Cynické svině, obyčejný fašismus, napsal Ransdorf o bojovnících z ukrajinského Pravého sektoru a popsal, co neuvěřitelného se stalo v Evropském parlamentu

Autor: Miloslav Ransdorf | Publikováno: 13.7.2014 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

"Obyčejný fašismus"

Co se stalo během akce v EP

Lotyšská poslankyně Taťjana Ždanoka ze skupiny Zelených uspořádala 9. července v EP setkání, jehož smutným tématem byl masakr v Oděse 2. 5. 2014, při kterém uhořelo nebo bylo zavražděno v Domě odborů 46 lidí.

Tohoto shromáždění se účastnili očití svědkové a zároveň oběti násilí, které zorganizoval fašistický Pravý sektor. Mezi vystupujícími byla Olena Radzychovska, profesorka na Oděské univerzitě, matka Andreje Braženského, který tam 2. 5. 2014 zemřel, Oleg Muzyka, antinacistický aktivista, který byl na onom místě zraněn, novinář Aleksandr Todorov, zraněný tamtéž, či Ganna Glazova, členka Asociace za ruštinu jako státní jazyk, která byla svědkyní masakru, nebo Galyna Zaporožceva, předsedkyně Asociace matky Ukrajiny, přímá svědkyně událostí v Domě odborů. Zaporožceva je navíc policejní odborník s hodností plukovníka a specialistka na obor kriminalistické psychologie.  

Z poslanců byli na slyšení přítomni Taťjana Ždanoka, Rebecca Harmsová (Zelení, SRN) a já. Z frakce GUE/NGL jsem byl jediným poslancem, byli tu od nás i tři asistenti. V publiku sedělo padesát- šedesát osob.

Hosté uváděli holá fakta a vyprávěli pouze o tom, co osobně zažili a viděli. Popisovali, jak fanoušci z Pravého sektoru cíleně hnali federalisty k Domu odborů. Že Dům odborů byl vždycky zamčený a bylo to obecně známo. V tento jediný den byl kupodivu otevřený, a proto v něm federalisté mohli hledali úkryt a nerozprchli se do ulic. Zmínili, že fanoušci Pravého sektoru během potyček dostávali neprůstřelné vesty. Podle jejich názoru to byla připravená akce, která měla sloužit jako prostředek zastrašení. Opakovaně ale zdůrazňovali, že nikomu nechtějí vnucovat své závěry a že je na každém člověku, aby si pohled na věc utvořil sám. Rovněž se promítal film s autentickými záběry davu na ulici a hořícího Domu odborů.

Byl jsem šokován chováním lidí z publika. Smáli se, dělali kravál, řvali, posmívali se vystupujícím. Svým povykováním znemožnili diskusi a dotazy. Byl jsem posledním řečníkem, pak Ždanoka musela kvůli nesnesitelnému randálu akci zastavit a ukončit.

Vystupující nám poté sdělili, že stejné skandální chování publika se děje na mnoha podobných mítincích po celé Evropě, evidentně s cílem, aby se veřejnost nedozvěděla pravdu. Protože i zde zazněla jména Porubij, Kolomojskij a Němirovskij, lidí spoluodpovědných za tento masakr a zároveň lidí ze špiček nové ukrajinské moci. Čtenáři mých článků je ostatně znají. 

Přístup do EP není z důvodu bezpečnosti libovolně volný, návštěvník se musí zapsat, předložit doklady a někdo z pracovníků nebo poslanců EP se ho musí ujmout. Dali jsme podnět, aby se zjistilo, na čí jméno byli tito lidé vpuštění dovnitř. Nemělo by být těžké to vyhledat a dobrat se výsledku. Protože se tyto případy opakují, je zřejmé, že někdo provokatéry svolává a organizuje.

Jeden z účastníků nám popsal událost, která se stala v Záporoží v době Velikonoc, nejvýznamnějšího pravoslavného svátku vůbec. Osm set federalistů tam bylo během demonstrace obklíčeno pěti tisíci stoupenců Pravého sektoru. Fašisti z Pravého sektoru federalisty terorizovali, lili na ně mléko, házeli mouku a jiné potraviny, ze kterých se dělá tradiční velikonoční jídlo pascha. Tohle ponižování trvalo bez zásahu policie několik hodin. Lidé z Pravého sektoru to po oděském masakru „vtipně“ komentovali, že paschu uplácali v Záporoží a upekli v Oděse. Vyjadřovat se takhle ke čtyřiceti šesti zmařeným životům může jen cynická svině. Cynici podobné úrovně znemožňují konání informačních akcí po Evropě a jejich dalším, ale jistě ne posledním „zářezem“, bylo shromáždění v EP.

Michail Romm v roce 1965 natočil své vrcholné dílo, historický dokument Obyčejný fašismus. Myslím, že je znovu aktuální a je třeba se k němu vracet.

Vyšlo na www.ParlamentniListy.cz

DOPORUČUJEME:

Trpělivost přetekla, fašistický Kyjev musí být zničen. A Západ je největší nebezpečí pro svět, přináší jen utrpení a rozvrat

Je třeba poštvat Ukrajinu proti Rusku a vyškolit zrádce, aby bratr vraždil bratra... Uhádnete, kdo tato prorocká slova před 130 lety pronesl?

13074 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?Nová kniha: Jürgen Elsässer – Válečné lži – Agrese NATO proti JugosláviiSulejmání a Schwarzenbergovo překvapeníOtrávené sousto v návrhu Maláčové ...aneb co nikdo nechce vidět

euPortal.cz

Ve Stockholmu vyhazují důchodce z bytů, aby je mohli obsadit migrantyŠtvaní proti Rusku není „předsudečná nenávist“, proti Rusku se štvát může... Vládne nám jakýsi deep state ovládající média, univerzity a další instituce

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostNATO: Zelený tank na baterky

Eurabia.cz

Děsivý týden ve Stockholmu: Extrémní! Takhle vypadá multikulturní rájO radikalismu pražského muslimského duchovního se veřejně vědělo dávno, proč úřady nezasáhly?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvilZeptali jsme se politiků na „Vondrovu základnu“ pro americké letectvo v Ostravě. Kníže byl okamžitě pro, podle jiných nepřipadá v úvahu
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan