Protiruské dobrodružství EU končí. Tady je vysvětlení

Autor: Jiří Vyvadil | Publikováno: 27.5.2014 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Komentář předsedy Přátel Ruska v České republice a advokáta Jiřího Vyvadila k volbám do Evropského parlamentu a souvislostem se situací na Ukrajině a Ruskem.

Jestliže jsem v pátek v den zahájení voleb na blogu idnes jsem prohlásil myšlenku, že volby do Evropského parlamentu budou také o tématu Ruska a řešení krize na Ukrajině, pak jsem rád, že se tak také stalo, ač to zatím málokdo postřehl. A jejich výsledkem – jak věřím – je návrat normálních, ba opět velmi kooperujících vztahů k Rusku, které jsou v zájmu především této tak trochu trvale upadající Evropy, u níž asi většina z nás si přeje, aby přece jenom nezanikla tak brzo.

Je dobré, že bude vymetena ta až odpudivá nestoudně přeplacená sorta eurokomisařů, o kterých snad nejnoblesnější sociálnědemokratický kancléř SRN a můj velký - a nedostižný vzor – Helmut Schmidt, jehož slovo dodnes má v Německu až mimořádnou váhu, prohlásil, že jsou zcela nekompetentní a jejich pokus o asociační dohodu se zeměmi Východního projektu označoval výrazy, které nelze opakovat. Varoval Západ, že jako náměsíční směřují ke světové válce kvůli akci, kterou nikdy neměli zahájit.

To, že převrat vyvolaný násilným majdanem započal atmosféru chaosu, násilností a destrukce, při kterých jako záminku k odstavení legitimního prezidenta Janukoviče pravý sektor zapaloval budovy, auta, policisty, a následně 300 účastníků majdanu zepředu i zezadu je logické. Odjakživa všechny krvavé převraty, revoluce, puče atd. dříve či později přechází ve svůj protiklad.

Že Západ hrubým způsobem pochybil, když tuto násilnou akci mohutně podporoval je jasné…Že to nikdy udělat neměl a hned na počátku říci dost, je také jasné. A že musí z té trapné šlamastiky vycouvat, je více než jasné.

V klíčových zemích EU - tandemu Německo – Francie ohledně Ruska výrazně posílil proruský tón. Ve Francii je to jasné. Ač člověk frankofonní, ač socialista Mitterand byl mým oblíbeným politikem, dnešní socialista Hollande je cosi příšerného. Jeho rusofóbie se příčila elementárním charakteristikám francouzské kultury. Ano, mám neskutečnou radost, že ve Francii zvítězila jinak jistě velmi nacionální, velmi protibruselská a proti NATO zaměřená madame Le Pen. Je to triumf a i druhé místo pro Sarkozyho konzervativce je pro Putinovo Rusko pozitivní zprávou. Hollande byl měl chodit kanály.

Naši novináři ploše oznamují, že v Německu zvítězila Merkelová a celkově vládní strany. To je ale hrubě nepřesné. Tak především je třeba konstatovat, že střet mezi SPD a CDU- CSU byl mimořádně ostrý. Martin Schulz coby lídr kandidátky SPD ostře kritizoval dosavadní politiku EU (a nepřímo kancléřku). V otázkách Ruska jako svůj program potencionálního předsedy Komise označil okamžité zakončení konfrontace s Ruskem a navázání nezbytné co nejužší spolupráce. SPD posílila o 8 mandátů, CDU – CSU sice zvítězila, avšak silně oslabena. Připomeňme, že v koaliční smlouvě kancléřky Merkelové je úzká spolupráce s Ruskem chápána jako jedním ze základů zahraniční spolupráce.  K tomu se dostala do EP i silně protibruselská Alternativa pro Německo a radikální levice jistě také nebude kancléřku podporovat.

Takže motoru dvou nejvýznamnějších zemí EU v jeho tažení „Drang na Osten“ se zadřela hřídel. A po opravě se povinně vrátí k užitečné spolupráci.  

Pravděpodobnost ustavení euroskeptické frakce vedené lepénovci je blízká 100%. Masivní nárůst těchto stran je zřejmý. A to je další silný proruský moment.

Uváží-li se, že socialisté, nacionalisté, radikální levice stopnou, ví, jakou dramatickou hloupost EU udělala s Ukrajinou a Ruskem, může dnes prezident Putin klidně a rozvážně nechat působit přirozené síly přirozených spojenců. Jestliže ministryně zahraničních věcí další velké země Itálie souhlasí s tím, že Ukrajina musí ukončit vojenské akce na Východě, nepochybně nejúspěšnější premiér ve střední Evropě Orbán požaduje autonomii pro Maďary žijící na Ukrajině a slovenský Fico se může holedbat nadstandardními vztahy s Moskvou, je vymalováno.

Rusko je semknuté tak jako nikdy, Putin má podporu tuším 83% obyvatelstva a téměř 70% souhlasí s cíli a realizací jeho politiky. Kdo jinde to je? Nikde.

Obama se s podporou potácí na žalostných 42% a jeho země je rozchvácena téměř nepřekonatelnými konflikty mezi republikány a demokraty, které ohrožují už i běžné fungování administrativy.

Vztahy mezi Ruskem a Čínou se upevnily nejen při dlouhodobém kontraktu na dodávku plynu, ale nedávné společné vojenské cvičení, u nás potlačené v médiích, analytici znervóznělých hlav států či premiérů jistě zaregistrovali.

Jak říká přítel Brzezinsky, bývalý superjestřáb, dnes uvážlivý myslitel: Nazrává čas vytvořit nový řád od Vancouveru po Vladivostok. A jak říká přítel Kissinger, nelze jednat bez dohody s Moskvou, finlandizace Ukrajiny je nezbytná.

Takže nakonec ty volby do EU k něčemu byly.

ČTĚTE TAKÉ:

Analytik Chelemendik: Rusko a Čína mají sílu zničit USA. Ty mají plán na válku, která může zasáhnout i Česko

Nenávidí Putina, podporuje fašisty, Schwazenberg je pro ni Bůh. Česká televize lže a manipuluje celým národem

Klíčová slova: EU  | Rusko  | Ukrajina  | Vyvadil
8592 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan