Toto musíte číst. Krym je půl roku součástí Ruska a takto se mu daří. Úspěch a pokrok na všech stranách

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 25.9.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Uplynulo půl roku ode dne, co se Krym vrátil zpět do Ruska. 16. března se na referendech obyvatelé poloostrova a Sevastopolu převážnou, více než devadesátiprocentní, většinou hlasů vyslovili pro vstup do Ruska.

A svého rozhodnutí nelitují. Dosáhli totiž i za tak krátkou dobu značných úspěchů. Přestože i problémů je stále ještě dost.

Tak za prvé byly zvýšeny platy a důchody. Průměrný důchod je nyní na Krymu 11 tisíc rublů a v Sevastopolu 12 tisíc. Je to o 100-120 dolarů víc, než bylo v době, kdy patřily k Ukrajině. Průměrný plat krymského lékaře nyní činí přes tisíc dolarů.

V lednu až květnu letošního roku se pro rekreaci na Krymu rozhodlo asi půldruhého milionu lidí, což je téměř o 19% víc, než za stejné období loňského roku. A v letošním roce se ve srovnání s rokem předcházejícím o třetinu zvýšil na Krymu i počet turistů z Německa, o 15-20% z jiných oblastí Ruska a Ukrajiny, o 8% víc přijelo i turistů z Polska.

Místopředseda Veřejné komory republiky Alexandr Formančuk je přesvědčen, že občané Krymu svého rozhodnutí nelitují:

-Jako hlavní výsledek bych zdůraznil, že obyvatelé Krymu jsou si stále jisti tím, že na všekrymském referendu, které se konalo 16. března, neudělali chybu. Znamená to, že stále převládá nálada, která panovala za krymského jara, kdy se 97% obyvatel poloostrova rozhodlo pro opětné připojení Krymu k Rusku.

Rozpočet Krymu se zdvojnásobil. Sazby všech hlavních daní jsou v Rusku nižší než na Ukrajině a nižší daně se staly významným kladem pro krymské podnikatele. Na poloostrově se aktivně zvyšuje počet odboček předních ruských společností.

V nejbližší době hodlá Moskva předat Krymu 6 miliard dolarů. 5 miliard bude poskytnuto v podobě investic. Což umožní, aby byly v nejbližší době vyřešeny problémy, které poloostrov zdědil po kyjevské vládě.

Stále ještě ale existuje celá řada problémů. Převážně se ale jedná o problémy dočasné. Tak třeba energetika, která se vůbec nerozvíjela a i teď je do značné míry závislá na ukrajinských dodávkách. A Kyjev vydírá obyvatele poloostrova odpojováním elektřiny. Už je ale v plánu urychlená výstavba nových elektráren různého profilu, které umožní, aby byl poloostrov naprosto nezávislý. V nejbližší době má být vybudován automobilový a železniční most, který spojí Krym s územím Ruska.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

ČTĚTE TAKÉ:

Rus Barabanov, který se pohádal s Kalouskem: Kyjevští fašisté chystají popravy a čistky. Na Krymu jsou lidé šťastní, jeďte tam

Konec propagandy a lží. Bez cenzury čtěte projev prezidenta Vladimira Putina po vrácení Krymu do ruské náruče

Fenomenální demonstrace národní hrdosti! Podívejte se, jak ruský Krym slavil "Den Ruska"

Klíčová slova: Rusko  | Krym
6595 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

euPortal.cz

Máme tady další sluníčkářský genderový nesmyslInvaze imigrantů pokračuje. Nyní jsou jimi zahlceny Kanárské ostrovy

ePortal.cz

Vše okolo Kavčích hor je tak strašně jednoduché. Za peníze nás všech tu partička uzurpátorů, kteří si veřejnou televizi zprivatizovali sami pro sebe, provozuje jednobarevnou televizi pouze pro někohoPomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

Eurabia.cz

Vakcína: AstraZeneca zbabrala testyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletí

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Havlova amnestie vypustila bestii. Brutálně zavraždil matku a její dcery. Nejmladší znásilnil. Za pár let bude na svobodě„Neuvěřitelné, skandální!“ Co bylo odstraněno z archivu ČT? Aktivista Šinágl se bouří: Nezávislou ČT potřebujeme, ale ta dnešní...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan