Senátor Veleba: Poláci sem navalí tuny jablek. Kníže Schwarzenbergu, jeď teď na Majdan, proč mlčíš

Autor: Jan Veleba | Publikováno: 9.8.2014 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Po letech relativního klidu nás zřejmě čeká doba demonstrací a protestů

Vzniklou situaci pokládám za důsledek nepromyšlené a naprosto nezodpovědné geopolitiky EU směrem k Ukrajině. Ze strany Ruska jde o odvetnou reakci. Její důsledky budou postupně gradovat a lze je pouze obtížně předpovědět.

Co ale v tuto chvíli předpovědět lze, jsou následující skutečnosti:

  • Agrární trh EU ztratí svou obtížně budovanou rovnováhu. Vzniknou přebytky, které stlačí dolů farmářské ceny, a to výrazně ekonomicky poškodí miliony farmářů.
  • Ruku v ruce budou následovat obdobné problémy ve zpracovatelském průmyslu a v navazujících odvětvích, což přinese snížení zaměstnanosti.
  • Státy s výrazným podílem agrární produkce (Polsko, Španělsko, Portugalsko, Francie, Rumunsko a další) se pravděpodobně vrátí do hospodářské recese.
  • Pracně budované trhy v Rusku obsadí někdo jiný a ten na této situaci vydělá. Budou to především země Jižní Ameriky, zejména Brazílie a Argentina.

Pokud se týká Ruska, pak lze s velkou mírou pravděpodobnosti předpokládat následující vývoj:

  • Dál bude posílena pozice prezidenta Putina.
  • Zrychlí se realizace jeho politiky vytváření potravinové soběstačnosti.
  • Ruský spotřebitel nebude ochoten v budoucnu (až embargo skončí) nakupovat potraviny z EU a USA. Značná část Rusů, bude-li mít alternativu, bude bojkotovat potraviny EU a USA.

Dále lze předpokládat, že mezi jednotlivými státy EU nastane boj o uplatnění své agrární produkce. Po letech relativního klidu nás tedy čeká doba plná napětí a zřejmě i demonstrací a protestů farmářských organizací.

Závěrem se ptám:
Kdo zaplatí farmářům a zpracovatelům velké ztráty, které je nepochybně už v tomto roce čekají? Kdo zajistí novou práci těm, kteří budou muset z resortu odejít?

Ptám se pana ministra zemědělství Mariana Jurečky: , který na počátku ukrajinské krize nechal vyvěsit před vchodem ministerstva zemědělství ukrajinskou vlajku (to byla první jeho reakce), pak těsně před vyhlášením protisankcí Ruska řekl, že se pro nás nic mimořádného nestane až po dnešní výzvu, aby čeští občané pomohli a baštili více českých potravin, co pro postižené české zemědělce a potravináře mimo proklamací skutečně udělá?

Ptám se pana Karla Schwarzenberga:
Nechystáte se na Majdan, který opět hoří, znovu, abyste pomohl bezvýchodnou situaci nešťastné Ukrajiny řešit?

Moje poslední otázka směřuje na pana ministra zahraničí Lubomíra Zaorávka:
Proč nyní mlčíte, pane ministře?

Odpovědi přitom neočekávám pouze já osobně, ale očekává se s vysokou netrpělivostí česká veřejnost!                                                           

Jan Veleba, senátor a předseda Strany práv občanů

ČTĚTE TAKÉ:

Šílenosti vymytých mozků... Rusko-ukrajinský podnikatel prozradil, co se děje na západní Ukrajině

Klíčová slova: EU  | Rusko  | Polsko  | Ukrajina
4127 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Babiše zneužívají lidé kolem! V ANO povstal muž kvůli migraci a EUSenátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan