Slovenský premiér Fico se nebojí, vyslal velmi důrazné varování pro celý svět: Hrozí ostrý vojenský konflikt ve velkém měřítku. Čtěte!

Autor: odjinud | Publikováno: 3.12.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Kvůli kritické situaci na Ukrajině je sedmdesátiprocentní pravděpodobnost, že vznikne vojenský konflikt v širším měřítku. S odvoláním na blíže neupřesněné německé zdroje to dnes řekl slovenský premiér Robert Fico s tím, že těmto informacím věří.

Podle slov slovenského premiéra Roberta Fica, pronesených na diskuzním fóru slovenských Hospodářských novin HNClub, hrozí na Ukrajině velký vojenský konflikt, a jeho vypuknutí je pravděpodobné až na sedmdesát procent. "Mluvím o přímém vojenském konfliktu, nemluvím o konfliktu Rusko - Ukrajina, ale o velkém konfliktu," cituje jeho slova server Sme.sk.

V publiku se ale objevila námitka, že jen straší Slováky. Tu ale slovenský premiér odmítl s tím, že není důvod, proč by to měl dělat. „Není mi jasné, proč bychom měli lidem lhát. Dobře víme, že situace na Ukrajině je kritická. Víme, že se konflikt nepodařilo vyřešit, nálady jsou všelijaké. Pokud nedokážeme vyřešit problémy, tak to nemusí být jen sedmdesátiprocentní hrozba,“ řekl Fico s tím, že svému zdroji věří. Navíc prý plánuje cestu do Mosky a setkání na úrovni premiérů.

Co asi způsobilo náhlý názorový obrat nejmocnější ženy Evropy v otázce Ruska?

V souvislosti s děním na Ukrajině také řekl, že jej překvapil názorový posun německé kancléřky Angely Merkelové. Ta se vždy snažila nalézt z ukrajinské krize východisko, v uplynulých týdnech se ale skutečně na její způsoby nezvykle ostře opřela do ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli postupu Ruska na Ukrajině.

Na summitu G20, který proběhl v listopadu v australském Brisbane, s ním kvůli tomu jednala dokonce šest hodin. O čem, to nebylo zveřejněno. Že ale debata nebyla úspěšná, nasvědčuje to, že německá kancléřka nedávno mluvila o tom, že Rusko zpochybňuje mír v Evropě. „Nevím, proč najednou nejsilnější žena Evropy otočila a má takto jasný názor na Rusko,“ uvedl k nedávnému názorovému obratu Merkelové slovenský premiér.

Ten také zpochybnil, že by Ukrajina mohla brzy vstoupit do EU. Na to prý není připravena, musí splnit řadu podmínek a provést řadu reforem. To prý Ukrajina nestihne dříve, než za 15 až 20 let.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Máme důkaz, že většina Čechů je na straně Miloše Zemana. Nebo snad máte raději tohoto proamerického zrádce, který by nejraději zaútočil na Rusko?

Poslední kapka! Veleba vyslovil možný důvod, proč ČT ze Zemanova projevu vymazala Bakalu. A velmi drsná reakce Hradu...

7926 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Papež František přirovnal Salviniho k Hitlerovi: Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví, populismus a suverenitaStav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltě

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářVIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan