Jak se manipulují zprávy o Ukrajině. Tady je několik konkrétních příkladů

Autor: AC24.cz | Publikováno: 12.6.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Poslední video ukazuje, že povstalci ničí vlastní sídliště, kde mají rodiny! Goebbels by se za podobný výkon nemusel stydět. A největší kouzlo je v tom, že poslední část manipulace dodělala tvořivost tzv. "nezávislých" médií.

V nedávném článku jsme popisovali činnost placené US-agentury, která působí na Ukrajině (Mediální lež rozpoutala válku v Iráku. A co Ukrajina?). A není sama, manipulace s realitou se neštítí provádět i velké, dříve renomované zpravodajské agentury. Podívejte se na článek Fakta o Sýrii XVIII. a mediální manipulace světových médií. Ve třetím odstavci najdete video, kde americká NBC použila video povstalců útočící na SAA a dala k němu přesně opačné vysvětlení.

Asadova SAA prý útočí na humanitární konvoje s potravinami! Ve studené válce účel ospravedlňuje prostředky a stejná válka nyní běží na Ukrajině. Co se tam děje?

Jednoduše řečeno, jde o přepady typu loupežníků nebo loupeživých hord. Národní gardisté a placení žoldnéři vletí se střílejícím bévépečkem do normálního města jako Slavjansk nebo na něj střílí z minometů, raketometů, bombardují jej ze stíhaček nebo z vrtulníků. Kyjevská junta cíleně míří na civilní čtvrti a zabíjí zdejší občany. Ti se pochopitelně brání zátarasy hlídanými domobranou, která má kvalitu profesionální armády. Každý zdejší chlap byl v armádě nejméně tři roky a umí bojovat s každou myslitelnou ruskou zbraní, kterou mu dobrovolně či nedobrovolně odevzdali vojáci v kasárnách obsazených civilní domobranou měst jako Slavjansk. Zdejším Ukrajincům mluvícím rusky se nelze divit, nechtějí být zmasakrováni a upáleni zaživa jako jejich krajané v Oděse (Po masakru v Oděse již není cesty zpět).

A ty bévépéčka už má zdejší domobrana také, dokázali si je vybojovat od špatně cvičených a zbabělých gardistů. Ti přišli beztrestně plundrovat a zabíjet, zatímco druhá strana brání své rodiny a děti. Rozdíl v morálce je tedy zřejmý, a to si počkejme na svědectví chycených žoldnéřů. Blackwater a další poloprivátní žoldnéřské agentury tam nemohou posílat Američany, protože ti neumí pořádně ani svou mateřskou angličtinu. Proto jejich pobočky na Východě verbují jako žoldnéře na zdejší loupeživé výpady a další špinavou práci Poláky, Čechy, Slováky a podobně. Viz článek Polská vláda podrazila Ukrajinu jako Stalin Polsko.

Manipulace v přímém přenosu

Občané si zvěrstva Kyjevské junty při ostřelování města točí na mobily nebo na video. Videokameru zde má prakticky každý, kdo má osobní auto, kvůli pojištění při nehodě. Policisté jsou úplatní nebo nikam nejezdí a pojišťovna vyžaduje při nehodě záznamy obou kamer. Zdejší válka je tedy na videích takřka v přímém přenosu. A nyní k manipulaci AFP, celý článek najdete francouzsky zde. Na originálním videu vidíte ostřelování civilních paneláků Slavjanska ukrajinskými pučisty, točeno přímo z balkónu.

Záběrů hořícího města jsou stovky, tady je jeden z nich, odkud AFP nastříhala nejvíce materiálu.

A nyní se podívejte na stejné záběry, které AFP použila přesně s opačným znaménkem, viz titulek: "Separatisté ostřelují Slavjansk". Pokoušel jsem se dodatečně najít o originální video, ale AFP a další agentury jej již odstranily, a to bez omluvy a bez vysvětlení. Viz prázdný odkaz na Youtube zde a na Dailymotion zde. Tady je původní úvod manipulace.

To je první část manipulace dotvořená v podtitulku odkazem na ušlechtilého miliardáře Porošenka, který se snaží těmto zvěrstvům zabránit coby novopečený prezident. A nyní dojde k nevyhnutelnému. Tuto francouzskou "četku" přebírají média jako na běžím pásu. Francouzi se dozvídají podivuhodné věci. Podívejte se na sled zpráv z vyhledávačů a hlavně na konečné použití citovaného videa.

Takže předělané video v Dailymotion ukazuje, že povstalci ostřelují vlastní sídliště, kde mají rodiny! Goebbels by se za podobný výkon nemusel stydět, fakt skvělé. A největší kouzlo je v tom, že tuto poslední část dodělala tvořivost "nezávislých" médií, které tupě přebíraly zprávu AFP, čili francouzské četky. A u nás bych mohl vyjmenovat nejméně dva tzv. "nezávislé" weby, které v případě Ukrajiny selhaly podobně žalostným způsobem. Shrňme tři klíčové efekty, kterými je divák manipulován celkově:

  • lavinový efekt tvořený vlnou médií a tzv. "sociálních sítí"
  • potvrzovací efekt o pravdivosti zprávy, zde dokonce vytvořen pomocí tzv. "nezávislých zdrojů"
  • cílená agenda-setting, neboli "nastolení agendy" od korporátní propagandy: chrabré ukrajinské síly věrné Kyjevu brání město Slavjansk před ďábelskými povstalci.

Pak už není problém pokračovat na stejnou notečku, a to dokonce i po vyvrácení zprávy. Francouzský divák, který se o konflikt o Ukrajině stará stejně jako průměrný našinec v Tescu, je nepřímo utvrzen v postoji, že hlavní vinu v konfliktu mají povstalci. A o to jde. Je to jeho vlastní mínění a názor, který si udělal tzv. "nezávisle". Proto si oligarchové jako Babiš kupují korporátní média. A proto partaje a oligarchické skupiny ovládly zpravodajství v České televizi.

Vyšlo na ac24.cz

KAM DÁL:

Senátor Doubrava nám řekl, kdo chce rozpoutat třetí světovou válku. Ale šeredně se prý mýlí

Klíčová slova: USA  | mediální manipulace  | Ukrajina
5676 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan