Největší zločin 21. století v Evropě zůstává i po deseti letech nepotrestán. Kdy tito zločinci stanou před soudem?

Autor: RP | Publikováno: 17.3.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Zní to téměř neuvěřitelně, ale přesně před deseti lety, 17. března 2004 začal na území vyspělé Evropy jeden z největších pogromů posledních desetiletí. V jihosrbských provinciích Kosovo a Metohije, kde i v té době srbští obyvatelé čelili takřka každý den perzekucím ze strany albánských radikálů, byl právě 17.3.2004 zahájen obří, propracovaný a svým provedením evidentně pečlivě dlouho naplánovaný pogrom. Srbové byli násilně vyháněni, majetek jim byl ukraden, domy kompletně vyrabovány a zapáleny a nejinak dopadla i řada staletých pravoslavných chrámů, kostelíků i klášterů.

Ze strany albánských teroristů (nešlo o úzkou skupinu, ale o tisíce albánských obyvatel Kosovo a Metohije) o dobře promyšlenou akci, jak zahladit další stopy o tom, že toto území vždycky patřilo srbskému národu. I proto byly likvidovány rovněž památné pravoslavné chrámy, které před staletími založili významní srbští panovníci.

Na celém pogromu je smutným paradoxem, že v té době už na Kosovu působily mezinárodní vojenské složky, kterým celý zločin samozřejmě neunikl. Vojáci jen přihlíželi. Jeden konkrétní příklad za všechny: Němečtí vojáci měli střežit starobylý klášter svatých Archandělů u Prizrenu. Když se ke klášteru blížli dav stovek, možná tisíců, Albánců s cisternou hořlaviny a začali kláštar napadat, Němci neudělali nic. Zbraně měli, ale nereagovali. Pouze vzali auta, naložili do nich přítomné duchovní, odvezli je do bezpečí na základu a nechali albánské radikály, aby klášter vyplenili, zbořili a kompletně celý zapálili. Podobné smutné scény se odehrály na mnoha místech. Přestože nešlo o nějakou spontánní, ale pečlivě naplánovanou akci, ani po deseti letech za to nebyl nikdo (!) potrestán.

Můžeme si myslet, že žijeme ve vyspělé době, kde takovéto násilí nemá místo. Jak ale vidíme, opak je pravdou. Bohužel. Sami k vyšetření tohoto největšího zločinu v Evropě v 21. století přispět nemůžeme, stejně tak těžko dostaneme viníky před spravedlivý a objektivní soud. Jediné, co v tuto chvíli sami zmůžeme, je na to nezapomenout a neustále si to připomínat a seznamovat s tím všechny známé v okolí.

AKTUÁLNĚ ČTĚTE TAKÉ:

Zásadní projev Vladimira Putina o Rusku a světě. Týká se i naší budoucnosti. Čtěte, ať pak nejste překvapeni

(Zkrácená verze tohoto filmu v článku ZDE)

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo  | OSN
7170 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan