Jak dopadne Ukrajina pod vládou Západu. Děsivá vize zkušeného autora

Autor: odjinud | Publikováno: 5.6.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Publicista a spisovatel Vlastimil Podracký se zamýšlí nad podstatou ukrajinské občanské války a jmenuje důvody, proč se obyvatelé východní Ukrajiny přiklonili k separatistům. Podracký předpovídá, co Západ s Ukrajinou způsobí a přiznává působení ruské propagandy, nicméně upozorňuje, že mluví tamním lidem z duše a odpovídá jejich přesvědčení.

„Základem je nejednotná identita. Jak už bylo řečeno, západ země je díky integrálnímu nacionalismu a fenoménu ‚životního stylu Západu‘ jiný než kolektivisticky-náboženský východ. Propaganda na obou stranách pouze živí tuto odlišnost, není podstatou rozdílů. Ukrajinci jsou informováni dobře, ukrajinské sdělovací prostředky mají k dispozici v potřebné míře všude, nyní se spíše omezují ty ruské,“ míní Podracký ve svém textu na Protiproudu.

Jak dopadne Ukrajina pod vládou Západu. Děsivá vize zkušeného autora

Dalším důvodem nálad na východní Ukrajině podle něho je nedůvěra k vládě v Kyjevě. „Její představitelé pocházejí ze skupin, které ‚dělaly‘ Majdan, vyhlašovaly jednotnou Ukrajinu, zrušily jazykový zákon a samosprávu regionů, původně zavedenou Janukovyčem. Majdan se dosud nerozešel. ‚Protestující‘ z Majdanu porušili všechny dohody: dohodu s Janukovyčem, uzavřenou za přítomnosti zahraničních politiků, dohodu s EU a Ruskem, že odzbrojí všechny ozbrojence a tak dále,“ zamýšlí se Vlastimil Podracký.

Na Majdanu se prý stále pohybují ozbrojenci, nacionalistické organizace jsou ozbrojeny a vláda je využívá k akci na východě. „Sama vláda si najímá ozbrojence tzv. Národní gardy, které nejsou nic jiného než placení žoldnéři podobní těm, které platí separatisté,“ konstatuje publicista.

  • Celý text ZDE.

„Proevropské přesvědčení zaplnilo vyprázdněný prostor vlastní kultury a hodnot. Nacionalisté na západě země nemají dobře zakořeněnou tradici, musí si vypomáhat mýty o banderovcích a vymýšlením protiruských pohádek, proto jsou snadněji přístupni cizím vlivům z Evropy,“ vysvětluje si postoje západních Ukrajinců.

Na východě je podle Podrackého situace spíše tradiční. „Zůstaly zde ideály, kulturně navázané na Rusko, odpor k evropským nehodnotám je tam racionální: Nechtějí drogy, propagaci homosexuality, rozpad rodin a další evropské nešvary. Ruská propaganda tam zabírá, protože jim ‚mluví z duše‘, odpovídá jejich přesvědčení. Stejně je to s ozbrojenci: Domobrana ani placení žoldáci by tam nemohli operovat bez podpory místních lidí,“ uvádí dále publicista na Hájkově Protiproudu.

A jak to s Ukrajinou skončí? „Průmysl zkolabuje a koupí ho západní firmy, které zavedou montovny a výrobny komponentů jako u nás. Z armády nezaměstnaných zaměstnají několik (tisíc) na těžbě břidlicového plynu, kterou se bude splácet dluh (lépe řečeno pouze úroky, protože dluh není šance zaplatit). Díky evropským dotacím a omezenému počtu dětí bude život snesitelný a nemusí být velká nespokojenost, nehledě k hromadám levných výrobků a chemicky ošetřených potravin v supermarketech,“ předpovídá Vlastimil Podracký s tím, že Ukrajince čeká budoucnost bez perspektivy. Taková je prý Evropa a taková bude i Ukrajina.

Ing. Vlastimil Podracký (* 1940)

Publicista a spisovatel, syn československého legionáře. Od roku 1968 byl členem Klubu angažovaných nestraníků, publikuje či publikoval na webech Virtually, EUportál i jinde. Je autorem zhruba desítky knih.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Čečenský prezident Ramzan Kadyrov: Máme 74 tisíc vycvičených dobrovolníků, kteří jsou připraveni jít bojovat na východ Ukrajiny

Klíčová slova: Ukrajina
2925 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan