Text, který vystihuje vše: Přátelství s USA jako způsob sebevraždy

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 29.5.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Být nepřítelem Ameriky je nebezpečné, ale být přítelem Ameriky je fatální.

Tento výrok Henryho Kissingera připomínají, když USA začínají v tom či jiném místě zeměkoule „potápět“ kvůli vlastním zájmům loajální vůči nim politiky. Další obětí amerických zájmů se může stát kosovský premiér Hashim Thaci, jeden ze zakladatelů smutně proslulé Kosovské osvobozovací armády, jejíž příslušníky hodlají dnes USA pohnat k soudu.

Americký prokurátor Clint Williamson již shromáždil velký počet důkazů zločinů příslušníků bývalé kosovské osvobozovací armády a je jasné, že Thaciho jméno v každém případě tam bude figurovat. Což znamená konec jeho politické dráhy a možná dokonce i svobody.

Smutný výsledek „přátelství“ s USA je zákonitý, míní známí ruští experti. Tady je mínění politoložky Veroniky Krašeninnikové:

-Jedním z nedávných příkladů toho, co se děje s předáky, kteří se přátelí s USA, je ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Existuje celá řada podobných příkladů. Když političtí lídři měli za to, že se s USA dá dohodnout ve svůj prospěch, počínaje panamským diktátorem Manuelem Noriegou a konče Saddámem Husajnem a Viktorem Janukovyčem, dopadlo to vždy špatně.

Připomeneme, že Noriega byl odsouzen k 40 letům vězení, Husajn byl oběšen, kdežto Janukovyč… Ostatně, má štěstí, byl pouze svržen.

Historik Alexej Pilko se specializuje na historii mezinárodních vztahů v druhé polovině XX a začátku XXI století. Uvádíme jeho mínění:

-S USA se dá dohodnout v situaci rovnováhy sil. Rusko a USA jsou díky velkému jadernému potenciálu rovnoprávnými velmocemi. Jiná věc je, že Moskva často nechtěla využít tohoto potenciálu v dialogu s USA, a raději se vyhnula konfrontační politice. Nyní, i když nic pozitivního na tom není, ale nedá se nic dělat: vracíme se o 25-30 let zpátky, do dob, kdy se vztahy mezi SSSR a USA byly hodnoceny jako konfliktní, ale přece jen spolupráce. Avšak v situaci nerovnováhy sil se s Američany dohodnout nedá.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Protiruské dobrodružství EU končí. Tady je vysvětlení

Klíčová slova: USA  | terorismus
8303 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan