Šéf významné ruské tiskové agentury vyjmenoval největší západní širitele mediální propagandy

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 5.4.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Dmitrij Kiseljov: Svoboda slova už nepatří mezi evropské hodnoty

Evropští úředníci nepokrytě opovrhují svobodou slova, a tím zrazují evropské hodnoty.

Tak zareagoval na zapsání na evropský sankční seznam ředitel Mezinárodní informační agentury Rossija segodnja Dmitrij Kiseljov. Evropská unie zařadila známého televizního moderátora na seznam Rusů, kteří mají zakázán vstup na území EU, a také nemohou v Unii vlastnit nemovitosti a bankovní účty.

Rozhodnutí Bruselu se netýká pouze jedné osoby, ale všech novinářů, prohlásil Dmitrij Kiseljov v rozhovoru pro ruský deník Izvestija:

-Vzniká velmi nepříjemný a nebezpečný precedent. Pokud bude legalizován, a pokud novinářská obec - i evropská i americká i jakékoli jiné země - na to nebude reagovat, tak to znamená, že novináři takový zásah považují za zákonný, Taková reakce píšícího společenství bude znamenat kardinální civilizační obrat: svoboda slova je zbytečná a nyní není žádnou hodnotou.

Jak uvedl Kiseljov, sankce přišly v období reorganizace nové agentury, když Rossija segodnja ještě o sobě nedala ve světě nijak znát z hlediska "propagandy." Ale možná jsou sankce preventivním opatřením? Abych se nezabýval propagandou? - uvažuje šéf agentury.

-Ale vždyť všechny západní informační agentury nám doslova vnucují svůj názor. Například Reuters nebo Associated Press. Ty jsou skutečně propagandisté - vytvářejí dominantní agendu, říkají, o čem přemýšlet, v jakém pořadí a jak přemýšlet.

Informace v moderním světě, jejich výběr, analýza, interpretace, zpracování, jejich formáty od sociálních sítí do filmů - to vše zrychluje systému hodnot, představu o dobru a zlu, myslí si Kiseljov.

-Rusko samozřejmě chce konkurovat v mezinárodní mediální sféře, protože informační války jsou praktikou soudobého života a hlavním způsobem vedení války. Vždyť hned za informačním vítězstvím letí bombardéry. Například v Sýrii Američané válku prohráli a k ničemu nedošlo.

Na Západě Dmitrije Kiseljova považují za homofoba, ale on sám se za něho v žádném případě nepovažuje:

-Homosexuální kultura má právo v Rusku na existenci a ona de facto existuje. Ale to je minoritní kultura a jí také zůstane. Minoritní kultura nesmí být vnucována majoritě, navíc násilně, propagandisticky. Nemyslím si, že netradiční sexuální orientace je za hranicí fyziologické normy, ale jsem přesvědčen, že překračuje hranice sociální normy.

Každá země má právo na sociální normu. U nás je sociální normou rodina. Ruský stát povinně podporuje naší sociální normu ještě proto, že je pro něho životně důležitá. Rodina - to jsou rodící se děti. U nás existuje demografická krize. Podporovat u nás šíření homosexuální kultury se rovná vlastní likvidaci.

Šéf Mezinárodní informační agentury Rossija segodna je přesvědčen, že všude ve světě více důvěřují profesionálním médiím:

-Jejich role bude růst. Po všech traumatech 20. století, válkách, teroru, které jsme přežili, vznikla atmosféra bez víry a absence hodnot. A ty je třeba obnovit. Státní média povinně musí mít tvůrčí, a nikoli destruktivní cíl. Proto je novinářská profese žádána - ale právě ta normální novinařina, tvůrčí, smysluplná, a nikoli ta, která vypadá jako společensky podvratná činnost.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

 

Klíčová slova: mediální manipulace
6613 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize dlouhodobě neplní povinnosti, které jí ukládá zákon. Zcela se zpronevěřila svému poslání a neposkytuje objektivní a vyvážené informacePřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Ten chlapec má příbuzné ve Španělsku…“ Šojdrová v ČT vytáhla foto sirotků, pak nastoupil Jakub ŽeleznýGenerál Hanba! Kolik stran nám tohoto cizáckého Lojzu bude vnucovat za prezidenta? Martin Koller uzavírá sázky
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan