Exšéf Senátu Štěch utírá Miroslavu Němcovou: Ze Zemana u klenotů nebyl cítit alkohol! A ještě něco...

Autor: odjinud | Publikováno: 11.11.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Senátor Milan Štěch jednoznačně vyvrátil tvrzení Miroslavy Němcové, že prezident byl při otvírání komory s českými korunovačními klenoty opilý. Štěch se tehdy coby předseda Senátu a držitel jednoho z klíčů otvírání také zúčastnil a nyní popírá, že z prezidenta byl alkohol cítit. Prý se Zemanem mluvil delší dobu těsně předtím a Miroslava Němcová se dnes chce pouze zviditelnit, protože o ní nebylo dlouho slyšet.

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) v rozhovoru pro internetovou televizi DVtv uvedla, že při otvírání korunovačních klenotů loni v květnu prezident Miloš Zeman opilý byl, protože z něj alkohol cítila. Uvažovala prý dokonce, že kvůli tomu odejde, což nakonec neudělala, protože by tím jakožto držitelka jednoho z klíčů zabránila ceremoniálu vyjmutí klenotů.

To však kategoricky popírá tehdejší předseda Senátu Milan Štěch, který byl z titulu své funkce také jedním z držitelů klíčů od korunní komory.

„Mohu říci jen to, že když jsme tehdy byli na těch korunovačních klenotech, tak já jsem s panem prezidentem šel z Hradu přes nádvoří do kaple a celou dobu jsme spolu mluvili a já jsem z něho opravdu žádný alkohol necítil,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz tehdejší předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Je podle něho pravda, že prezident působil unaveně. „A zejména, když se šlo zpátky v té kapli dolů, tam je takové točité schodiště, tak se trochu houpal. Ale to bylo v době, kdy měl poměrně vážné problémy s cukrovkou a další věci. Takže jsem z něho opravdu žádný alkohol necítil a tehdy jsem to i řekl. Docela mě zaráží, že se paní Němcová zrovna teď potřebuje přidat ke kritikům, a asi možná je to tím, že o ní není příliš slechu, tak se přidává a dělá taková prohlášení. Proč to neřekla rovnou tehdy? To, co teď dělá, není zrovna namístě,“ řekl Štěch.

„Nemám, co bych zatajoval, já nejsem prezidentovi ničím zavázaný, takže jen říkám, jak to tehdy bylo,“ zdůraznil k tomu.

Milan Štěch se dále zamýšlí nad tím, že tehdy mohl prezident užívat i nějaké léky. „Potom byla navíc vydaná zpráva ohledně cukrovky a s tím, že má problémy s necitlivostí nohou, tak to klidně mohlo souviset. Kdo měl někdy poruchu s rovnováhou a podobně, tak ví, o co jde. Takoví lidé pak vypadají jako opilí, přidržují se zdí a podobně. Pokud bych z prezidenta tenkrát alkohol cítil, tak to řeknu, ale nic takového se nestalo,“ zopakoval tehdejší předseda Senátu. Podotkl navíc, že prezident tehdy vrávoral až poté, co sešel z točitého schodiště dolů, nikoli před tím, když spolu šli přes hradní nádvoří do katedrály.

Debata o tom, zda byl minulý rok při vyjímání korunovačních klenotů z komory ve Svatováclavské kapli prezident Miloš Zeman opilý či nikoli, se rozproudila především po zveřejnění videa, na kterém prezident výrazně vrávorá, přidržuje se zdi a vypadá, že mu evidentně není dobře. Hrad to tehdy vysvětlil virózou. Jasno nicméně nikdy nebylo. Zemanovi podporovatelé většinou věřili, že byl prezident v pořádku, jeho dlouhodobí kritici naopak tvrdili, že pije normálně, a proto je jasné, že opilý byl a „virózu“ tak měl z alkoholu.

Spekulace přiživilo i to, že byl ten den prezident Zeman na ruském velvyslanectví slavit výročí konce druhé světové války. Že by se však opil právě na ruské ambasádě, zase už tehdy popřel exprezident Václav Klaus, který tam byl také. Prý byl v Zemanově přítomnosti celou dobu a hlava státu vypila tak sklenku vína.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Proboha, nepište už ty petice, fakt se to nedá číst, prosí hejtman Zimola. Pak zavzpomínal, s čím nakráčel před Číňany Topolánek a co tím napáchal

Největší ztroskotanci zase roztáčí pravdoláskařský festival nenávisti. Nikdo je vážně nebere, lidé mají prezidenta rádi a jejich sra*ky v novinách ani nečtou

Klíčová slova: Zeman
5319 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan