Text, který vystihuje vše: Přátelství s USA jako způsob sebevraždy

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 29.5.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Být nepřítelem Ameriky je nebezpečné, ale být přítelem Ameriky je fatální.

Tento výrok Henryho Kissingera připomínají, když USA začínají v tom či jiném místě zeměkoule „potápět“ kvůli vlastním zájmům loajální vůči nim politiky. Další obětí amerických zájmů se může stát kosovský premiér Hashim Thaci, jeden ze zakladatelů smutně proslulé Kosovské osvobozovací armády, jejíž příslušníky hodlají dnes USA pohnat k soudu.

Americký prokurátor Clint Williamson již shromáždil velký počet důkazů zločinů příslušníků bývalé kosovské osvobozovací armády a je jasné, že Thaciho jméno v každém případě tam bude figurovat. Což znamená konec jeho politické dráhy a možná dokonce i svobody.

Smutný výsledek „přátelství“ s USA je zákonitý, míní známí ruští experti. Tady je mínění politoložky Veroniky Krašeninnikové:

-Jedním z nedávných příkladů toho, co se děje s předáky, kteří se přátelí s USA, je ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Existuje celá řada podobných příkladů. Když političtí lídři měli za to, že se s USA dá dohodnout ve svůj prospěch, počínaje panamským diktátorem Manuelem Noriegou a konče Saddámem Husajnem a Viktorem Janukovyčem, dopadlo to vždy špatně.

Připomeneme, že Noriega byl odsouzen k 40 letům vězení, Husajn byl oběšen, kdežto Janukovyč… Ostatně, má štěstí, byl pouze svržen.

Historik Alexej Pilko se specializuje na historii mezinárodních vztahů v druhé polovině XX a začátku XXI století. Uvádíme jeho mínění:

-S USA se dá dohodnout v situaci rovnováhy sil. Rusko a USA jsou díky velkému jadernému potenciálu rovnoprávnými velmocemi. Jiná věc je, že Moskva často nechtěla využít tohoto potenciálu v dialogu s USA, a raději se vyhnula konfrontační politice. Nyní, i když nic pozitivního na tom není, ale nedá se nic dělat: vracíme se o 25-30 let zpátky, do dob, kdy se vztahy mezi SSSR a USA byly hodnoceny jako konfliktní, ale přece jen spolupráce. Avšak v situaci nerovnováhy sil se s Američany dohodnout nedá.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Protiruské dobrodružství EU končí. Tady je vysvětlení

Klíčová slova: USA  | terorismus
8433 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan