Rus Barabanov, který se pohádal s Kalouskem: Kyjevští fašisté chystají popravy a čistky. Na Krymu jsou lidé šťastní, jeďte tam

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 3.7.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Rusko-ukrajinský podnikatel Alexandr Barabanov žije už řadu let v Česku. Až události spojené s ukrajinskou krizí ho donutily se zapojit do veřejného dění a podle jeho slov korigovat a vyvracet dle jeho názoru protiruské dezinformace a lži. Pro ParlamentníListy.cz podrobněji popsal situaci na Krymu, který nedávno navštívil a okomentoval aktuální dění na jihovýchodě Ukrajiny. Kyjevská moc tam podle něho chce totálně vyhladit obyvatelstvo a nahradit ho loajálními Ukrajinci ze západu země.

„Když Ukrajina řvala, že nechce oligarchu Janukovyče, tak teď dostala ještě většího oligarchu,“ komentuje Alexandr Barabanov nového ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. „A když si ten předchozí netroufnul zprivatizovat státní energetický průmysl, tak tenhle si to troufnul udělat a dal to za korunu Američanům. Takže jaký to může být prezident, když jedná v rozporu se zájmy vlastní země?“ ptá se Barabanov, kterého v poslední době zve Česká televize ke komentování vývoje na Ukrajině. Jeho prozatím nejproslulejším televizním vystoupením bylo účinkování v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou, kde se pohádal s Miroslavem Kalouskem.

Porošenka prý Barabanov za prezidenta nepovažuje a nevěří tomu, že by ve skutečnosti chtěl zastavit krveprolití v jihovýchodních částech země. „Pouze lže. Soudím ho podle faktů a na základě toho jsou veškerá jeho prohlášení o usmíření drzou lží,“ tvrdí podnikatel a šéf ruského spolku Artek.

„Navíc byly zveřejněny docela důvěryhodné dokumenty, ze kterých vyplývá, že Porošenko skutečně byl nějakou dobu agentem amerického ministerstva zahraničí. Zdá se, že to pravda je, nikdo to totiž během těch čtrnácti dní od zveřejnění nerozporoval,“ komentuje Barabanov nedávno zveřejněné informace.

Jaký je podle něho plán Kyjeva pro dění ve východních oblastech? „Chtějí úplně zlikvidovat obyvatelstvo, doslova vyčistit to území od lidí a pak tam přestěhovat rodiny ze západní Ukrajiny. To je jejich plán a ani to netají, říkají to veřejně,“ sděluje pro server ParlamentníListy.cz.

Kyjevská vláda prý na východě chystá jakési „filtrační“ tábory. „Viděl jsem i video, co tam novináři natočili. Navíc o tom otevřeně v televizi mluvil i takzvaný ministr obrany Ukrajiny. Řekl, že veškeré obyvatelstvo, které zůstane naživu a neuteče, všichni projdou těmito filtračními tábory,“ popisuje Barabanov.

„Oni si myslí, že ta válka skončí ve prospěch Kyjeva a účel těch táborů je podle mě takový, že zbylé lidi naženou do filtračních táborů, obviní je ze separatismu a v tom nejlepším případě dostanou doživotí a v tom nejhorším budou popraveni. To bylo řečeno oficiálně před kamerami kyjevskou vládou. A za separatisty označují veškeré obyvatelstvo východní Ukrajiny bez ohledu na to, zda to jsou děti, starci nebo ženy. Plánem Kyjeva je totální likvidace obyvatelstva na východě,“ šokuje Alexandr Barabanov.

Lidem, kteří dosud na jihovýchodě země zůstávají, tak podle něho jde o život. „Buď je vybombardují, nebo skončí ve filtračních táborech a bude s nimi naloženo, jak jsem už popsal,“ konstatoval rusko-ukrajinský podnikatel.

Spojeným státům podle jeho slov jde o zachování současného stavu světového finančního systému, a pokud by se neválčilo, dolar by mohl splasknout jako bublina, což by byl definitivní konec USA alespoň v geopolitickém smyslu. „Divím se lidem, kteří v ukrajinské krizi nevidí zájmy Ameriky,“ nechápe Barabanov.

Jak vypadá Krym coby součást Ruské federace? Jak se tam lidem žije a co praktické problémy lidí? „Byl jsem tam před čtrnácti dny. Létají tam plná letadla lidí, taxikáři si to nemohou vynachválit a hotely jsou plné. Přijela tam spousta úředníků z Ruska, aby dali do souladu tamní systém se zákony Ruské federace. Konají se tam všude různé konference, semináře, přednášky a realitní kanceláře sotva stíhají. Lidé často kupují nemovitosti jen na dálku na základě fotografie, aniž by to ve skutečnosti předem viděli. Všude je tam stále vidět velká euforie,“ popisuje své nedávné zážitky z Krymu.

„Bavil jsem se s majitelem jedné stavební a realitní firmy a ten vyprávěl, jak musel za dob Ukrajiny dávat dohromady víc než stovku razítek, všude se uplácelo a dnes po připojení k Rusku těch razítek pro stavbu domu nepotřebuje ani čtyřicet. Tím pádem se tam víc než dvakrát zmenšil prostor pro korupci. Ptal jsem se taxikáře, jestli tam je u nějaké skupiny lidí vidět nespokojenost. On řekl, že pouze úředníci, kteří si za dvacet let vybudovali systém uplácení, tak teď se jim to najednou zhroutilo, protože ruské zákony jsou mnohem jednodušší, přehlednější a není tam tolik mezer a zádrhelů jako v ukrajinské legislativě,“ říká pro ParlamentníListy.cz.

Alexandr Barabanov by rozhodně neodrazoval lidi, aby se na Krym jeli podívat, naopak. „Krym je teď snad nejbezpečnější místo na světě. Panuje tam euforie, všude je bezpečno a obyvatelé mají skvělou náladu. Vzpomněl jsem si na svoji prababičku, která vyprávěla o všeobecné euforii v květnu 1945 po porážce nacismu. Všude, na každém rohu je vidět nadšení, euforie a lidé jsou ochotní a pomáhají vám,“ shrnuje.

Naopak je podle něho riskantní cestovat po západě Ukrajiny nebo do Kyjeva. „Hlavně je to velký problém pro ukrajinské občany, co tam nežijí, konkrétně pro muže. Slyšel jsem o řadě případů, že muže s ukrajinským občanstvím do země pustí, ale už to nejde zpátky. Celní kontrola mužům roztrhá pas a kdo chce nový, potřebuje nějaký papír z vojenské služby, a kdo tam jde, zatknou ho a pošlou bojovat na východ Ukrajiny pochopitelně na straně kyjevských fašistů. Slyšel jsem to od různých lidí, bylo mi popisováno mnoho takových případů. Já mám v Kyjevě část rodiny, ale ta mě teď varuje, abych tam nejezdil, protože bych mohl skončit přesně takhle,“ dodává pro ParlamentníListy.cz Alexandr Barabanov.

www.parlamentnilisty.cz

DOPORUČUJEME:

Český dobrovolník z Doněcku posílá šokující a mrazivé zprávy: Ukrajinská armáda vpadla do nemocnice a všechny postřílela...

Je třeba poštvat Ukrajinu proti Rusku a vyškolit zrádce, aby bratr vraždil bratra... Uhádnete, kdo tato prorocká slova před 130 lety pronesl?

Klíčová slova: Ukrajina
4704 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenecKdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane Socialisté usilovně pracují na odstranění Salviniho a obnovení přílivu masy afrických uprchlíku do Itálie a Evropy

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduVáclav Klaus: Greta Thunbergová je oběť a chudák. Klimatická krize? Jen propaganda
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan