Další dráždění pražské kavárny: Toto Miloš Zeman vzkázal z návštěvy Tádžikistánu

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 29.11.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 Prezident Miloš Zeman v Dušanbe ocenil Tádžikistán za jeho boj s islámským terorismem. Je prý inspirací pro všechny, protože je totiž jedinou zemí na světě, která boj proti islámskému terorismu vyhrála.

Prezident Zeman dnes hovořil se svým protějškem o nebezpečí současného světa, o islámském terorismu. Občanská válka, která v Tádžikistánu probíhala v 90. letech minulého století, byla podle něj ve skutečnosti bojem proti islámskému fundamentalismu. Vyžádala si 150 tisíc obětí. Prezident ocenil a vyzdvihl coby inspirativní příklad to, že Tádžikistán je jedinou zemí na světě, která boj proti islámskému terorismu vyhrála. Je to prý inspirace pro ostatní.

„Chtěl bych upřímně blahopřát panu prezidentovi, že dovedl svoji zemi nejen k míru, ale že je to jediný prezident na světě, který dokázal zvítězit nad islámským terorismem. Tento příklad je nesmírně inspirující právě v souvislosti se vznikem Islámského státu," řekl Zeman.

Tádžikistán má ropu, plyn i vodu

Český prezident zdůraznil výhody Tádžikistánu pro jeho další vývoj. Zhruba za 20 let prý bude v této oblasti voda cennější než ropa, avšak Tádžikistán má neomezenou zásobu vody, což pro něj bude znamenat velkou výhodu.

„Tádžikistán má tragickou minulost a světlou budoucnost, která spočívá ve dvou konkrétních věcech. Průzkum kanadské firmy našel na jihu Tádžikistánu ložiska ropy a plynu, které by se rozsahem měly rovnat zásobám Kataru." Díky tomu by se podle Zemana Tádžikistán mohl stát jedním z nejrozvinutějších států na Velké hedvábné stezce.

Ukrajinský konflikt může být vyřešen jen politickou a diplomatickou cestou

Zeman zavzpomínal na svou první návštěvu Tádžikistánu. V 80. letech tam byl poprvé coby pracovník podniku, který tam zaváděl výpočetní techniku v oblasti zemědělství.

Prezident Emomali Rachmon uvítal Zemana slovy: „Vítáme drahého hosta a přítele". A s odkazem na to, jak tam Zeman byl za Agrodat, řekl: „Velmi si ceníme, že pan prezident spolupracoval s Tádžikistánem ještě v sovětských časech." Dodal, že se bavili o situaci v Afghánistánu a na Ukrajině. K tomu, aby se Afghánistán stabilizoval, je zapotřebí, aby se k tomu spojilo celé světové společenství. Ukrajinský konflikt může dle Rachmona být vyřešen jedině politickou a diplomatickou cestou.

Oba státníci vyjádřili odhodlání bojovat proti islámskému terorismu, extremismu a nadnárodní kriminalitě. Česká hlava státu pozvala prezidenta Tádžikistánu Emomaliho Rachmona na návštěvu České republiky.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Toto si velmi pozorně přečtěte: Američané chystají převrat v Česku, dostali jsme varování přímo z Washingtonu. USA se chtějí zbavit prezidenta Miloše Zemana

Klíčová slova: Pravdoláska  | Zeman
3680 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan