Vystoupení z NATO je pro nás jediná rozumná alternativa. Prohlášení českých přátel Ruska k hrozbě války a cizích vojáků na našem území

Autor: Jiří Vyvadil | Publikováno: 19.9.2014 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

NATO směřuje celou Evropu, ba celý svět k vojenskému konfliktu

Prohlášení hnutí Přátel Ruska v České republice k možnosti zřízení vojenských základen NATO v České republice.

V souvislosti s nadcházající vrcholnou schůzkou členských zemí NATO (summit již proběhl-pozn.red.) diskutují představitelé České republiky otázku souhlasu s vytvářením základen NATO na hraničních území NATO a Ruska. Některé státy, zejména pobaltské a Polsko silně podporují jejich vybudování. V českém veřejném prostoru se k myšlence vybudování vojenské základy NATO oficiálně nehlásí žádná z vládních stran, když militaristické postoje TOP 09 a ODS jsou obvyklé. Mediálně opět – jako vždy -  sílí hlasy z kulturní sféry, např. Václava Marhoula či  Pavlíny Filipovské (známé tím, že se socialistickým optimismem vyjadřovala v jedné své písni  víru, že v 66 už dávno bude mír) kteří razantně požadují vybudování podobné základny na území ČR.

Naše hnutí vychází z toho, že NATO, jakkoliv formálně chápané jako obranná vojenská organizace, v posledních 25 letech se ať již samo, či prostřednictvím svých jednotlivých členů podílelo na desítkách vojenských operacích, které ve svých ať již bezprostředních či následných důsledcích učinilo svět nebezpečným stále více směřujícím k regionálním, ba světovým konfliktům.

Bestiální  bombardování Jugoslávie, válka v Iráku, Afganistánu, v Libyi vytvářejí stav, kdy desítky, ba stovky tisíců nevinných byly zavražděni, ale výsledek je jediný : zmar, nenávist, nedůvěra a mnohem větší nestabilita.

Snad nejzávažnějším aktem v posledním roce je vyvolání krize na Ukrajině. Evropská unie, Spojené stráty americké a Severoatlanický pakt zásadním způsobem podpořili státní převrat proti prezidentu této země, podpořili nejreakčnější síly země dovolávající se fašistických kořenů a v zájmu geopolitického střetu s Ruskou federací ženou  celou Evropu na hazard...k vojenskému konfliktu.

Těmto silám je třeba nastavit zrcadlo.

Evropa se může vrátit k pokojnému a mírovému soužití, avšak váleční jestřábi v NATO, EU  musí být umlčeni.

Čeští umělci, jak známo, po roce 1989 jakoby ztratili svéprávnost. Ti, kteří tak či onak podporovali minulý režim se náhle stali předními bojovníky proti němu.

Ačkoliv si Pavlína Filipovská přála již pro rok 1966 na celém světě mír, nyní se zřejmě rozhodla pro válku.

Přátelé Ruska v České republice jsou naopak přesvědčeni, že se NATO v posledním roce opět vrátilo ke své agresivní útočné podobě a pokládají za nezbytné, aby Česká republika z tohoto uskupení vystoupila.

Vidíme před sebou alternativu neutrality Rakouska, které se pokojně bez hysterie soustřeďuje na své normální mírové žití a které se vyznačuje jednou z nejvyšších životních úrovní v Evropě. Rakousko neznepokojuje Rusko, Rakousko naopak znepokojuje možnost nárůstu základen NATO, které jej ohrožují přirozeným soustředěním vojenské reakce Ruska na ně.

Česká republika by rozhodně měla přehodnotit svou účast v tomto vojenském paktu a minimálně a tento dnes jasně agresivní útočný pakt opustit.

NATO směřuje celou Evropu, ba celý svět k vojenskému konfliktu.

Že to nechápe Pavlína Filipovská – kdysi naivní socialistická pacifistka Novotnovského typu - je pochopitelné. A že to nechápe Václav Marhoul – jehož silnou vášní je válka, vojenství, zabíjení (pokud možno v přítomnosti kamer) je snad ještě pochopitelnější.

Přátelé Ruska v České republice však České republice přejí něco zcela jiného: mír, pohodu a harmonii.

Proto vystoupení z NATO pokládají za jedinou rozumnou alternativou.

JUDr. Jiří Vyvadil, zakladatel hnutí

ČTĚTE DÁLE:

Poslanec ČSSD se ve sněmovně neudržel: Pokrytectví a dvojí metr z názorů TOP 09 doslova kape! Mezinárodní právo dostává na frak už dvacet let. Proč lidé z Donbasu neutíkají do Kyjeva, ale do Ruska?

Protest před Úřadem vlády: Cizí vojska v Česku nebudou, slíbil ministr protestujícím. Zazněl i plán, jak zkrotit Českou televizi

Vladimir Putin má sedmibodový plán, jak ukončit krizi a občanskou válku na Ukrajině. Přečtěte si ho celý

Klíčová slova: Rusko  | USA  | NATO  | Polsko  | Ukrajina
3611 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan