Propagační převoz zraněných do Prahy, kyjevští fašisté. Exdiplomat Polreich se rozepsal o Ukrajině a zmínil, o co se připravila česká vláda

Autor: RP | Publikováno: 19.3.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Bývalý diplomat a zpravodajec Miroslav Polreich analyzuje, jak může dopadnout rusko-americký spor vyvolaný odtržením Krymu od Ukrajiny. Podle doktora Polreicha se nakonec všechno urovná diplomatickou cestou, jak tomu bylo u řady jiných, i ostřejších, sporů v minulosti.

Doktor Polreich ve své analýze na serveru Blisty.cz podrobně rozebírá ukrajinskou krizi a pojmenovává několik zajímavých aspektů souvisejících s českou vládou a jejím postupem. De facto například označuje iniciativu, kdy bylo do Prahy transportováno několik desítek zraněných demonstrantů, za propagační kampaň.

„Naše vláda se aktivně zapojila přímo do propagační kampaně. Nelitovala nákladů a doletěla si pro pár raněných, které pro ni vybral ‚Člověk v tísni‘ (!), asi pro svoji zkušenost s terorismem ze své činnosti v Čečensku. V této souvislosti je třeba si připomenout, že Kyjev je mnohamilionové město s desítkami dobře vybavených nemocnic a hlavně v České republice naopak pomáhají právě nám permanentně desítky a možná i stovky ukrajinských lékařů,“ píše Polreich.

V souvislosti s naší podporou „hrdinů z Majdanu“ jsme se prý dožili pod novou vládou daleko závažnějších věcí. Tím má někdejší elitní zpravodajec na mysli pražské „majdanovské“ demonstrace.

„Poprvé od doby II. světové války Prahou pochodovali pod fašistickými vlajkami stoupenci Majdanu. Policie přihlížela, Ministerstvo vnitra (ČSSD) dodnes nikoho nestíhá, i když se jednalo jednoznačně o porušení zákona,“ podivuje se Miroslav Polreich.

Putin vůbec Krym nepotřebuje, naopak. Jde o něco jiného…

Ten je přesvědčen, že v případě Krymu a jeho připojení k Ruské federaci vůbec Vladimiru Putinovi nejde o zisk nových území a tedy zvětšení Ruska. Putin prý Krym k ničemu nepotřebuje, důvod je někde jinde.

„Nejsem přesvědčen, že Rusko potřebuje Krym. Bohužel je to naopak. Putin správně mluví o lidech a ne o geografii. Potřebujeme bezpečnostní prostředí a ne posunovat hranice. A to současná situace v Kyjevě nezajišťuje,“ zamýšlí se.

Žádná válka nebude

Ve svém textu na Britských listech rovněž Polreich upozorňuje, že česká vláda sice sama říká, že chce mít aktivní roli, ale sama se o ni připravila, když se jednostranně postavila na stranu násilného převratu.

Všechno bude podle Miroslava Polreicha nakonec vyřešeno diplomatickou cestou, protože v dnešní době prý není určující síla, ale uvědomění si hrozeb jako podmínky vzájemné závislosti a nutné spolupráce.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Primátorka z ČSSD na radnici vyvěsila Putina v podobě Hitlera. Čtěte, co na to vzkázali Rusové

Naštvané hlasy z ČSSD kvůli Ukrajině: Zaorálka si vycvičili knížecí úředníci, poškodí to celou zemi

Zeman to řekl jednoznačně: Současná ukrajinská vláda není legitimní. Pak upozornil, proč sklízíme plody, které jsme zaseli

Klíčová slova: Ukrajina  | Polreich
5442 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan