Proč je Barack Obama nervózní pokaždé, když kritizuje Rusko a Putina? Ruský server se snažil najít odpovědi

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 18.8.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Stalo se už zvykem vidět Baracka Obamu, který kritizuje Rusko a Vladimira Putina za nesprávnou z hlediska Ameriky politiku vůči Ukrajině, a popisuje těžkosti, na něž narážejí občané Ruska se zpřísněním západních sankcí. Je už ale zvyklé také to, že Obama, kdy pronáší tyto řeči, je znatelně nervózní. Co se děje?

Kdy vstoupil do konfrontace s Ruskem v ukrajinské krizi, kterou nezpůsobilo mimochodem Rusko, ale Západ, narazil Obama se svými spojenci na řadu vážných problémů. Vezměme třeba tragedii malajsijského Boeingu. Washington a Brusel bezdůvodně obvinily z ní Rusko a jím údajně podporované „separatisty“, a prohlásily, že viníci ze zničení Boeingu mají být tvrdě potrestáni sankcemi a pohnáni před mezinárodní tribunál. Avšak důkazy toho, že Boeing sestřelili domobranci, podle všeho nejsou. Avšak verze, že letadlo bylo sestřeleno ukrajinským bitevním letounem Su-25, vypadá vzhledem k charakteru poškození trupu Boeingu zcela přesvědčivě. Dokážou-li experti vinu ukrajinských vojáků, ocitnou se Washington a Brusel ve velmi nepříjemné situaci. Budou totiž muset, v souladu s vlastními výzvami, pohnat k trestní odpovědnosti skutečné viníky tragedie, tedy ukrajinské předáky. Pro Obamu to bude ztráta reputace. Může to člověka znervóznět.

Nejsou na tom lépe ani s těmi sankcemi. Obama snad už ví, že v Rusku nevyvolaly sankce ani paniku, ani rozkol v elitách, ani požadavky, aby se Putin vzdal své pozice v otázce Ukrajiny a Krymu, nýbrž stmelení elit a nadšení obyvatelstva. Celkovou náladu je možno charakterizovat takto: díky Západ za sankce, které nás konečně donutí k tomu, abychom vyřešili naše problémy s korupcí a se závislostí na energetickém sektoru. Lid nejvíce potěšilo vládou zavedené omezení dovozu západních potravin: naše zemědělství, které je schopno už nyní Rusko živit, bude konečně moci si najít cestu na ruský trh, který byl až donedávna skoro monopolizován západními výrobci zemědělské produkce!

Nemohou Obamu potěšit ani zprávy o bojích mezi ukrajinskou armádou a domobranci Jihovýchodu. Podle údajů Kyjeva, z 5 tisíců ukrajinských vojáků, kteří se dostali do obklíčení, se pokládá 3,5 tisíce za nezvěstné, tedy nejspíše zahynuli. V rukou domobranců se ocitly desítky jednotek těžké obrněné techniky, raketometů a náklaďáků. Naděje na to, že domobranu bude snadno porazit, se nesplňují. Avšak dokonce když potlačí Kyjev za cenu obrovských ztrát odpor Jihovýchodu, bude to Pyrrhovo vítězství. Kyjev dostane zničený region, na jehož obnovení bude potřebovat miliardy, které Ukrajina nemá. A také znepřátelené obyvatelstvo, které nenávidí kyjevské úřady za zločiny spáchané vojáky proti lidu Jihovýchodu. Mimochodem, o těchto zločinech už začíná něco dozvídat také obyvatelstvo EU a USA. A to také nemůže Baracka Obamu potěšit.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Plán Ruska pro příštích 10 let. Čtěte, co se píše ve velmi závažné studii Putinova poradce o současné situaci Ruska, válkách, celosvětovém ekonomickém krachu a co nás čeká

Americký publicista: USA chtějí třetí světovou válku kvůli insolventním bankám

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Putin  | Obama
5729 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan