Trup letadla vypadal rozstřílený kulometem, ne raketou. Tak promluvil nezávislý pozorovatel, který jej viděl jako jeden z prvních

Autor: odjinud | Publikováno: 6.8.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Michael Bociurkiw byl jedním z prvních lidí, kteří se dostali k sestřelenému letadlu malajsijských aerolinek MH17. V rozhovoru pro kanadské rádio popsal svůj zážitek, kdy viděl strašlivé věci.

Michael Bociurkiw je Kanaďan původem z Ukrajiny, jenž byl jedním z prvních lidí, kteří se dostali na místo nehody. K sestřelenému letadlu přijel jako pozorovatel Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a viděl věci, o nichž podle svých slov už nebude nikomu nikdy vyprávět, jak byly strašlivé.

Na místě nehody našel například potrhanou vědeckou knihu, která pravděpodobně patřila jednomu z odborníků zabývajících se výzkumem AIDS, kteří letem cestovali. Asi nejhorší mu ale přišel osobní vzkaz na papíře, který našel na zemi – dotyčný na něm měl výzvu, aby si tuto dovolenou užil, ale neutrácel moc peněz.

Celý text v angličtině ZDE

„V tom horkém slunci jsme viděli strašlivé věci,“ vzpomíná Bociurkiw v rozhovoru pro CBC. „Jedna z věcí, co nás pohání, je fakt, že to děláme pro rodiny po zesnulých. V oblasti konfliktu, kde není zaručené bezpečí a může se stát cokoliv, bylo zdání jakéhosi řádu pro nás velmi důležité,“ řekl.

Emotivně popisuje, jak další den viděl na zemi položená těla, jako by téměř šlo o „věci“ – zcela odosobněná. „Kokpit vypadal, jako by jím někdo mrštil o zem. Byl rozlomený,“ dodal Kociurkiw k jedné z nejhorších věcí, co na místě viděl.

Dalo se z trosek vypozorovat nějaké vodítko k tomu, jak k tragédii došlo? Tím si pozorovatel není jistý. Část plechu vypadala, jako by byla pod velice silnou palbou z kulometu. Pozůstatky z raketové střely neviděl, ale jak v rozhovoru připouští, na armádní techniku není odborník.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Šílenosti vymytých mozků... Rusko-ukrajinský podnikatel prozradil, co se děje na západní Ukrajině

Evropští zabijáci si na Ukrajině užívají "fašistické safari". Z lidí, jako jsme my, dělají lovná zvířata...

Klíčová slova: Ukrajina
2725 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan