Slovenský premiér Fico se nebojí, vyslal velmi důrazné varování pro celý svět: Hrozí ostrý vojenský konflikt ve velkém měřítku. Čtěte!

Autor: odjinud | Publikováno: 3.12.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Kvůli kritické situaci na Ukrajině je sedmdesátiprocentní pravděpodobnost, že vznikne vojenský konflikt v širším měřítku. S odvoláním na blíže neupřesněné německé zdroje to dnes řekl slovenský premiér Robert Fico s tím, že těmto informacím věří.

Podle slov slovenského premiéra Roberta Fica, pronesených na diskuzním fóru slovenských Hospodářských novin HNClub, hrozí na Ukrajině velký vojenský konflikt, a jeho vypuknutí je pravděpodobné až na sedmdesát procent. "Mluvím o přímém vojenském konfliktu, nemluvím o konfliktu Rusko - Ukrajina, ale o velkém konfliktu," cituje jeho slova server Sme.sk.

V publiku se ale objevila námitka, že jen straší Slováky. Tu ale slovenský premiér odmítl s tím, že není důvod, proč by to měl dělat. „Není mi jasné, proč bychom měli lidem lhát. Dobře víme, že situace na Ukrajině je kritická. Víme, že se konflikt nepodařilo vyřešit, nálady jsou všelijaké. Pokud nedokážeme vyřešit problémy, tak to nemusí být jen sedmdesátiprocentní hrozba,“ řekl Fico s tím, že svému zdroji věří. Navíc prý plánuje cestu do Mosky a setkání na úrovni premiérů.

Co asi způsobilo náhlý názorový obrat nejmocnější ženy Evropy v otázce Ruska?

V souvislosti s děním na Ukrajině také řekl, že jej překvapil názorový posun německé kancléřky Angely Merkelové. Ta se vždy snažila nalézt z ukrajinské krize východisko, v uplynulých týdnech se ale skutečně na její způsoby nezvykle ostře opřela do ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli postupu Ruska na Ukrajině.

Na summitu G20, který proběhl v listopadu v australském Brisbane, s ním kvůli tomu jednala dokonce šest hodin. O čem, to nebylo zveřejněno. Že ale debata nebyla úspěšná, nasvědčuje to, že německá kancléřka nedávno mluvila o tom, že Rusko zpochybňuje mír v Evropě. „Nevím, proč najednou nejsilnější žena Evropy otočila a má takto jasný názor na Rusko,“ uvedl k nedávnému názorovému obratu Merkelové slovenský premiér.

Ten také zpochybnil, že by Ukrajina mohla brzy vstoupit do EU. Na to prý není připravena, musí splnit řadu podmínek a provést řadu reforem. To prý Ukrajina nestihne dříve, než za 15 až 20 let.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Máme důkaz, že většina Čechů je na straně Miloše Zemana. Nebo snad máte raději tohoto proamerického zrádce, který by nejraději zaútočil na Rusko?

Poslední kapka! Veleba vyslovil možný důvod, proč ČT ze Zemanova projevu vymazala Bakalu. A velmi drsná reakce Hradu...

7834 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan