nabízí dialog, který je jediným účinným nástrojem pro překonání názorových příkopů. Bohužel, odpovědí občas bývají právě ony politické agitky, jakou byla akce v rámci katedrály sv. Víta.

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek byl minulý týden na ekonomickém fóru v Kyjevě a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že se tam omluvil za výroky pana prezidenta, které nás prý poškozují nejen v očích Ukrajiny, ale celého západního světa. Prezident republiky navíc podle něho papouškuje ruskou propagandu. Poškozují nás tedy výroky pana prezidenta před Ukrajinou a celým západním světem a papouškuje pan prezident ruskou propagandu?

TOP 09 již drahnou dobu staví svou politickou kampaň na laciném antizemanismu. V tomto kontextu vnímám i vyjádření pana místopředsedy, který v této kampani pokračoval i na půdě jiného státu, což je přinejmenším zarážející. Odpovím ale i otázkou. Co si pan místopředseda Ženíšek myslí o tom, že se francouzský prezident při letu z Kazachstánu setkal na letišti Vnukovo s ruským prezidentem, kdy na úvod jednání prohlásil, že bychom se měli vyvarovat toho, abychom tady měli další zdi, které nás mohou oddělovat?

V poslední době, kdy došlo k eskalaci určitého napětí a nesouhlasných názorových vln vůči prezidentu republiky, zcela logicky vzrostla i vaše veřejná aktivita, jste nejcitovanějším tiskovým mluvčím. To pak zřejmě pochopitelně souvisí i s tím, že se objevují různé výpady či komentáře k vaší práci. Jak to snášíte? Vnímáte to jen jako součást vaší profese, nebo to berete osobně?

Vůbec to neberu osobně. Navíc, s takovými reakcemi musíte v situaci, kdy aktivně veřejně vystupujete, počítat.

Například herečka Pavlína Filipovská o vás prohlásila, že „i ten jeho mluvčí není ani tak zručný, jako spíše takový výtečný papoušek". Jak byste, podle Jindřicha Šídla, coby muž s dikcí Rudolfa Hrušínského, reagoval na tuto kritiku ze strany známé herečky?

Odpovím s velkou nadsázkou a zároveň s úctou ke známé herečce, kterou je Pavlína Filipovská bezesporu: Je třeba si uvědomit, že zobák papoušků je neobyčejně silný, papoušci jím dokážou překousnout i dráty.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Další důkaz lži a manipulace České televize. Z pár stovek lidí udělali v ČT statisíce! Podívejte se na video a posuďte sami

Statečný Miloš Zeman, pravda o obraně Evropy, řeči Roberta Fica o válce kvůli Ukrajině. Analytik Chelemendik a jeho vysvětlení

 

Klíčová slova: Zeman  | Česká televize  | TOP 09  | Ovčáček
5099 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan