Americký viceprezident veřejně přiznal, že donutili Brusel k protiruským sankcím. EU uznává, že sankce stejně nefungují

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 9.10.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Evropská unie oznámila, že je velice překvapena slovy viceprezidenta USA Josepha Bidena o tom, že právě Washington donutil Brusel, aby uvalil na Rusko ekonomické sankce.

Budoucí ministryně zahraničí EU Federica Mogheriniová musela 6. října večer čelit útokům poslanců Evropského parlamentu, kteří žádali o vysvětlení.

„Byla jsem sama překvapena, protože jsem pracovala s Bidenem a měli jsme za to, že je to dialog, nikoli diktát“, řekla bývalá ministryně zahraničních věcí Itálie.

Joe Biden měl minulý týden projev v Harvardu. A řekl tolik nepěkných věcí, že jeho projev dosud komentují v arabských i evropských metropolích. Obvinil mnohé arabské země z toho, že právě tyto země podpořily teroristy z Islámského státu. A současně se rozpovídal o tom, jak Washington tlačil na Brusel a donutil ho k sankcím. Arabům se už Biden stačil omluvit.

6. října prohlásil v Moskvě ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov:

-Za co se ale neomluvil, tak za své jiné výroky, které zazněly v jeho vystoupení na Harvardské univerzitě, výroky o tom, že USA donutily Evropskou unii, aby proti vlastní vůli a ke škodě svých vlastních ekonomických zájmů přijala na sebe hlavní úder protiruských sankcí.

Na již zmíněných jednáních v Evropském parlamentu Federica Mogheriniová přiznala, že vliv sankcí na politiku Ruska není stále jasný. Znamená to, že sankce naprosto zkrachovaly. Ovšem škody, které způsobily evropským výrobcům, a především vztahům Evropské unie s Ruskem, mohou být nenapravitelné.

Evropa, která se už příliš podřizuje Spojeným státům, vhání sama sebe do nebezpečné pasti. Nebude to dlouho trvat a tahle past sklapne, soudí expert Dmitrij Danilov. Moskva je nucena hledat alternativy a Evropa ztrácí Rusko jako svého budoucího strategického partnera, zdůrazňuje expert:

-Rusko je nuceno bránit se nejen vojensky, ale i ekonomicky – musí upevňovat svou ekonomiku a finance, hledat nové partnery. Konflikt zasáhne Evropu a neodrazí se to jen na rusko-evropských vztazích, zasáhne to i její pozice ve světě.

USA prosadily v Evropě svůj postoj vůči Ukrajině a dopadlo to tak, že vyhrocení vztahů s Ruskem bylo důležitější než tradiční evropské představy o dobru a zlu, je přesvědčen ruský historik a politolog Jevgenij Kožokin. Nikdo si víc nevšímá zločinů proti lidskosti na jihovýchodě Ukrajiny, nikdo nevidí nacismus a potlačování jiného smýšlení v Kyjevě, připomíná Jevgenij Kožokin:

-V EU existuje skutečně vážný vnitřní problém, existuje dokonce i v USA. Tento problém by se dal vyjádřit následujícími slovy: co se děje s jejich demokracií? Konflikt s Ruskem, ekonomický, ideologický a strategický je pro ně důležitější než jejich vlastní hodnoty. Přičemž by se dal tento konflikt docela dobře urovnat prostřednictvím jednání.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Utajovaná a nevýhodná dohoda s USA? Katastrofální následky pro Česko. Toto všechno hrozí, píše analytik Kotrba

Český exministr a bývalý velvyslanec v Rusku se naštval: Tupá propaganda českých médií připomíná nacistické válečné zpravodajství

 

Klíčová slova: EU  | Rusko  | USA
2585 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan