Kdo vydělá na Majdanu a polorozkradené Ukrajině? Tady je analýza

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 4.7.2014 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Dohody o asociaci a o zóně volného obchodu EU s Ukrajinou, Gruzií a Moldávií byly podepsány. Gruzie ještě musí vyhodnotit následky tohoto podpisu, avšak pro Moldávii a Ukrajinu, které se dnes nacházejí v „polorozebraném“ stavu je již možné předpovědi dělat.

S přihlédnutím k nedávným událostem, do zóny svobodného obchodu nevstupují tyto dvě země, ale šest teritorií. Z Moldávie se jedná o samotnou Moldávii s centrem v Kišiněvě, Gagauzii s centrem v Komratu a o neuznaný stát Podněstří s centrem v Tiraspolu. Dnešní Ukrajina je fakticky rozdělena na Halič s hlavním městem v Kyjevě, konfederaci Doněck-Lugansk a na diktaturu oligarchy Kolomojského (Oděsa - Dněpropetrovsk). Pravda, v tisku se objevily zprávy o tom, že sám oligarcha již uprchl do Evropy, ale jeho aparát zatím v regionu zůstal.

Dokumenty, které Ukrajina a Moldávie podepsaly, jsou prakticky identické. Dohoda o asociaci a o „prohloubené a všezahrnující zóně svobodného obchodu s Evropskou unií“ – DCFTA, předpokládá, že Moldávie a Ukrajina přijmou všechny povinnosti, podřídí se všem pravidlům a normativům, které v EU existují. Při tom se nebude jednat o plnohodnotné členy EU. Nebudou mít své poslance v Evropském parlamentu a své zástupce v evropských komisích.

Navíc, Moldávie a Ukrajina musí zrušit ustanovení své vnitřní legislativy a ukončit vnitřní praktiky, které nejsou v souladu s normami EU.

Podíváme se blíže na příklady následků podepsání asociačních dohod s EU. Konkrétně smlouva přepokládá povinnost přijmout zákon o repatriaci veškerého majetku původním vlastníkům, včetně budov a pozemků. Znamená to tedy, že na Ukrajině a v Moldávii budou hájit práva vlastníků až do roku 1940, tedy před vstupem do SSSR.

A protože část Moldávie (Besarábie), byla před vstupem do SSSR součástí Rumunska, tak se mohou objevit rumunští dědicové majetku, kteří mohou vznášet nároky na půdu, podniky, obytné doby, administrativní budovy, atd.

Severní Bukovina také do roku 1940 patřila Rumunsku, ale nyní se jedná o území Černovecké oblasti Ukrajiny.

Potomci vlastníků na Slovensku mohou mít zájem, například, o návštěvu město Čop v Zakarpatské oblasti Ukrajiny, významný železniční uzel na pomezí Ukrajiny, Slovenska a Maďarska, a o procházku po jeho okolí: Bafta, Pallo, Solomonovo, Sjurte, Tisaašvaň…

A mimochodem, dědicové v Maďarsku by mohli mít zájem o určité ukrajinské nemovitosti.

A to všechno jsou jenom otázky vlastnictví. Je zde ještě průmysl, zemědělství, vzdělávání a kultura…

To hlavní jsou ale lidé. Při podepsání dohody o asociaci s EU občané Ukrajiny a Moldávie nedostanou stejná práva, jaká mají občané EU, včetně plnohodnotného práva pracovat a dostávat mzdu.

Získají však mnohonásobné zvýšení cen elektřiny, vody, komunálních služeb, zmražení penzí, uřezané sociální dávky, zrušení slev pro veterány a sociálně slabé.

Obyčejným lidem nikdo nic nevysvětloval: ani v Moldávii, ani na Ukrajině neproběhla detailní veřejná diskuse o dohodách. Dlouhou dobu dokonce neexistovaly ani překlady textu dohod do národních jazyků. Zato však byly Majdany. A kdo tedy na nich nejvíce vydělá?

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Putin se jako jediný snaží zachránit celý svět před válkou. Významný americký analytik řekl pravdu o Ukrajině, USA i Putinovi

Vykouřili jsme Američanům, jsme nýmandi, nýmandi! Všechno je sra*ka... Podívejte se na uniklý odposlech nejvíc "proamerického" politika v celé Evropě

Klíčová slova: EU  | Ukrajina
4426 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduKateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan