Americký viceprezident veřejně přiznal, že donutili Brusel k protiruským sankcím. EU uznává, že sankce stejně nefungují

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 9.10.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Evropská unie oznámila, že je velice překvapena slovy viceprezidenta USA Josepha Bidena o tom, že právě Washington donutil Brusel, aby uvalil na Rusko ekonomické sankce.

Budoucí ministryně zahraničí EU Federica Mogheriniová musela 6. října večer čelit útokům poslanců Evropského parlamentu, kteří žádali o vysvětlení.

„Byla jsem sama překvapena, protože jsem pracovala s Bidenem a měli jsme za to, že je to dialog, nikoli diktát“, řekla bývalá ministryně zahraničních věcí Itálie.

Joe Biden měl minulý týden projev v Harvardu. A řekl tolik nepěkných věcí, že jeho projev dosud komentují v arabských i evropských metropolích. Obvinil mnohé arabské země z toho, že právě tyto země podpořily teroristy z Islámského státu. A současně se rozpovídal o tom, jak Washington tlačil na Brusel a donutil ho k sankcím. Arabům se už Biden stačil omluvit.

6. října prohlásil v Moskvě ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov:

-Za co se ale neomluvil, tak za své jiné výroky, které zazněly v jeho vystoupení na Harvardské univerzitě, výroky o tom, že USA donutily Evropskou unii, aby proti vlastní vůli a ke škodě svých vlastních ekonomických zájmů přijala na sebe hlavní úder protiruských sankcí.

Na již zmíněných jednáních v Evropském parlamentu Federica Mogheriniová přiznala, že vliv sankcí na politiku Ruska není stále jasný. Znamená to, že sankce naprosto zkrachovaly. Ovšem škody, které způsobily evropským výrobcům, a především vztahům Evropské unie s Ruskem, mohou být nenapravitelné.

Evropa, která se už příliš podřizuje Spojeným státům, vhání sama sebe do nebezpečné pasti. Nebude to dlouho trvat a tahle past sklapne, soudí expert Dmitrij Danilov. Moskva je nucena hledat alternativy a Evropa ztrácí Rusko jako svého budoucího strategického partnera, zdůrazňuje expert:

-Rusko je nuceno bránit se nejen vojensky, ale i ekonomicky – musí upevňovat svou ekonomiku a finance, hledat nové partnery. Konflikt zasáhne Evropu a neodrazí se to jen na rusko-evropských vztazích, zasáhne to i její pozice ve světě.

USA prosadily v Evropě svůj postoj vůči Ukrajině a dopadlo to tak, že vyhrocení vztahů s Ruskem bylo důležitější než tradiční evropské představy o dobru a zlu, je přesvědčen ruský historik a politolog Jevgenij Kožokin. Nikdo si víc nevšímá zločinů proti lidskosti na jihovýchodě Ukrajiny, nikdo nevidí nacismus a potlačování jiného smýšlení v Kyjevě, připomíná Jevgenij Kožokin:

-V EU existuje skutečně vážný vnitřní problém, existuje dokonce i v USA. Tento problém by se dal vyjádřit následujícími slovy: co se děje s jejich demokracií? Konflikt s Ruskem, ekonomický, ideologický a strategický je pro ně důležitější než jejich vlastní hodnoty. Přičemž by se dal tento konflikt docela dobře urovnat prostřednictvím jednání.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Utajovaná a nevýhodná dohoda s USA? Katastrofální následky pro Česko. Toto všechno hrozí, píše analytik Kotrba

Český exministr a bývalý velvyslanec v Rusku se naštval: Tupá propaganda českých médií připomíná nacistické válečné zpravodajství

 

Klíčová slova: EU  | Rusko  | USA
2435 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan