Americký viceprezident veřejně přiznal, že donutili Brusel k protiruským sankcím. EU uznává, že sankce stejně nefungují

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 9.10.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Evropská unie oznámila, že je velice překvapena slovy viceprezidenta USA Josepha Bidena o tom, že právě Washington donutil Brusel, aby uvalil na Rusko ekonomické sankce.

Budoucí ministryně zahraničí EU Federica Mogheriniová musela 6. října večer čelit útokům poslanců Evropského parlamentu, kteří žádali o vysvětlení.

„Byla jsem sama překvapena, protože jsem pracovala s Bidenem a měli jsme za to, že je to dialog, nikoli diktát“, řekla bývalá ministryně zahraničních věcí Itálie.

Joe Biden měl minulý týden projev v Harvardu. A řekl tolik nepěkných věcí, že jeho projev dosud komentují v arabských i evropských metropolích. Obvinil mnohé arabské země z toho, že právě tyto země podpořily teroristy z Islámského státu. A současně se rozpovídal o tom, jak Washington tlačil na Brusel a donutil ho k sankcím. Arabům se už Biden stačil omluvit.

6. října prohlásil v Moskvě ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov:

-Za co se ale neomluvil, tak za své jiné výroky, které zazněly v jeho vystoupení na Harvardské univerzitě, výroky o tom, že USA donutily Evropskou unii, aby proti vlastní vůli a ke škodě svých vlastních ekonomických zájmů přijala na sebe hlavní úder protiruských sankcí.

Na již zmíněných jednáních v Evropském parlamentu Federica Mogheriniová přiznala, že vliv sankcí na politiku Ruska není stále jasný. Znamená to, že sankce naprosto zkrachovaly. Ovšem škody, které způsobily evropským výrobcům, a především vztahům Evropské unie s Ruskem, mohou být nenapravitelné.

Evropa, která se už příliš podřizuje Spojeným státům, vhání sama sebe do nebezpečné pasti. Nebude to dlouho trvat a tahle past sklapne, soudí expert Dmitrij Danilov. Moskva je nucena hledat alternativy a Evropa ztrácí Rusko jako svého budoucího strategického partnera, zdůrazňuje expert:

-Rusko je nuceno bránit se nejen vojensky, ale i ekonomicky – musí upevňovat svou ekonomiku a finance, hledat nové partnery. Konflikt zasáhne Evropu a neodrazí se to jen na rusko-evropských vztazích, zasáhne to i její pozice ve světě.

USA prosadily v Evropě svůj postoj vůči Ukrajině a dopadlo to tak, že vyhrocení vztahů s Ruskem bylo důležitější než tradiční evropské představy o dobru a zlu, je přesvědčen ruský historik a politolog Jevgenij Kožokin. Nikdo si víc nevšímá zločinů proti lidskosti na jihovýchodě Ukrajiny, nikdo nevidí nacismus a potlačování jiného smýšlení v Kyjevě, připomíná Jevgenij Kožokin:

-V EU existuje skutečně vážný vnitřní problém, existuje dokonce i v USA. Tento problém by se dal vyjádřit následujícími slovy: co se děje s jejich demokracií? Konflikt s Ruskem, ekonomický, ideologický a strategický je pro ně důležitější než jejich vlastní hodnoty. Přičemž by se dal tento konflikt docela dobře urovnat prostřednictvím jednání.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Utajovaná a nevýhodná dohoda s USA? Katastrofální následky pro Česko. Toto všechno hrozí, píše analytik Kotrba

Český exministr a bývalý velvyslanec v Rusku se naštval: Tupá propaganda českých médií připomíná nacistické válečné zpravodajství

 

Klíčová slova: EU  | Rusko  | USA
3849 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

euPortal.cz

Máme tady další sluníčkářský genderový nesmyslInvaze imigrantů pokračuje. Nyní jsou jimi zahlceny Kanárské ostrovy

ePortal.cz

Vše okolo Kavčích hor je tak strašně jednoduché. Za peníze nás všech tu partička uzurpátorů, kteří si veřejnou televizi zprivatizovali sami pro sebe, provozuje jednobarevnou televizi pouze pro někohoPomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

Eurabia.cz

Vakcína: AstraZeneca zbabrala testyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletí

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Havlova amnestie vypustila bestii. Brutálně zavraždil matku a její dcery. Nejmladší znásilnil. Za pár let bude na svobodě„Neuvěřitelné, skandální!“ Co bylo odstraněno z archivu ČT? Aktivista Šinágl se bouří: Nezávislou ČT potřebujeme, ale ta dnešní...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan