Rus Barabanov, který se pohádal s Kalouskem: Kyjevští fašisté chystají popravy a čistky. Na Krymu jsou lidé šťastní, jeďte tam

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 3.7.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Rusko-ukrajinský podnikatel Alexandr Barabanov žije už řadu let v Česku. Až události spojené s ukrajinskou krizí ho donutily se zapojit do veřejného dění a podle jeho slov korigovat a vyvracet dle jeho názoru protiruské dezinformace a lži. Pro ParlamentníListy.cz podrobněji popsal situaci na Krymu, který nedávno navštívil a okomentoval aktuální dění na jihovýchodě Ukrajiny. Kyjevská moc tam podle něho chce totálně vyhladit obyvatelstvo a nahradit ho loajálními Ukrajinci ze západu země.

„Když Ukrajina řvala, že nechce oligarchu Janukovyče, tak teď dostala ještě většího oligarchu,“ komentuje Alexandr Barabanov nového ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. „A když si ten předchozí netroufnul zprivatizovat státní energetický průmysl, tak tenhle si to troufnul udělat a dal to za korunu Američanům. Takže jaký to může být prezident, když jedná v rozporu se zájmy vlastní země?“ ptá se Barabanov, kterého v poslední době zve Česká televize ke komentování vývoje na Ukrajině. Jeho prozatím nejproslulejším televizním vystoupením bylo účinkování v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou, kde se pohádal s Miroslavem Kalouskem.

Porošenka prý Barabanov za prezidenta nepovažuje a nevěří tomu, že by ve skutečnosti chtěl zastavit krveprolití v jihovýchodních částech země. „Pouze lže. Soudím ho podle faktů a na základě toho jsou veškerá jeho prohlášení o usmíření drzou lží,“ tvrdí podnikatel a šéf ruského spolku Artek.

„Navíc byly zveřejněny docela důvěryhodné dokumenty, ze kterých vyplývá, že Porošenko skutečně byl nějakou dobu agentem amerického ministerstva zahraničí. Zdá se, že to pravda je, nikdo to totiž během těch čtrnácti dní od zveřejnění nerozporoval,“ komentuje Barabanov nedávno zveřejněné informace.

Jaký je podle něho plán Kyjeva pro dění ve východních oblastech? „Chtějí úplně zlikvidovat obyvatelstvo, doslova vyčistit to území od lidí a pak tam přestěhovat rodiny ze západní Ukrajiny. To je jejich plán a ani to netají, říkají to veřejně,“ sděluje pro server ParlamentníListy.cz.

Kyjevská vláda prý na východě chystá jakési „filtrační“ tábory. „Viděl jsem i video, co tam novináři natočili. Navíc o tom otevřeně v televizi mluvil i takzvaný ministr obrany Ukrajiny. Řekl, že veškeré obyvatelstvo, které zůstane naživu a neuteče, všichni projdou těmito filtračními tábory,“ popisuje Barabanov.

„Oni si myslí, že ta válka skončí ve prospěch Kyjeva a účel těch táborů je podle mě takový, že zbylé lidi naženou do filtračních táborů, obviní je ze separatismu a v tom nejlepším případě dostanou doživotí a v tom nejhorším budou popraveni. To bylo řečeno oficiálně před kamerami kyjevskou vládou. A za separatisty označují veškeré obyvatelstvo východní Ukrajiny bez ohledu na to, zda to jsou děti, starci nebo ženy. Plánem Kyjeva je totální likvidace obyvatelstva na východě,“ šokuje Alexandr Barabanov.

Lidem, kteří dosud na jihovýchodě země zůstávají, tak podle něho jde o život. „Buď je vybombardují, nebo skončí ve filtračních táborech a bude s nimi naloženo, jak jsem už popsal,“ konstatoval rusko-ukrajinský podnikatel.

Spojeným státům podle jeho slov jde o zachování současného stavu světového finančního systému, a pokud by se neválčilo, dolar by mohl splasknout jako bublina, což by byl definitivní konec USA alespoň v geopolitickém smyslu. „Divím se lidem, kteří v ukrajinské krizi nevidí zájmy Ameriky,“ nechápe Barabanov.

Jak vypadá Krym coby součást Ruské federace? Jak se tam lidem žije a co praktické problémy lidí? „Byl jsem tam před čtrnácti dny. Létají tam plná letadla lidí, taxikáři si to nemohou vynachválit a hotely jsou plné. Přijela tam spousta úředníků z Ruska, aby dali do souladu tamní systém se zákony Ruské federace. Konají se tam všude různé konference, semináře, přednášky a realitní kanceláře sotva stíhají. Lidé často kupují nemovitosti jen na dálku na základě fotografie, aniž by to ve skutečnosti předem viděli. Všude je tam stále vidět velká euforie,“ popisuje své nedávné zážitky z Krymu.

„Bavil jsem se s majitelem jedné stavební a realitní firmy a ten vyprávěl, jak musel za dob Ukrajiny dávat dohromady víc než stovku razítek, všude se uplácelo a dnes po připojení k Rusku těch razítek pro stavbu domu nepotřebuje ani čtyřicet. Tím pádem se tam víc než dvakrát zmenšil prostor pro korupci. Ptal jsem se taxikáře, jestli tam je u nějaké skupiny lidí vidět nespokojenost. On řekl, že pouze úředníci, kteří si za dvacet let vybudovali systém uplácení, tak teď se jim to najednou zhroutilo, protože ruské zákony jsou mnohem jednodušší, přehlednější a není tam tolik mezer a zádrhelů jako v ukrajinské legislativě,“ říká pro ParlamentníListy.cz.

Alexandr Barabanov by rozhodně neodrazoval lidi, aby se na Krym jeli podívat, naopak. „Krym je teď snad nejbezpečnější místo na světě. Panuje tam euforie, všude je bezpečno a obyvatelé mají skvělou náladu. Vzpomněl jsem si na svoji prababičku, která vyprávěla o všeobecné euforii v květnu 1945 po porážce nacismu. Všude, na každém rohu je vidět nadšení, euforie a lidé jsou ochotní a pomáhají vám,“ shrnuje.

Naopak je podle něho riskantní cestovat po západě Ukrajiny nebo do Kyjeva. „Hlavně je to velký problém pro ukrajinské občany, co tam nežijí, konkrétně pro muže. Slyšel jsem o řadě případů, že muže s ukrajinským občanstvím do země pustí, ale už to nejde zpátky. Celní kontrola mužům roztrhá pas a kdo chce nový, potřebuje nějaký papír z vojenské služby, a kdo tam jde, zatknou ho a pošlou bojovat na východ Ukrajiny pochopitelně na straně kyjevských fašistů. Slyšel jsem to od různých lidí, bylo mi popisováno mnoho takových případů. Já mám v Kyjevě část rodiny, ale ta mě teď varuje, abych tam nejezdil, protože bych mohl skončit přesně takhle,“ dodává pro ParlamentníListy.cz Alexandr Barabanov.

www.parlamentnilisty.cz

DOPORUČUJEME:

Český dobrovolník z Doněcku posílá šokující a mrazivé zprávy: Ukrajinská armáda vpadla do nemocnice a všechny postřílela...

Je třeba poštvat Ukrajinu proti Rusku a vyškolit zrádce, aby bratr vraždil bratra... Uhádnete, kdo tato prorocká slova před 130 lety pronesl?

Klíčová slova: Ukrajina
4578 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize dlouhodobě neplní povinnosti, které jí ukládá zákon. Zcela se zpronevěřila svému poslání a neposkytuje objektivní a vyvážené informacePřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Ten chlapec má příbuzné ve Španělsku…“ Šojdrová v ČT vytáhla foto sirotků, pak nastoupil Jakub ŽeleznýGenerál Hanba! Kolik stran nám tohoto cizáckého Lojzu bude vnucovat za prezidenta? Martin Koller uzavírá sázky
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan