Toto musíte číst. Krym je půl roku součástí Ruska a takto se mu daří. Úspěch a pokrok na všech stranách

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 25.9.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Uplynulo půl roku ode dne, co se Krym vrátil zpět do Ruska. 16. března se na referendech obyvatelé poloostrova a Sevastopolu převážnou, více než devadesátiprocentní, většinou hlasů vyslovili pro vstup do Ruska.

A svého rozhodnutí nelitují. Dosáhli totiž i za tak krátkou dobu značných úspěchů. Přestože i problémů je stále ještě dost.

Tak za prvé byly zvýšeny platy a důchody. Průměrný důchod je nyní na Krymu 11 tisíc rublů a v Sevastopolu 12 tisíc. Je to o 100-120 dolarů víc, než bylo v době, kdy patřily k Ukrajině. Průměrný plat krymského lékaře nyní činí přes tisíc dolarů.

V lednu až květnu letošního roku se pro rekreaci na Krymu rozhodlo asi půldruhého milionu lidí, což je téměř o 19% víc, než za stejné období loňského roku. A v letošním roce se ve srovnání s rokem předcházejícím o třetinu zvýšil na Krymu i počet turistů z Německa, o 15-20% z jiných oblastí Ruska a Ukrajiny, o 8% víc přijelo i turistů z Polska.

Místopředseda Veřejné komory republiky Alexandr Formančuk je přesvědčen, že občané Krymu svého rozhodnutí nelitují:

-Jako hlavní výsledek bych zdůraznil, že obyvatelé Krymu jsou si stále jisti tím, že na všekrymském referendu, které se konalo 16. března, neudělali chybu. Znamená to, že stále převládá nálada, která panovala za krymského jara, kdy se 97% obyvatel poloostrova rozhodlo pro opětné připojení Krymu k Rusku.

Rozpočet Krymu se zdvojnásobil. Sazby všech hlavních daní jsou v Rusku nižší než na Ukrajině a nižší daně se staly významným kladem pro krymské podnikatele. Na poloostrově se aktivně zvyšuje počet odboček předních ruských společností.

V nejbližší době hodlá Moskva předat Krymu 6 miliard dolarů. 5 miliard bude poskytnuto v podobě investic. Což umožní, aby byly v nejbližší době vyřešeny problémy, které poloostrov zdědil po kyjevské vládě.

Stále ještě ale existuje celá řada problémů. Převážně se ale jedná o problémy dočasné. Tak třeba energetika, která se vůbec nerozvíjela a i teď je do značné míry závislá na ukrajinských dodávkách. A Kyjev vydírá obyvatele poloostrova odpojováním elektřiny. Už je ale v plánu urychlená výstavba nových elektráren různého profilu, které umožní, aby byl poloostrov naprosto nezávislý. V nejbližší době má být vybudován automobilový a železniční most, který spojí Krym s územím Ruska.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

ČTĚTE TAKÉ:

Rus Barabanov, který se pohádal s Kalouskem: Kyjevští fašisté chystají popravy a čistky. Na Krymu jsou lidé šťastní, jeďte tam

Konec propagandy a lží. Bez cenzury čtěte projev prezidenta Vladimira Putina po vrácení Krymu do ruské náruče

Fenomenální demonstrace národní hrdosti! Podívejte se, jak ruský Krym slavil "Den Ruska"

Klíčová slova: Rusko  | Krym
5352 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvéBabiš zfackoval Mináře, ČSSD a ČT. Ten Šmarda, jak mluví... A Maláčová? Ukažte ty prachy! Lidi na mě plivali, tak jsem letos nešel
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan