Proč je Amerika útočná vůči celému světu? Ruský server hledal vysvětlení

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 7.12.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Washington potřebuje studenou válku

V USA odsoudila sněmovna reprezentantů „agresívní politiku Ruska vůči bývalým sovětským republikám – Ukrajině, Gruzii a Moldávii“ a požaduje od prezidenta Obamy, aby zvýšil sankční nátlak na Moskvu.

I sám Barack Obama se nedávno ostře vyslovil na adresu ruského prezidenta. Rétorika Bílého domu je snadno vysvětlitelná. Aby mohlo být zachováno NATO a zvýšeno jeho financování, je nezbytná nějaká společná hrozba. A americké jestřáby už dávno dráždí těžkopádnost Evropanů v této otázce.

Protiruskou rezoluci schválili američtí kongresmani prakticky jednohlasně. Dokument se jen hemží prohlášeními o „politické, ekonomické a vojenské agresi“ Ruska. A požadavky, takovými jako podpora ukrajinské armády obrannými a výzvědnými prostředky, přerušení kontaktů s Ruskem ze strany NATO a jeho spojenců, a také vystupňování nátlaku na ostatní země, aby se připojily k sankční politice proti Rusku. Kromě toho se navrhuje, aby byl učiněn „agresívní nátlak na pana Putina, který by ho donutil, aby se choval jinak“.

Mnozí experti se shodují v tom, že Washington potřebuje studenou válku. A američtí jestřábi se tím vlastně ani nijak zvlášť netají. Mnozí z nich si zvykli žít ve světě, ve kterém existuje nepřítel a možnost šíření zbraní. Jak zdůrazňují experti, Washington vynakládal po celý uplynulý rok úsilí na to, aby znovu stmelil NATO. A kvůli tomu se zbavil všech, kdo hájili spolupráci s Ruskem. A když se teď přece jen z řad NATO ozývají nějaké alternativní výroky, pak je to spíš hra určená pro veřejnost, soudí vojenský expert Boris Podoprigora:

-Žádné diskuse mezi spojenci NATO nezabrání Spojeným státům jako hlavní zemi aliance přijímat jejím jménem taková rozhodnutí, která pokládají za správná právě USA. Hovořit o nějakém jiném názoru uvnitř NATO, to prostě nejde. Ano, někdy Spojené státy připouštějí určitá vystoupení z jiné pozice. Musíme ale oddělovat propagandistickou stránku od podstaty věci.

Přece jen ale musíme zdůraznit, že na schůzce ministrů zahraničních věcí zemí NATO vyslovil šéf německé diplomacie obavy v souvislosti s tím, že v podmínkách politické krize chybějí mechanismy součinnosti s Moskvou. Frank-Walter Steinmeier vyzval k překonání současného stavu a k tomu, aby byly nalezeny varianty obnovení kontaktů s Ruskem. Postoj Berlína podporují i v jiných zemích Evropské unie. Zdá se, že stále víc politiků v Evropě si začíná uvědomovat, že následovat Washington není ani zdaleka pokaždé výhodné – Američané jdou za svou výhodou a jen málo je znepokojuje prosperita Evropanů.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Statečný Miloš Zeman, pravda o obraně Evropy, řeči Roberta Fica o válce kvůli Ukrajině. Analytik Chelemendik a jeho vysvětlení

Klíčová slova: Rusko  | USA
5551 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

euPortal.cz

Máme tady další sluníčkářský genderový nesmyslInvaze imigrantů pokračuje. Nyní jsou jimi zahlceny Kanárské ostrovy

ePortal.cz

Vše okolo Kavčích hor je tak strašně jednoduché. Za peníze nás všech tu partička uzurpátorů, kteří si veřejnou televizi zprivatizovali sami pro sebe, provozuje jednobarevnou televizi pouze pro někohoPomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

Eurabia.cz

Vakcína: AstraZeneca zbabrala testyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletí

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Havlova amnestie vypustila bestii. Brutálně zavraždil matku a její dcery. Nejmladší znásilnil. Za pár let bude na svobodě„Neuvěřitelné, skandální!“ Co bylo odstraněno z archivu ČT? Aktivista Šinágl se bouří: Nezávislou ČT potřebujeme, ale ta dnešní...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan