Bývalý senátor a šéf Přátel Ruska v ČR: Žumpoidní a překroucený článek Štětinovy myšlenkové družky... Tato novinářka škodí nám všem

Autor: Jiří Vyvadil | Publikováno: 29.4.2014 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Tuto sobotu jsem promluvil na konferenci ruských krajanů… Byl jsem jediným Čechem, právě proto, že naše facebooková skupina „Přátelé Ruska v České republice“ za 2 měsíce, co vnikla má skvělých 3 800 členů, zatímco ve stejné době skupina „Nepřátelé Ruska v České republice“ která si dala do vínku bojovat proti proti fanatismu naší skupiny čítá 420 členů a další, která jako reakce na nás vznikla „ Přátelé Ukrajiny“ čítá 270 členů.

 Měl jsem projev. Dnes jsem si v Lidových novinách od redaktorky Petry Procházkové, známé kdysi bojovnice za svobodu islámských teroristů v Čečensku a setrvalé myšlenkové družky Jiřího Štětiny, který by Rusy nejraději upaloval demokraticky zaživa, přečetl, jak jsem vystupoval…Nezklamala. Kojzlar by byl proti ní tolerantní liberál.

 Začala hned zostra :

„Chtěli jsme zvítězit nad Ruskem a ono zvítězilo na námi!“Jiří Vyvadil se poté, co vyřknul tato slova, vítězně podíval do sálu. Mohl být celkem spokojen. Lidé mu nadšeně zatleskali. Ne všichni. Ale většina ano… Potom citovala další mé výroky z minulosti, aby pod speciálním titulkem : Nenávistný projev : konstatovala a chvílemi štvavý a nenávistný Vyvadilův projev byl i pro některé přítomné silnou kávou…

Kdysi ještě v roce 1988 když jsem se tak připravovali na změnu režimu jsem i já naivně tvrdíval, že svobodný parlament a svobodu tisku je to, co musíme podporovat.

Dnes si to už nemyslím. Svobodu tisku možná, ale svobodu některých novinářů rozhodně ne.

Žumpovní článek této  dámy dál rozebíral, co se na konferenci dělo a odsudek byl hrozný. Jakým právem si ti Rusové dovolují respektovat Putina, když Západ jasně řekl, že je  čímsi na způsob Hitlera. Překroutila všechno a škodila, jako konečně vždy.

Ale vraťme se k tomu mému projevu. Asi nebyl nudný, ale fanatický a štvavý určitě ne. Mimochodem všimněte si právě na oné inkriminované pasáže, která  tato podivná žena zcela smyslově i stylem překroutila. Pasáž určitě není štvavá. Naopak : dokonce bych řekl až něžná.

Text vystoupení :

"Dámy a pánové,

Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Jiří Vyvadil a chci Vás krátce pozdravit jménem jedné z nejmladších a zároveň nejdynamičtěji se rozvíjejících facebookových skupin na českém internetu: Přátelů Ruska v České republice.

Když jsem uprostřed ukrajinských událostí s úžasem sledoval,  jak majdanisté několik týdnů zapalovali budovy, auta i samotné policisty a do toho naši novináři s vážnou tváří hovořili  o pokojných demonstrantech, nemohl jsem to vydržet. Když bylo jasné, že Západ záhy vsadil všechny karty na geopolitický střet s Ruskem, a proto jsem založil jsem tuto skupinu.

Zatímco naše média, noviny, televize, rozhlas až fanaticky útočily na Rusko jako příčinu krize na Ukrajině, bylo jasné, že právě v této fázi je třeba se postavit jednostrannosti a ukázat, že jsou i jinak přemýšlející občané.

Nikdo není svatý a nikdo není bez chyby. Dokonce ani prezident Putin.  Ale v záležitosti Ukrajiny Rusko v každém okamžiku jednalo tak, jak jednat muselo, aby si zachovalo respekt, nejen politický, ale i obranný. Nenacházíme jediný moment, který bychom Rusku mohli vytknout.

Počínání naší skupiny jakoby otevřelo  dosud tajná dvířka zakázaného i pro veřejnost.  V prvé chvíli byli všichni doslova šokováni, že je možné právě v této době založit skupinu s takovým názvem. Ale  naše podpora výrazně roste. Je nás 3800, skupina „ Nepřátelé Ruska“ má asi 450 členů a skupina „Přátel Ukrajiny“ pouhých 280.  Rozdíl je naprosto evidentní.

Vážení přátelé, nechci tvrdit, a asi to i cítíte, že by občané České republiky samou radostí nad vývojem na Ukrajině jásali, jistě mnoho z nich je  proti Rusku, a konkrétně  proti Putinovi, ale troufám si tvrdit, že podobně jako v Německu i u nás se společnost dělí, byť se zde bohužel nenachází elity  tak jako v Německu, které by se jasně ve prospěch Ruska vyslovili, což učininili mimochodem kancléři Helmut  Schmidt i Gerhard Schroeder, ale příliš pochopení pro svou nástupkyni nemá v této otázce ani Helmut Kohl.

Jsem rád, že alespoň bývalý prezident Václav Klaus zaujal zcela odvážné stanovisko.

Jsem občanem země, která je členem EU a členem NATO.

Chápu, že v myslích mnohých Evropanů či Američanů nastala hluboká frustrace. Mnozí si nechtějí přiznat, že svět se změnil a nebo  ještě jinak – že se zčásti  vrací k rovnováze sil před rokem 1989.

Víme, proto, že úkoly naší skupiny nekončí, bude třeba odvážně hájit naše pohledy.

Věříme ale, že postupně budou nabírat na váze racionální síly a že jednoho dnes si Západ  asi nikdy veřejně, ale pomyslně doma po večeři sportovně řekne: Chtěli jsme porazit Rusko a ono porazilo nás. To už se tak někdy stává.

Přáním nás všech musí být, aby smíření bylo co nejpokojnější.

Děkuji Vám za pozornost."


Přátelé, co si myslet o redaktorce, která označuje tento můj projev za štvavý?

Jakým jedním slovem byste takovou redaktorku nazvali?

JUDr. Jiří Vyvadil, bývalý senátor ČSSD, advokát a zakladatel sdružení Přátelé Ruska v České republice

KAM DÁL:

Zásadní projev Vladimira Putina o Rusku a světě. Týká se i naší budoucnosti. Čtěte, ať pak nejste překvapeni

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Putin  | Ukrajina
5314 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan